TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ПРОНАЈДЕНО Е БЕЗЖИВОТНОТО ТЕЛО НА ВАЊА Била убиена денот кога исчезнала

+инфо - 03.12.2023

Убиена е Вања Ѓорчевска, 14-годишното девојче кое од понеделникот е исчезнато. Биле земена со возило од пред нејзиниот дом, а била убиена истиот ден, на 27 ноември, околу 10 часот. Таа е најверојатно убиена уште истиот ден, во близина на Велес.

Вања е пронајдена мртва

Press24

Пронајдено безживотното тело на Вања Ѓорчевска

Независен

Проширена и детална истрага за случајот Вања бара експертската јавност

Сител

ОЈО СКОПЈЕ БАРА ПРИТВОР ЗА ТРОЈЦА ОД ПРИВЕДЕНИТЕ Седум дена се трага по исчезнатото девојче Вања

+инфо

Министерот Спасовски: Интензивната работа до доцните часови даде напредок во истрагата за исчезната Вања, јавноста ќе биде информирана

Lider

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Полицијата приведе пет лица за исчезнувањето на Вања

Фактор

Пулс24 360 степени Канал5 Алфа Канал5 Слободен Печат еМагазин

Девојчето Вања Ѓорчевска е пронајдена мртва, соопштиja Јавното обвинителство и МВР

МКД - 03.12.2023

„По преземени опсежни мерки и активности од страна на полициски службеници од СВР Скопје, денеска (03.12.2023) во околината на Скопје е пронајдено безживотното тело на малолетната В.Ѓ., која беше пријавена за исчезната на 27.11.2023, а во околината ...

ПРОНАЈДЕНА Е ВАЊА МРТВА ВО ОКОЛИНАТА НА СКОПЈЕ, УБИЕНА Е ИСТИОТ ДЕН КОГА Е КИДНАПИРАНА: Ова се сите детали

Фактор

ПРОНАЈДЕНА Е ВАЊА МРТВА ВО ОКОЛИНАТА НА СКОПЈЕ, УБИЕНА Е ИСТИОТ ДЕН КОГА Е КИДНАПИРАНА: Ова се сите детали

Centar

Пронајдено телото на Вања Ѓорчевска соопшти обвинителството

Телма

Вања е пронајдена мртва – била убиена дента кога исчезнала

Макфакс

Вања пронајдена мртва, убиена е неколку часа по грабнувањето

Слободен Печат

Пронајдено безживотното тело на 14-годишното девојче

ТВ21

4NEWS ММС Канал5 24Инфо Мета Опсервер

Се очекува разврска, по приведувањето на петмина во врска со случајот на исчезнатото девојче

24 Вести - 03.12.2023

„Се работи интензивно, јавноста ќе биде информирана за се“ ова е ставот на МВР по вчерашното приведување на петте лица кои се поврзуваат со исчезнувањето на тинејџерката Вања Ѓорчевска. Во телефонски разговор, од МВР посочуваат дека заради истрагата ...

Нема нови информации 24 часа по изјавата на Спасовски за приведени 5 лица поврзани со Вања

Канал5

Исчезнувањето на Вања пријавено 2 пати во различно време! Нови детали од истрагата: Татко и мајка дале различни изјави во полиција

Во Центар

Узбуна поради изјавата на таткото на Вања! Изчезнувањето било пријавено два пати, профил од Косово тврди дека е кај него: Се огласи и МВР

Во Центар

Истекуваат 24 часа клучни за 5-те приведени во случајот со исчезнувањето на Вања

4NEWS

Исчезнувањето на Вања било пријавено двапати во различно време

еМагазин

Вања ја нема шест дена, полицијата приведе пет лица за нејзиното исчезнување

еМагазин

Канал5 Сител Телма Фокус Во Центар Во Центар Бриф Мета

Шести ден се трага по исчезнатата Вања Ѓорчевска

24 Вести - 02.12.2023

Шести ден се трага по исчезнатата Вања Ѓорчевска, на која и се изгуби трагата на пат кон училиштето „Песталоци“. Во потрагата вклучени полицијата, граѓани, ловџии, а распишана е и потерница на Интерпол.

Интензивно се трага по Вања, ангажирани се стотици полицајци, граѓани, ловџии

Телма

Шести ден ни трага ни глас од исчезнатата Вања, се пребаруваат и подруми и речни корита

Макфакс

Шести ден ни трага ни глас од исчезнатата Вања, се пребаруваат и подруми и речни корита

Опсервер

Јавноста чека вест дека е најдена - шести ден се трага по Вања

Скопје инфо

Не излегувала многу, имала неколку другарки: Нови детали за исчезнатата Вања

Мастило

Шести ден ни трага ни глас од исчезнатата Вања, се пребаруваат и подруми и речни корита

Кајгана

Точка MTM Скопје1 Lider Вечер Прес Нетпрес Press24 Либертас

Пет лица приведени во врска со случајот за исчезнувањето на 14-годишната Вања

Сител - 02.12.2023

Пет лица се приведени во врска со случајот за исчезнувањето на девојчето Вања, информира денеска министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски за време на посетата на Куманово, одговарајќи на новинарски прашања дали има напредок во истрагата за ...

(ВИДЕО) Спасовски- Приведени се пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Либертас

(ВИДЕО) Спасовски: Пет лица се приведени во врска со случајот за исчезнувањето на 14-годишната Вања

А1 On

Пет лица се приведени поради сомневање дека се поврзани со исчезнувањето на 14- годишната Вања

Нетпрес

Пет лица приведени во врска со случајот за исчезнувањето на 14-годишната Вања

Локално

Пет лица приведени во врска со случајот за исчезнувањето на 14-годишната Вања

Zoom

Пет лица приведени во врска со случајот за исчезнувањето на 14-годишната Вања

Скопје инфо

Gostivarpress.mk МКД Н.Македонија Press24 Пулс24 Република Во Центар Денешен