TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Откако Илон Маск раскина со Грајм, поранешната сопруга ја откри неговата темна страна

Канал5 - 27.09.2021

Илон Маск и музичарката Грајмс неодамна раскинаа по тригодишна врска. Поранешниот пар се уште е во добри односи, тврди Маск, и заедно се грижат за нивниот едногодишен син X Æ A-Xii. Илон зад себе има три неуспешни брака, но со две сопруги.

Гејтс ги трола Безос и Маск за патувањето во вселената

Денар - 27.09.2021

„Вселена? Имаме многу што да направиме овде на Земјата“, коментираше Гејтс за инвестицијата на милијардерите во вселенската технологија. За конкуренцијата на Џеф Безос и Илон Маск, двајцата најбогати луѓе во светот, честопати можеме да прочитаме ...

Ме малтретираше, ме изневеруваше, а ми ги зема и сите пари – Потресна исповед на бившата жена на Илон Маск

ММС - 27.09.2021

Џастин Маск (49), поранешна сопруга на еден од најбогатите луѓе на планетата Илон Маск (50), со која има пет деца, во медиумите откри дека нејзиниот поранешен сопруг има екстремно темна страна, и дека трпела невидена тортура во последните години од ...