TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мажите во овој хороскопски знак се сон на секоја жена

Press24 - 14.05.2022

Иако сите имаат различни вкусови, желби и очекувања, сепак сите жени сакаат на крајот да се омажат со некој кој ќе биде верен, ќе ги сака и ќе биде покрај нив. Според астролозите, положбата на планетите на одреден хороскопски знак има значајно ...

Заборавете на мажите од овие хороскопски знаци: Еве зошто!

Мастило - 14.05.2022

Не постои идеален маж, но со припадниците на овие хороскопски знаци врската и семејството можат да бидат комплексен процес ДЕВИЦА Нивните партнерки треба постојано да внимаваат што ќе кажат и во каква форма истото ќе го изговорат.

Бегајте подалеку од нив: Врската со овие хороскопски знаци е пекол

Press24 - 14.05.2022

Кога сте во љубовна врска, можеби на почетокот нема да ве вознемирува нечија посесивност, но со тек на времето тоа ќе стане проблем. Некои хороскопски знаци се премногу посесивни, па препорака на астролозите е да бегате подалеку од нив.

ВРСКАТА СО НИВ Е ПЕКОЛ: Бегајте од овие хороскопски знаци што е можно подалеку!

Кумановски м. - 14.05.2022

Кога сте во романтична врска, малку посесивност можеби на почетокот не ве вознемирува, но како што одминува времето, посесивноста може да се интензивира и вашиот партнер да почне да ве гуши.

Љубовта е нивната силна страна – хороскопски знаци на кои бракот им е едноставно суден

Екран - 13.05.2022

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Сите копнееме по вечна љубов, но луѓето често не сфаќаат дека бракот е само почеток, наместо среќен крај.

Среќа: 5 знаци дека сте нашле сродна душа

4NEWS - 13.05.2022

Најголемиот проблем на секој човек е да најде доживотен партнер. Ако тоа навистина се случи, тогаш имате навистина среќа, а постојат неколку знаци кои укажуваат на тоа. Еве 5 знаци дека сте запознале сродна душа! Се чувствувате како да се познавате ...

Летото ќе им донесе БОГАТСТВО: Ги очекува ОГРОМЕН ПРИЛИВ НА ПАРИ, но и големи шанси

Centar - 13.05.2022

Во текот на летото 2022 година, поволната положба на планетата ќе им донесе финансиска среќа на многумина, а во продолжение прочитајте за хороскопските знаци. Тоа не значи дека само ќе можете да седите и да чекате, туку полесно ќе ги искористите ...

Со текот на годините се како вино, колку постари толку поубави: 4 хороскопски знаци за кои дури и времето застанува

Точка - 13.05.2022

Познато е дека убавината не доаѓа само однадвор, туку и одвнатре, а овие 4 хороскопски знаци со текот на годините учат да ја „свртат“ својата внатрешна убавина кон надвор. Поради тоа со годините стануваат сè поубави, а еве за кои знаци на Зодијакот ...

Неочекуван прилив: Големи пари за два хороскопски знаци во јуни

Мастило - 13.05.2022

Неочекуван прилив на пари наредниот месец ги очекува припадниците на овие два хороскопски знаци Водолија Не ги игнорирајте игрите на среќа во периодот што следи. Ќе ви донесат неочекувано висока добивка која ќе реши голем број од вашите проблеми.