TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Големата Англија во очај во Скопје, Македонија со предност на полувремето (ВИДЕО)

Екипа - 20.11.2023

Македонија има предност на полувремето против Англија. Колку и да звучи неверојатно, но нашата селкција има предност со голот на Барди во 41. минута. Утна пенал, но топката дојде до него и ја смести во голот на Англичаните.

(ФОТО+ВИДЕО) Македонија на полувреме во водство против Англија

360 степени - 20.11.2023

Македонија поведе по пеналот што го изнуди Миовски. Ударот од белата точка го изведе Барди во 43. минута Македонија по првото полувреме во последниот меч од овој квалификациски циклус, води со 1:0 против Англија.

Барди погоди од „втора“, Македонија води на полувреме против Англија (ВИДЕО)

Дерби - 20.11.2023

Македонската фудбалска репрезентација води против Англија со 1-0 по првото полувреме на натпреварот кој се игра на националната арена „Тодор Проески“ во Скопје. „Гордиот албион“ имаше повеќе од играта, ја имаше топката во своите нозе, упати повеќе ...

ЛУДИЛОООО ВО СКОПЈЕ: Енис Барди ја шокира големата Англија (ВИДЕО)

Екипа - 20.11.2023

Македонија поведува со 1-0 на мечот против Англија во последното коло од квалификациите за пласман на ЕВРО 2024 година. Во еден дуел во шеснаесетникот дебитантот во Англија Луис го удри во лицето Миовски, по што главниот судија Глова по проверка на ...

Англиските фанови признаваат: Мегваер е опасен за нас, Македонците беа ограбени за пенал (Видео)

Дерби - 20.11.2023

Македонија поведе против Англија откако Енис Барди погоди од втора по досудениот пенал за нашата репрезентација, а фудбалската јавност е убедена дека гостите претходно добија подарок од судиите, со тоа што не беше досуден пенал по стартот на Хари ...

Ерупција на Градски: Барди промаши пенал, ама пак ѝ донесе водство на Македонија (ВИДЕО)

Sport 1 - 20.11.2023

Македонската фудбалска репрезентација сензационално го почна последниот натпревар од квалификациите за ЕП 2024, откако во финишот од првото полувреме неочекувано поведе во пресметката со Англија, која пред само пет месеци катастрофално не совлада на ...

БАРДИ ја тресе Англија – Македонија води! (видео)

SportSport - 20.11.2023

Македонија води со 1:0 против Англија на мечот од квалификациите во Скопје. Судијата со мало задоцнување покажа на белата точка, по реакција од ВАР собата поради прекршок врз Миовски. Барди го изведе пеналот, но Пикфорд одбрани, а одбиената топка ...

Барди донесе водство на Македонија, водиме по првото полувреме (ВИДЕО)

МКД - 20.11.2023

Македонија со гол на Барди во 41. минута води против Англија по првото полувреме. Во 39. минута од мечот Миовски доби лакт во шеснаесетникот од Рико Луис, судијата по прегледување на снимката досуди пенал за нашата репрезентација.

Македонија води на полувреме: Барди „од втора“ го надмудри Пикфорд (ВИДЕО)

МакФудбал - 20.11.2023

Фудбалската репрезентација на Македонија има водство од 1-0 против Англија по првото полувреме на дуелот на арената „Тодор Проески“. Стрелец на голот е Енис Барди, кој „од втора“ успеа да го надмудри Пикфорд, по пеналот што беше досуден откако Рико ...

ВИДЕО: Македонија води 1:0 против Англија, Барди ја затресе мрежата на Пикфорд

Слободен Печат - 20.11.2023

По првото полувреме македонската фудбалска А репрезентација на Националната арена „Тодор Проески“ – Скопје води против Англија со 1:0 во квалификациите за ЕП 2024. Англичаните беа тие кои повеќе доминираа на теренот, повеќе кружеа околу голот на ...

ВИДЕО: Барди од втор обид ја шокира големата Англија во Скопје

Gol.mk - 20.11.2023

Македонската фудбалска репрезентација се судри со Англија во рамките на последното коло од квалификациите за Европското првенство. Откако прво Македонија не доби пенал по еден старт на Мегваер над Елмас, гостите не успеаја вторпат да се извлечат.

Голот на Барди против Англија и ерупцијата на „Градски“

Оff.net - 20.11.2023

Македонија игра одлично прво полувреме против Англија и поведе со гол на Енис Барди во 41' минута од пенал. Словачкиот судија Филип Глова гледаше ВАР и досуди пенал по прекршокот на дебитантот Рико Луис над Бојан ...

ПОЛУВРЕМЕ: Барди стрела, Англија на колена…!

SportSport - 20.11.2023

Супер резултат на нашиот навционален тим на полувремето од квалификацискиот дуел со Англија. Енис Барди е нашиот срелец на голот кој во 41 мнута ја стави на колена најдобрата светска селекција во моментов.

(Видео) Македонија на полувреме води против Англија

Макфакс - 20.11.2023

Македонија води по првото полувреме против Англија со 1:0, во последниот меч од овој квалификациски циклус. Англија доминираше во поседот во првиот дел, Македонија само неколку пати успеа да мине на противничкиот дел од теренот, но и со таква игра ...

Мегваер погреши, па го собори Елмас – ВАР не се огласи: Беше ли Македонија оштетена за пенал?!

Спортски - 20.11.2023

По половина од првото полувреме на Арената „Тодор Проески“ помеѓу Македонија и Англија нема голови, но се играше 23. минута кога видовме една спорна ситуација. Најкритикуваниот играч во англиската репрезентација, Хари Мегваер погреши во едно ...

Статистика очајна, но Англија губи во Скопје по првите 45 минути

Спортклуб - 20.11.2023

Македонската фудбалска репрезентација има предност по првите 45 минути против Англија на арената „Филип втори“ со 1:0. Иако помалку и неочекувано, според оскудната статистика која ја имаме по првиот дел, но сепак, Македонија води против ...

Бардииииии гоооооллллл и Македонија води против Англија (Видео)

Спортманија - 20.11.2023

Македонија води со 1:0 против Англија благодаарение на голот на Енис Барди во 41 минута. Барди шутираше пенал, Пикфорд одбрани, но одбиената топка дојде повторно до Барди кој успеа да погоди.

Спорен момент – Мегваер стартува врз Елмас, судијата вели НЕМА пенал! (видео)

SportSport - 20.11.2023

Македонија во налет, Елмас добива топка влегува во шеснаесетникот, а му се испречи Мегваер кој буквално падна врз нашиот репрезентативец, но судијата не покажа на белата точка. Сомнителен момент, но главниот арбитар покажа дека НЕМА пенал и играта ...

ВАР, одбранет пенал - гол! Македонија води против Англија

Кајгана - 20.11.2023

Со голот од на капитенот Енис Барди македонската репрезентација води на полувреме против Англија. Рико Луис со лакт го удри Миовски в лице, судијата не виде, но по интервенција на ВАР покажа на белата точка.

(Видео) Македонија на полувреме води против Англија

TopSport - 20.11.2023

Foto/ EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI Македонија води по првото полувреме против Англија со 1:0, во последниот меч од овој квалификациски циклус. Англија доминираше во поседот во првиот дел, Македонија само неколку пати успеа да мине на противничкиот дел од ...

Македонија по првото полувреме води против Англија (ВИДЕО)

Канал5 - 20.11.2023

Македонија во 41. минута влезе во водство против Англија со 1: 0. Избраниците на Боби Милевски направија чудо во Скопје и поведоа против моќната Англија во 41. минута од натпреварот со голот на Енис Барди од пенал.

Гол на Барди, Македонија води по првото полувреме против големата Англија (ВИДЕО)

24Фудбал - 20.11.2023

Македонија со гол на Барди во 41. минута води против Англија по првото полувреме. Во 39. минута од мечот Миовски доби лакт во шеснаесетникот од Рико Луис, судијата по прегледување на снимката досуди пенал за нашата репрезентација.

Македонија на полувреме води против Англија

Опсервер - 20.11.2023

Македонија води по првото полувреме против Англија со 1:0, во последниот меч од овој квалификациски циклус. Англија доминираше во поседот во првиот дел, Македонија само неколку пати успеа да мине на противничкиот дел од теренот, но и со таква игра ...

(ВИДЕО) Македонија води на полувреме: Барди „од втора“ го надмудри Пикфорд

А1 On - 20.11.2023

Фудбалската репрезентација на Македонија има водство од 1-0 против Англија по првото полувреме на дуелот на арената „Тодор Проески“. Стрелец на голот е Енис Барди, кој „од втора“ успеа да го надмудри Пикфорд, по пеналот што беше досуден откако Рико ...

📽 БАРДИ ПОГОДИ ОД „ВТОРА“ Македонија води во Скопје на полувреме против Англија

+инфо - 20.11.2023

„Гордиот Албион“ имаше повеќе од играта, ја имаше топката во своите нозе, упати повеќе удари, меѓутоа избраниците на Милевски ја дочекаа својата шанса и успеаја да постигна гол за наше водство.