TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Мајстории на Делофеу и Греј, Вотфорд ПРВПАТ победи во Премиер

Gol.mk - 08.11.2019

Иако лани беше едно од најпријатните изненадувања во англиската елита, тимот на Вотфорд новата сезона ја започна катастрофално. По 11 одиграни кола во Премиер лигата се наоѓа на последната позиција на табелата со само шест постигнати и дури 23 ...

Прва победа на Вотфорд сезонава

Нетпрес - 09.11.2019

Фудбалеите на Вотфорд ја остварија првата победа сезонава во англиската Премиер лига и тоа со 2:0 на гости кај Норич кому му ја отстапија последната позиција на табелата Жерар Делофеу во 2 минута украде една топка и самиот ја заврши акцијата за ...

Греј со генијален потег му ја обезбеди првата победа на Вотфорд по 12 кола во Премиер лигата (Видео)

Дерби - 08.11.2019

Стартот на 12-то коло во англиската Премиер лига ни донесе битка на два тима кои грчевите ќе се борат за опстанок, а во пресметката на екипите кои и натаму остануваат во опасната зона, Вотфорд конечно успеа да забележи победа во елитното друштво.

Конечно и Вотфорд се израдува: Првата победа сезонава остварена кај Норич (ВИДЕО)

Sport 1 - 08.11.2019

Тимот на Вотфорд дури во 12-тото коло во Премиерлигата успеа да ја запише првата победа откако славеше на гостувањето кај Норич. Стрелци на головите за „стршлените“ беа Џерард Деулофеу во 2-та минута и Андре Греј во 52-та минута.

Ватфорд чекаше 12 кола за сефте победа во Премиер лигата (видео)

Спортманија - 09.11.2019

Стршлените му го препуштија последното место на Норвич во битката на „фенерџиите“ во Премиер лигата По 12 првенствени меча, шест порази и пет ремија, Ватфорд конечно освои три бода во премиерлигашки дуел.

Прва победа за Вотфорд (Видео)

TopSport - 08.11.2019

Фудбалерите на Вотфорд во 12 коло ја забележаа првата победа оваа сезона во Премиер лигата. Во дуелот на двете последнопласирани екипи на табелата Вотфорд слева во Норич 2:0. Поранешниот играч на Барселона Џерар Деулофеу, со гол и асистенција, беше ...