TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Black Shark 3 5G може да биде првиот телефон со 16 GB RAM меморија

Локално - 14.01.2020

Xiaomi се подготвува да лансира нов модел во гејмерскиот бренд Black Shark, кој се очекува да го носи името Black Shark 3 5G. Уредот неодамна помина низ процес на сертификација во MIIT, што го потврди неговото постоење.

Познати карактеристиките на првиот 5G таблет

Локално - 14.01.2020

Пред неколку дена, Samsung потврди дека подготвува нов таблет кој ќе понуди вградена 5G конекција за прв пат во овој сегмент. Сега благодарение на Ithome имаме слика на Galaxy Tab S6 5G, како и детали за неговите главни карактеристики.

Минг-Чи Куо: Сите iPhone модели со 5G ќе пристигнат оваа година

USB - 14.01.2020

Доверливиот аналитичар за екосистемот на Apple, Минг-Чи Куо објави извештај во кој предвидува дека компанијата од Купертино ќе претстави четири iPhone уреди со 5G поддршка, како и дека ќе продаде голем број овие уреди.

Руси ја направија првата 5G лапароскопска операција во светот

Иновативност - 14.01.2020

5G технологијата ќе донесе голем напредок на многу полиења, а како тоа ќе изгледа во медицината неодамна покажаа доктори во Kина кога на далечина изведуваа неколку оперативни зафати. Сега, пак, беше направена првата 5G лапароскопска операција во ...