Слободен Печат - 02.12.2021

Фудбалерите на Лацио и Удинезе го одиграа најефикасниот натпревар сезонава во Серија А, постигнувајќи дури осум гола на радост на навивачите. Удинезе постојано беше во предност, Лацио постојано бркаше негатива, а на крајот можеше и да победи.

Осум гола на „Стадио Олимпико“: Удинезе избегна пораз во 99. минута

Екипа

Спектакл во Рим: Осум гола, три црвени и реми во 99. минута (ВИДЕО)

Gol.mk

Во сенка на големото англиско дерби: Лацио и Удинезе го одиграа најлудиот меч за 2021 година

Спортманија

(ВИДЕО) Лудило на „Олимпико“ во Рим: Шок за Лацио во 99 минута во меч со осум гола и три црвени

Спортклуб

Луд меч со 8 гола: Удинезе му продаде финта на Лацио во 99. минута, Арслан ги шокираше домаќините (ВИДЕО)

24Фудбал

Удинезе водеше со 1:3, на крај во 90+9. минута се спаси од пораз, Нестор одново преседе на клупата!

SportSport

Дриблинг Спортски

Наполи остана без Кулибали до крајот на оваа година

Sport 1 - 02.12.2021

Италијански Наполи, чиј член е македонскиот репрезентативец Елиф Елмас се најде во сериозен пробле, зашто главниот дефанзивец Калиду Кулибали доживеа повреда на бутниот мускул и според лекарскиот извештај за него оваа 2021 година е завршена.

Екипа - 02.12.2021

Легендарниот фудбалер на Милан, и тренер на неколку екипи, Џенаро Гатузо, би можел во иднина да влезе во селекторски води. Според најновите информации, поранешниот италијански репрезентативец добил повик од Грција, да стане селектор на таа ...

Гатузо е селекторска опција за нашите соседи?!

Спортклуб

Гатузо може да стане селектор

Спортски

Елмас до 100 настапа за Наполи кој загуби дел од предноста во калчото и ги повлече Милан и интер

Алфа - 02.12.2021

Елиф Елмас влезе на стартот на второто полувреме во составот на Наполи кој не успеа да триумфира на гости кај Сасуоло. Во мечот кој заврши 2-2 нашиот играч прослави јубилеј 100 настапа за Наполитанците кои останаа први, но сега имаат само бод повеќе ...

Наполи водеше, па се спаси од срам, Милан ги здроби Џенова и Пандев (ВИДЕО)