TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Едно лице загина, а 30 се повредени во сообраќајна несреќа во Србија

Н.Македонија - 29.05.2024

Едно лице загина, а 30 се повредени во судир на автомобил и автобус во близина на Мали Пожаревац, околу 40 километри јужно од Белград. Сообраќајната несреќа се случи утрово кога се судрија автобус на приградска линија и патнички автомобил, при што ...

(ФОТО+ВИДЕО) Едно лице загина, а повеќе од 30 се повредени во сообраќајка меѓу возило и автобус во близина на Белград

360 степени - 29.05.2024

Како што се гледа на фотографиите и видеата поставени на социјалните мрежи, предниот дел на автомобилот е целосно уништен, а според коментарите на очевидците на местото на несреќата и предниот дел на автобусот бил набиен од ударот Едно лице загина, ...

Тешка сообраќајка кај Младеновац во Србија, 37 повредени

Канал5 - 29.05.2024

Според последните информации, во Ургентниот центар во Белград се примени вкупно 37 лица откако се повредени во тешка сообраќајна несреќа што се случи утринава кај Младеновац. Според српски „Блиц“, повредените се уште пристигнуваат во Ургентниот ...

АВТОМОБИЛОТ ЦЕЛОСНО СМАЧКАН, СТАКЛО НА СИТЕ СТРАНИ: страшни слики на местото на сообраќајната несреќа кај Младеновац ...

Фактор - 29.05.2024

Страшни сцени на местото на несреќата кај Младеновац новинарите пронашле на лице место каде се судриле автомобил и приградски автобус на релација 493. Возачот на патничко возило загина, а повеќе од триесет лица се повредени во тежок судар што се ...

ФОТО | Тешка сообраќајка во Србија: Еден мртов, над триесет повредени откако се судрија автобус и автомобил

Слободен Печат - 29.05.2024

Во тежок судир на автобус и автомобил кај Младеновац во Србија загинал возачот на автомобилот, а повеќе од 30 лица се повредени, од кои четворица потешко, дознава српскиот медиум Нова . Судирот се случил утрово во 5 часот и 40 минути на приодниот ...

🎥📷 СУДИР НА АВТОБУС И ПАТНИЧКИ АВТОМОБИЛ КАЈ МЛАДЕНОВАЦ Еден од возачите загина, а повеќе од 30 патници се повредени

+инфо - 29.05.2024

Несреќата се случила во 5.40 часот на приодниот пат кој од Младеновац води кон автопатот и клучката Мали Пожаревац. Едно лице загина, а повеќе од 30 се повредени утринава во судир на автобус и патнички автомобил кај Мали Пожаревац, Србија, објави ...

(Видео) Тешка сообраќајна несреќа кај Младеновац: автобус удри во автомобил, има загинати, над 20 лица повредени

Макфакс - 29.05.2024

Возачот на патничко возило загина утрово во судир со автобус во близина на Младеновац, а 30 луѓе се донесени во итниот центар, според Танјуг. Директниот судир на автобусот и теренскиот автомобил се случил околу 5:40 на патот Мали Ватревац – ...

Министерот Лончар за повредените во несреќата кај Младеновац: Четворица ќе бидат задржани поради тешки повреди

Скопје1 - 29.05.2024

Тешка сообраќајна несреќа, во која дошло до директен судир на автобус и автомобил, утрово кај Младеновац. Министерот за здравство Златибор Лончар соопшти дека од 29 повредени, четворица се со тешки телесни повреди.

Тешка сообраќајка кај Младеновац – во директен судир со автобус загина возачот на автомобилот, 30 луѓе се повредени

Фокус - 29.05.2024

Возач на автомобил загина при судир со автобус кај Мали Пожаревац, во соседна Србија. Повредени се повеќе од 30 лица, а екипи на итната помош се на терен. Повеќето од повредените се здобиле со полесни повреди.

Возач загина и повеќе од 30 повредени во тешка сообраќајка во Србија (ВИДЕО)

ТВ21 - 29.05.2024

Едно лице загина, а повеќе од 30 се повредени во судар на автомобил и автобус во близината на Мал Пожаревац во Србија, јавува РТС. Загина возачот на автомобилот, а четворица од повредените се во тешка состојба.

(ФОТО и ВИДЕО) Страотна несреќа во Младеновац, еден загинат и 20 повредени

Скопје1 - 29.05.2024

Во директен судир меѓу автобус и автомобилл, загина возачот а има 20 повредени. Предниот дел од автобусот и од патничкото возило потполно се смрскани, а делови има насекаде по патот. Несреќата се случила утрово во 5:45, кај Младеновац.

🎥 Директен судир меѓу автобус и автомобил кај Младеновац: Загина возачот на џипот, 35 лица донесени во Ургентен центар

Локално - 29.05.2024

Во директен судир на автобус и патнички автомобил што се случи утринава околу 5:30 на наплатната рампа Младеновац загинал возачот на џипот. Министерот за здравство Златибор Лончар соопшти дека во Ургентниот центар биле донесени 35 лица.

(Видео) Тешка сообраќајна несреќа кај Младеноновац: автобус удри во автомобил, има загинати, над 20 лица се повредени

Опсервер - 29.05.2024

Возачот на патничко возило загина утрово во судир со автобус во близина на Младеновац, а 30 луѓе се донесени во итниот центар, според Танјуг. Директниот судир на автобусот и теренскиот автомобил се случил околу 5:40 на патот Мали Ватревац – ...

(Видео) Тешка сообраќајна несреќа кај Младеновац: автобус удри во автомобил, има загинати, над 20 лица се повредени

MTM - 29.05.2024

Возачот на патничко возило загина утрово во судир со автобус во близина на Младеновац, а 30 луѓе се донесени во итниот центар, според Танјуг. Директниот судир на автобусот и теренскиот автомобил се случил околу 5:40 на патот Мали Ватревац – ...

[ВИДЕО] Тешка сообраќајна несреќа кај Младеновац: автобус удри во автомобил, има загинати, над 20 лица се повредени

Точка - 29.05.2024

Возачот на патничко возило загина утрово во судир со автобус во близина на Младеновац, а 30 луѓе се донесени во итниот центар, според Танјуг. Директниот судир на автобусот и теренскиот автомобил се случил околу 5:40 на патот Мали Ватревац – ...

Тешка сообраќајна несреќа кај Младеновац: автобус удри во автомобил, има загинати, над 20 лица се повредени

24Инфо - 29.05.2024

Возач на автомобил загина при судир со автобус кај Мали Пожаревац, во соседна Србија. Повредени се повеќе од 20 лица, а екипи на итната помош се на терен. Повеќето од повредените се здобиле со полесни повреди.

[ВИДЕО] Тешка сообраќајна несреќа кај Младеновац: автобус удри во автомобил, има загинати, над 20 лица се повредени

Скопје инфо - 29.05.2024

Возачот на патничко возило загина утрово во судир со автобус во близина на Младеновац, а 30 луѓе се донесени во итниот центар, според Танјуг. Директниот судир на автобусот и теренскиот автомобил се случил околу 5:40 на патот Мали Ватревац – ...

Тешка сообраќајка во Србија: Во судир со автобус загина возачот на автомобилот, 30 луѓе се повредени

Сител - 29.05.2024

Возач на автомобил загина при судир со автобус кај Мали Пожаревац, во соседна Србија. Повредени се повеќе од 30 лица, а екипи на итната помош се на терен. Повеќето од повредените се здобиле со полесни повреди.

ВИДЕО: Страотен судир на автобус и автомобил кај Младеновац, еден мртов над 30 повредени

А1 On - 29.05.2024

Возач на автомобил загина при судир со автобус кај Мали Пожаревац, во соседна Србија. Повредени се повеќе од 20 лица, а екипи на итната помош се на терен. Повеќето од повредените се здобиле со полесни повреди.

Тешка сообраќајка кај Младеновац – во директен судир со автобус загина возачот на автомобилот, 30 луѓе се повредени

Либертас - 29.05.2024

Возач на автомобил загина при судир со автобус кај Мали Пожаревац, во соседна Србија. Повредени се повеќе од 30 лица, а екипи на итната помош се на терен. Повеќето од повредените се здобиле со полесни повреди.

ВИДЕО: Директен судир на автобус и автомобил кај Младеновац, еден загинат и голем број повредени

Press24 - 29.05.2024

Утрово тешка сообраќајна несреќа се случила кај Младеновац, Србија при што се судриле автобус и автомобил. Возачот на патничко возило загинал во судирот со автобусот ,а 30 луѓе се однесени во итниот центар, според Танјуг.

Четворица од повредените во несреќата кај Младеновац се со тешки телесни повреди

24Инфо - 29.05.2024

Во тешка сообраќајна несреќа, по директен судир на автобус и автомобил, утрово кај Младеновац едно лице загина, а повредени се 29. Министерот за здравство Златибор Лончар соопшти дека од 29 повредени, четворица се со тешки телесни повреди.

Директен судар на автобус и автомобил кај Младеновац во Србија, 37 повредени

Независен - 29.05.2024

Според последните информации, во Ургентниот центар во Белград се примени вкупно 37 лица откако се повредени во тешка сообраќајна несреќа што се случи утринава кај Младеновац. Тешка сообраќајна несреќа, во која дошло до директен судир на автобус и ...

Едно лице загина, а 30 се повредени во сообраќајна несреќа во Србија

Frontline - 29.05.2024

Едно лице загина, а 30 се повредени во судир на автомобил и автобус во близина на Мали Пожаревац, околу 40 километри јужно од Белград. Сообраќајната несреќа се случи утрово кога се судрија автобус на приградска линија и патнички автомобил, при што ...

Едно лице загина, а 30 се повредени- сообраќајна несреќа во Србија

Курир - 29.05.2024

На повредените им се укажува помош во Ургентниот центар. Едно лице загина, а 30 се повредени во судир на автомобил и автобус во близина на Мали Пожаревац, околу 40 километри јужно од Белград.

Тешка сообраќајка кај Младеновац во Србија, едно лице загина, 37 повредени (ФОТО/ВИДЕО)

Нетпрес - 29.05.2024

Едно лице загина, а повеќе од 30 патници се повредени во сообраќајка меѓу автомобил и патнички автобус, која рано утрово се случила на патот кој води од Младеновац кон Мали Пожаревац, во околината на Белград, јавува РТС.

Едно лице загина, а 30 се повредени во сообраќајна несреќа во Србија

24 Вести - 29.05.2024

Едно лице загина, а 30 се повредени во судир на автомобил и автобус во близина на Мали Пожаревац, околу 40 километри јужно од Белград. Сообраќајната несреќа се случи утрово кога се судрија автобус на приградска линија и патнички автомобил, при што ...

Едно лице загина, а 30 се повредени во сообраќајна несреќа во Србија

Lider - 29.05.2024

Едно лице загина, а 30 се повредени во судир на автомобил и автобус во близина на Мали Пожаревац, околу 40 километри јужно од Белград. Сообраќајната несреќа се случи утрово кога се судрија автобус на приградска линија и патнички автомобил, при што ...