TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вечерва во Прилеп започнува 16. Пиво Фест

Сител - 12.07.2018

Пивото веќе се лади, а скарите се разгорени. Прилеп е подготвен за една од најголемите забави во Македонија, вечерва започнува 16-тиот по ред Пиво Фест кој ќе трае се до 15 јули. За овие 4 фестивалски денови се очекува сите патишта од Македониија да ...

Прилеп подготвен за вечерното отворање на „Пивофест“

А1 On - 12.07.2018

Прилеп е подготвен за вечерашното отворање на 16-иот по ред „Пивофест“. Штандовите на пиварниците и на скарите се наместени во центарот на Прилеп, на булеварот „Гоце Делчев“, организаторите, компанијата „Инфинити“, локалните власти и инстгитруциите ...

Прилеп ги отвора вратите на „Пивофест 2018“

Макфакс - 12.07.2018

Прилеп ги одбројува последните часови пред почетокот на „Пивофест 2018“. Сите институции што учествуваат во подготовката и организацијата на фестивалот, секоја во својата област, континуирано работат на обезбедување на неопходните услови за успешно ...

Почнува 16-тиот „Пиво фест“ во Прилеп

Канал5 - 12.07.2018

Љубителите на пивото и скарата до недела ќе може да уживаат на десетици штандови распослани на неколку илјади квадратни метри во центарот на градот. Атмосферата од Прилеп ја пренесува Зоран Момировски.

“Започна пивофест под споменикот на Крал Марко??” (ВИДЕО)

Маркукуле - 12.07.2018

Eчеше во центарот на Прилеп синоќа… Во ваква атмосфера одеше загревањето на најновото издание на ...

Се поставуваат штандовите за „Пивофест“ 2018 во Прилеп

Сител - 11.07.2018

Завршуваат подготовките за утрешниот почеток на манифестацијата „Пивофест“ која ќе се одржи од 12 до 15 јули во Прилеп. Во центарот на градот на булеварот „Гоце Делчев“ интензивно се поставуваат штандовите, а булеварот е веќе затворен за сообраќај ...

Утре почнува 16-от „Пиво фест“ во Прилеп

Н.Македонија - 11.07.2018

Завршија подготовките за 16-то издание на најголемата музичка манифестација во земјава – „Пивофест“ 2018, која почнува утре и ќе трае до 15 јули. – Координативното тело кое се грижи за безбедноста на учесниците и посетителите на „Пивофест 2018“, а ...

Работник падна при монтажа на штандовите за Пиво фест во Прилеп

МКД - 11.07.2018

Тешка телесна повреда доби работник при пад од скеле од неколку метри на штандовите кои што се поставуваат во Прилеп за претстојната манифестација Пиво фест. Работникот за среќа беше при свест до доаѓањето на Итната медицинска помош, по што беше ...

ФОТО: Финишираат подготовките за овогодинешниот Пиво Фест 2018 во Прилеп

Шеталиште - 11.07.2018

Општина Прилеп и агенцијата „Ентфинити“ ги привршуваат подготовките за почетокот на годинешното 16-то издание на „Пивофест“, кое започнува утре 12ти јули и ќе трае до недела 15ти. Координативното тело кое се грижи за безбедноста на учесниците и ...

Јоксимовиќ, Шаулиќ, Џајковски на „Пивофест“ кој започнува утре

еМагазин - 11.07.2018

На еден ден пред почетокот на годинешното 16. издание на „Пивофест 2018“, Прилеп е подготвен да ги пречека учесниците и посетителите на најголемиот фестивал на пиво и скара. „Пред малку го одржавме редовниот состанок со раководителите на јавните ...

Несреќа на подготовките за “Пивофест”, пред очите на градоначалникот?!

Маркукуле - 11.07.2018

Работник се здоби со тешки телесни повреди откако падна од голема висина, при монтирањето на штандовите за претстојната манифестација “Пивофест”. Според информациите од очевидци, работникот бил при свест до доаѓањето на Брзата медицинска помош.

Прилеп подготвен: Вечерва стартува „Пивофест“

ТВ21 - 12.07.2018

Прилеп е подготвен за вечерашното отворање на 16-иот по ред „Пивофест“. Штандовите на пиварниците и на скарите се наместени во центарот на Прилеп, на булеварот „Гоце Делчев“, организаторите, компанијата „Инфинити“, локалните власти и инстгитруциите ...

Прилеп ги отвора вратите на „Пивофест 2018“

Денар - 12.07.2018

Прилеп ги одбројува последните часови пред почетокот на „Пивофест 2018“. Сите институции што учествуваат во подготовката и организацијата на фестивалот, секоја во својата област, континуирано работат на обезбедување на неопходните услови за успешно ...

Се поставуваат штандовите за „Пивофест“ 2018 во Прилеп

1tv - 11.07.2018

Завршуваат подготовките за утрешниот почеток на манифестацијата „Пивофест“ која ќе се одржи од 12 до 15 јули во Прилеп. Во центарот на градот на булеварот „Гоце Делчев“ интензивно се поставуваат штандовите, а булеварот е веќе затворен за сообраќај ...

Музика и забава во Прилеп : Денес започнува „Пивофест 2018“

Независен - 12.07.2018

Денес во Прилеп започнува „Пивофест“ 2018, кој ќе трае до недела. На триесетина локации со вкупна површина од 4.176 метри квадратни на булеварот „Гоце Делчев“ ќе бидат наместени штандовите.

Прилеп подготвен за почетокот на „Пивофeст 2018“

Таратур - 11.07.2018

Н а еден ден пред почетокот на годинешното 16-то издание на „Пивофест 2018“, Прилеп е подготвен да ги пречека учесниците и посетителите на најголемиот фестивал на пиво и скара во нашата држава.

Прилеп подготвен ги отвора вратите на „Пивофест 2018“

Шеталиште - 12.07.2018

Подготвен, сигурен и безбеден, Прилеп ги одбројува последните часови пред почетокот на „Пивофест 2018“. Сите институции што учествуваат во подготовката и организацијата на фестивалот, секоја во својата област, континуирано работат на обезбедување на ...

Се поставуваат штандовите за „Пивофест“ 2018 во Прилеп

Либертас - 11.07.2018

Завршуваат подготовките за утрешниот почеток на манифестацијата „Пивофест“ која ќе се одржи од 12 до 15 јули во Прилеп. Во центарот на градот на булеварот „Гоце Делчев“ интензивно се поставуваат штандовите, а булеварот е веќе затворен за сообраќај ...

Почнува Пивофест 2018

Тера - 12.07.2018

Сите институции што учествуваат во подготовката и организацијата на фестивалот, секоја во својата област, континуирано работат на обезбедување на неопходните услови за успешно издание на годинешниот 16 – ти по ред „Пивофест“, рекоа од општина Прилеп.

Од утре четири дена забава за сите вкусови! Се е подготвено за Пиво фест 2018

Хитпортал - 11.07.2018

Завршуваат подготовките за утрешниот почеток на манифестацијата „Пивофест“ која ќе се одржи од 12 до 15 јули во Прилеп. Во центарот на градот на булеварот „Гоце Делчев“ интензивно се поставуваат штандовите, а булеварот е веќе затворен за сообраќај ...