TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Чудна клаузула, Манчестер јунајтед на Кавани ќе треба да му плати 2 милиони евра доколку не му го продолжи договорот

24Фудбал - 26.02.2021

Според пишувањата на ЕСПН, „ѓаволите“ ќе треба да го обесштетат Единсон Кавани со 2 милиони евра доколку летоска не му го продолжат договорот за нови 12 месеци. Во последниот ден од летниот преоден рок, Единсон Кавани пристигна на Олд Трафорд.

Кавани ќе заработи два милиони евра ако Јунајтед не му понуди нов договор

Sport 1 - 26.02.2021

Едисон Кавани се покажа како солидно засилување за Манчестер јунајтед. Искусниот напаѓач досега постигна шест голови и две асистенции во 17 настапи во Премиерлигата, но не е познато дали и следната сезона ќе го носи дресот на „црвените ѓаволи“.

Чуден дил: Кавани ќе добие 2 милиони евра ако не го продолжи договорот со Јунајтед

Спортклуб - 26.02.2021

Единсон Кавани се покажа како многу добро засилување за Манчестер Јунајтед. Искусниот 34-годишен фудбалер има постигнато шест гола и запиша две асистенции на 17 настапи во Премиер лигата, но се уште не е познато дали Кавани ќе го носи дресот на ...

Мбапе ќе ја разгледува понудата од Реал, ама им постави еден услов

Дриблинг - 26.02.2021

Килијан Мбапе е желба на Реал Мадрид, гигантот од Шпанија има намера да лицитира за најголемата фудбалска ѕвезда на трансфер пазарот. Сепак, репрезентативецот на Франција и член на шампионот на оваа земја, екипата на ПСЖ, има еден услов за да ја ...

Мбапе има услов за трансфер во Реал, но тоа ќе значи заминување на Азар

Спортманија - 26.02.2021

Кралскиот клуб ќе има сериозен проблем за решавање ако му ја исполни желбата на Мбапе. Ѕвездата на ПСЖ, Килијан Мбапе, кој е на мета на Реал Мадрид, наводно најавил дека ќе прифати да замине во Реал, но само ако игра како лево крило.

Мбапе има специјален услов за идниот клуб – да не игра десно крило и центарфор!

Sport 1 - 26.02.2021

Француската суперѕвезда Килијан Мбапе, кој веќе подолго време се поврзува со трансфер во Реал Мадрид и наводно поради тоа одбива да го потпише новиот договор со ПСЖ, кој му истекува идната година, има посебен услов за секој клуб кој ќе сака да го ...

Килијан Мбапе сака да игра исклучиво на една позиција и тоа е неговиот услов пред да потпише за Реал

Sport M - 26.02.2021

Килијан Мбапе, талентиран напаѓач на ПСЖ, е цел на Реал Мадрид и се верува дека кралевите ќе се обидат да го купат на кој било крај на сезоната. Реал Мадрид е подготвен да се врати на европскиот трон, а Флорентино Перез се подготвува да изгради нови ...

ПСЖ го губи трпението, му даде рок на Мбапе да се изјасни дали останува или си оди

Слободен Печат - 26.02.2021

Иднината на одличниот француски репрезентативец Килијан Мбапе во ПСЖ и понатаму е неизвесна. Договорот на Мбапе со ПСЖ му истекува на лето 2022 година, и затоа оваа година е клучна за напаѓачот но и за „светците“.

Одлуката за договорот на Мбапе доаѓа наскоро

Вечер Прес - 26.02.2021

Спортскиот директор на ПСЖ, Леонардо зборуваше за преговорите за продолжување на договорите со напаѓачите на тимот Килијан Мбапе и Неимар. Бев изненаден од некои шпекулации за Килијан. Тој има свој пат.

Реал го посакува Мбапе – но фудбалерот има едно и единствено барање

Спортклуб - 26.02.2021

Килиан Мбапе е веќе подолг период мета на Реал Мадрид, од каде го посакуваат во својата екипа. Реал е подготвен да се врати на европскиот трон, а Флорентино Перез нема да жали пари за остварување на таа намена.

Погба го чека подолга пауза, ги пропушта Челзи и Сити

Спортски - 26.02.2021

Ѕвездата на Манчестер Јунајтед, Пол Погба ќе отсуствува подолго од очекуваното, пренесуваат медиумите на Островот. Французинот ја лекува повредата на бутниот мускул, а пред десетина дека Солскјер изјави дека ќе биде во аут до крајот на февруари.

Договорите се чудо: Кавани има два милиони евра ако не добие нов договор на „Олд Трафорд“

Sport M - 26.02.2021

Единсон Кавани се покажа како многу добро засилување за Манчестер Јунајтед. Искусниот 34-годишен фудбалер постигна шест гола и забележа две асистенции на 17 настапи во Премиерлигата, но се уште не е познато дали Кавани ќе го носи дресот на „црвените ...

Мбапе сака да замине во Реал Мадрид, но единствен проблем е Азар

Екипа - 27.02.2021

Килијан Мбапе, „убиствениот“ напаѓач на ПСЖ, е цел на Реал Мадрид и се верува дека „кралевите“ ќе се обидат да го купат по секоја цена на крајот на сезоната. Тимот од Мадрид е подготвен да се врати на европскиот трон, а Флорентино Перез се ...