TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Стоун треба да почне со издржување на казната за две недели

Глас на Америка - 21.02.2020

Роџер Стоун, ветеран републикански оперативец и долгогодишен пријател на претседателот Доналд Трамп ќе започне со отслужување на затворската казна за две недели, откако ќе се постапи по неговото барање за повторно судење.

ХИЛАРИ Е НАЈГОЛЕМИОТ ШПИОН ВО САД: Еве колку тајни документи објави Клинтон

Магазин - 21.02.2020

„Верувам дека Хилари Клинтон откри повеќе тајни документи од било кој во историјата на САД“, рече вчера американскиот претседател Доналд Трамп. Тој верува дека неговиот пријател и поранешниот соработник Роџер Стоун, кој беше осуден на 40 месеци ...

Трамп: Роџер Стоун има големи шанси да биде ослободен наскоро

А1 On - 21.02.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп рече дека неговиот поранешен советник Роџер Стоун има големи шанси да биде ослободен откако доби затворска казна од 40 месеци поради опструкција на конгерсната истрага во врска со руската интервенција за време ...

Трамп: Роџер Стоун има многу добри шанси да биде ослободен од вина

Глас на Америка - 20.02.2020

„Роџер Стоун има многу добри шанси да биде ослободен од вина“, изјави американскиот претседател Доналд Трамп по изрекувањето на пресудата на Федералниот суд во четвртокот, кој го осуди долгогодишниот советник на американскиот претседател Доналд ...

Роберт Стоун, советник и соработник на Трамп осуден на 40 месеци затвор

360 степени - 20.02.2020

Роџер Стоун, долгогодишен советник и соработник на претседателот Доналд Трамп, е осуден на 40 месеци затвор. Стоун (67) беше прогласен за виновен во ноември по седум точки од обвинението за лажно сведочење пред Конгресот, опструкција и влијание врз ...

Советникот на Трамп, Роџер Стоун, осуден на три години и четири месеци затвор

Макфакс - 20.02.2020

Федералниот суд го осуди долгогодишниот советник на претседателот Доналд Трамп, Роџер Стоун, на три години и четири месеци затвор, поради обвинение кое вклучува лажење во истрагата за руското мешање во претседателските избори во САД, во 2016 година.

Долгогодишниот советник на Трамп осуден на 40 месеци затвор

МКД - 20.02.2020

Роџер Стоун, долгогодишен советник и сојузник на американскиот претседател Доналд Трамп, осуден е на 40 месеци затвор. Стоун во ноември беше прогласен за виновен по седум точки од обвинението, за лажење на Конгресот, попречување на правдата и ...

Советникот на Трамп, Роџер Стоун, доби 40 месеци затвор

+инфо - 20.02.2020

Тој е шестиот помошник на Трамп осуден поради истрагата на Роберт Милер за наводни зделки меѓу Русија и членови на кампањата на Трамп за време на изборите во 2016 година, пренесува ...

Советникот на Трамп, Роџер Стоун осуден на 40 месеци затвор

Слободен Печат - 20.02.2020

Стоун во ноември мината година беше прогласен за виновен по седум точки од обвинение за лажење на Конгресот, спречување на процесот и злоупотреба на сведоци. Роџер Стоун, долгогодишниот советник и сојузник на американскиот претседател Доналд Трамп, ...

Долгогодишниот советник на Трамп е осуден на 40 месеци затвор

Канал5 - 20.02.2020

Роџер Стоун, долгогодишен советник и сојузник на американскиот претседател Доналд Трамп, е осуден на 40 месеци затвор. Стоун е прогласен за виновен во ноември по седум точки на обвинението за лажење на Конгресот, спречување на процесот и злоупотреба ...

Советникот на Трамп, Роџер Стоун осуден на 40 месеци затвор

А1 On - 20.02.2020

Роџер Стоун, долгогодишниот советник и сојузник на американскиот претседател Доналд Трамп, е осуден на 40 месеци затворска казна. Стоун во ноември мината година беше прогласен за виновен по седум точки од обвинение за лажење на Конгресот, спречување ...

Советникот на Трамп, Роџер Стоун осуден на 40 месеци затвор

iPortal - 20.02.2020

Роџер Стоун, долгогодишниот советник и сојузник на американскиот претседател Доналд Трамп, е осуден на 40 месеци затворска казна. Стоун во ноември мината година беше прогласен за виновен по седум точки од обвинение за лажење на Конгресот, спречување ...

Советникот на Трамп, Роџер Стоун, осуден на три години и четири месеци затвор

Точка - 20.02.2020

Федералниот суд го осуди долгогодишниот советник на претседателот Доналд Трамп, Роџер Стоун, на три години и четири месеци затвор, поради обвинение кое вклучува лажење во истрагата за руското мешање во претседателските избори во САД, во 2016 година.

Советникот на Трамп, Роџер Стоун осуден на 40 месеци затвор

Локално - 20.02.2020

Роџер Стоун, долгогодишниот советник и сојузник на американскиот претседател Доналд Трамп, е осуден на 40 месеци затворска казна. Стоун во ноември мината година беше прогласен за виновен по седум точки од обвинение за лажење на Конгресот, спречување ...

Советникот на Трамп, Роџер Стоун, осуден на три години и четири месеци затвор

Н.Македонија - 20.02.2020

Федералниот суд го осуди долгогодишниот советник на претседателот Доналд Трамп, Роџер Стоун, на три години и четири месеци затвор, поради обвинение кое вклучува лажење во истрагата за руското мешање во претседателските избори во САД, во 2016 година.

Советникот на Трамп, Роџер Стоун осуден на 40 месеци затвор

Нетпрес - 20.02.2020

Роџер Стоун, долгогодишниот советник и сојузник на американскиот претседател Доналд Трамп, е осуден на 40 месеци затворска казна. Стоун во ноември мината година беше прогласен за виновен по седум точки од обвинение за лажење на Конгресот, спречување ...

Советникот на Трамп, Роџер Стоун, осуден на три години и четири месеци затвор

24Инфо - 20.02.2020

Федералниот суд го осуди долгогодишниот советник на претседателот Доналд Трамп, Роџер Стоун, на три години и четири месеци затвор, поради обвинение кое вклучува лажење во истрагата за руското мешање во претседателските избори во САД, во 2016 година.

Советникот на Трамп, Роџер Стоун осуден на 40 месеци затвор

Либертас - 20.02.2020

– Роџер Стоун, долгогодишниот советник и сојузник на американскиот претседател Доналд Трамп, е осуден на 40 месеци затворска казна. Стоун во ноември мината година беше прогласен за виновен по седум точки од обвинение за лажење на Конгресот, ...

Советникот на Трамп, Роџер Стоун осуден на 40 месеци затвор

MakPress - 21.02.2020

Роџер Стоун, долгогодишниот советник и сојузник на американскиот претседател Доналд Трамп, е осуден на 40 месеци затворска казна. Стоун во ноември мината година беше прогласен за виновен по седум точки од обвинение за лажење на Конгресот, спречување ...

Советникот на Трамп, Роџер Стоун осуден на 40 месеци затвор

Опсервер - 21.02.2020

Роџер Стоун, долгогодишниот советник и сојузник на американскиот претседател Доналд Трамп, е осуден на 40 месеци затворска казна. Стоун во ноември мината година беше прогласен за виновен по седум точки од обвинение за лажење на Конгресот, спречување ...