TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спласна еуфоријата во Белград: Нема две српски екипи во Евролига!

Спортклуб - 20.05.2022

Еуфоријата што утринава ја креираа медиумите во Србија со наводна изјава на Жорди Бертомеу дека идната сезона ќе има две екипи од оваа земја во Евролигата, пукна како меур од сапуница, а за тоа се погрижи лично првиот човек на организацијата.

Бартомеу ги олади Србите: АБА нема да има две места во Евролигата наредната сезона

Екипа - 20.05.2022

Одржувањето на фајналфор турнирот од Евролигата беше искористен за масовна кампања на српската кошаркарска јавност за доделување на дополнително место на тим од АБА-лигата во елитното европско натпреварување.

СИТЕ ПОГЛЕДИ НАСОЧЕНИ КОН БЕЛГРАД Вeчерва започнува завршниот турнир во кошаркарската Евролига

+инфо - 19.05.2022

Од 21 часот ќе се соочат Реал-Барселона. Во регуларниот дел од сезоната Барселона ги доби двата натпревари, во декември дома (93:80), а потоа во февруари во Мадрид (86:68). Белград од денеска до сабота ќе биде домаќин на завршниот турнир во ...

Белград домаќин на завршниот турнир во кошаркарската Евролига

OhridNews - 19.05.2022

Белград од денеска до сабота ќе биде домаќин на завршниот турнир во кошаркарската Евролига. Првото полуфинале денеска ќе го игра актуелниот шампион Ефес против Олимпијакос од 18 часот. Ова претставува 45. средба за двата тимови, чиј исход е 22:22.