TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Повреден работник на машина во Топлица

+инфо - 12.02.2019

Работник добил скршеница на нога при пад од утоворна машина откако загубил контрола. Несреќата се случила вчера во селото Топлица околу 15 часот. Педесет и девет годишниот Н.Ј. од Долна Бањица работејќи со утоварната машина (јумба) во близина на ...

Жител на Долна Бањица паднал од вилушкар и искршил нога

Gostivarpress.mk - 12.02.2019

Педесет и деветгодишен жител на гостиварска Долна Бањица се здобил со тешки телесни повреди, паѓајќи од вилушкар. Како што информира СВР, вчера ( 11 февруари ) било пријавено дека околу 14 часот и 45 минути, работејќи со машина „Јумба“ во близина на ...

Повреден работник на утоварна машина

Канал5 - 12.02.2019

Работник добил скршеница на нога при пад на утоворна машина откако загубил контрола. Несреќата се случила вчера во селото Топлица, вчера околу 15 часот. Педесет и девет годишниот Н.Ј. од Долна Бањица работејќи со утоварната машина (јумба) во близина ...

Повреден работник на утоварна машина

Слободен Печат - 12.02.2019

Повредениот Н.Ј., по укажаната помош во гостиварската болница „Ферид Мурад" e пренесен на скопските клиники. Работник добил скршеница на нога при пад на утоворна машина откако загубил контрола.

Повреден работник на утоварна машина

Сител - 12.02.2019

Работник добил скршеница на нога при пад на утоворна машина откако загубил контрола. Несреќата се случила вчера во селото Топлица, вчера околу 15 часот. Педесет и девет годишниот Н.Ј. од Долна Бањица работејќи со утоварната машина (јумба) во близина ...

Повреден работник на утоварна машина

Опсервер - 12.02.2019

Работник добил скршеница на нога при пад на утоворна машина откако загубил контрола. Несреќата се случила вчера во селото Топлица, вчера околу 15 часот. Педесет и девет годишниот Н.Ј. од Долна Бањица работејќи со утоварната машина (јумба) во близина ...

Бизарна несреќа во Македонија: Машина згмечи работник, со скршеници во болница

Press24 - 12.02.2019

Работник добил скршеница на нога при пад на утоворна машина откако загубил контрола. Несреќата се случила вчера во селото Топлица, вчера околу 15 часот. Педесет и девет годишниот Н.Ј. од Долна Бањица работејќи со утоварната машина (јумба) во близина ...

Работник се повредил при пад на утоворна машина

МКД - 12.02.2019

Несреќата се случила вчера во селото Топлица, вчера околу 15 часот. Педесет и девет годишниот Н.Ј. од Долна Бањица работејќи со утоварната машина (јумба) во близина на бензинска пумпа изгубил контрола над машината, и паднал.

Тешко повреден работник во гостиварско

24Инфо - 12.02.2019

Работник бил тешко повреден кога паднал од утоворна машина, вчера во селото Топлица, вчера околу 15 часот. Н.Ј. (59) од Долна Бањица работејќи со утоварната машина (јумба) во близина на бензинска пумпа изгубил контрола над машината и паднал.

Повреден работник при пад на утоварна машина

ТВ21 - 12.02.2019

Педесет и девет годишниот Н.Ј. од Долна Бањица работејќи со утоварната машина (јумба) во близина на бензинска пумпа изгубил контрола над машината, и паднал. Повредениот добил скршеница на нога, а при тоа, машината продолжила да се движи и со ...

Повреден работник при пад на утоварна машина

4NEWS - 12.02.2019

Педесет и девет годишниот Н.Ј. од Долна Бањица работејќи со утоварната машина (јумба) во близина на бензинска пумпа изгубил контрола над машината, и паднал. Повредениот добил скршеница на нога, а при тоа, машината продолжила да се движи и со ...

Повреден работник на утоварна машина откако загубил контрола

MTM - 12.02.2019

Работник добил скршеница на нога при пад на утоворна машина откако загубил контрола. Несреќата се случила вчера во селото Топлица, вчера околу 15 часот. Педесет и девет годишниот Н.Ј. од Долна Бањица работејќи со утоварната машина (јумба) во близина ...

Повреден работник на утоварна машина

А1 On - 12.02.2019

Работник добил скршеница на нога при пад на утоворна машина откако загубил контрола. Несреќата се случила вчера во селото Топлица, вчера околу 15 часот. Педесет и девет годишниот Н.Ј. од Долна Бањица работејќи со утоварната машина (јумба) во близина ...

Бизарна несреќа во Македонија: Машина згмечи работник

Centar - 12.02.2019

Работник добил скршеница на нога при пад на утоворна машина откако загубил контрола. Несреќата се случила вчера во селото Топлица, вчера околу 15 часот. Педесет и девет годишниот Н.Ј. од Долна Бањица работејќи со утоварната машина (јумба) во близина ...

Работник повреден откако паднал од машина во гостиварско

Република - 12.02.2019

Педесет и девет годишниот Н.Ј. од Долна Бањица, работејќи со утоварната машина (јумба) во близина на бензинска пумпа изгубил контрола над машината и паднал. Повредениот добил скршеница на нога, а при тоа, машината продолжила да се движи и со ...