TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

На Деве Баир во две колони возила, се чека по половина час

+инфо - 12.01.2019

Во екот на зимската сезона кога најголем број граѓани се упатуваат кон бугарските скијачки центар, патот до Деве Баир е расчистен, но две колони возила има пред граничниот премин со Бугарија.

ФОТО: Гужва на Табановце - чекаат колони возила

Press24 - 12.01.2019

На Ѕидот на сообраќајниот срам се појави фотографија од преминот Табановце. Редици возила чекаат на ...

(ФОТО) КОЛОНИ КАЈ ДЕВЕ БАИР: Ако патувате читајте за состојбата по патиштата

Фактор - 12.01.2019

Гужви на граничниот премин Деве Баир. Колони автомобили од граѓани кои патуваат кон соседна Бугарија на зимување. Ако и вашите обврски и планови наложуваат да патувате ние ве информираме за актуелната состојба на патиштата.