TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зеленски во Велика Британија ќе се сретне со Сунак

Во Центар - 08.02.2023

Украинскиот претседател Володимир Зеленски в среда ќе ја посети Велика Британија за да се сретне со премиерот Риши Сунак, соопшти Кабинетот на британскиот премиер. Зеленски ќе ги посети украинските војници кои моментално се обучуваат во Велика ...

Зеленски во Британија на средба со премиерот Сунак

Р.С.Европа

Зеленски во Велика Британија на средба со Сунак, и ќе се обрати во парламентот

Слободен Печат

Зеленски денеска во Велика Британија – средба со Сунак, посета на украинските војници и говор во парламентот

Опсервер

Зеленски денеска во Велика Британија- средба со Сунак, посета на украинските војници и говор во парламентот

Курир

Зеленски денеска во Велика Британија - средба со Сунак, посета на украинските војници и говор во парламентот

MakPress

Зеленски денеска во Велика Британија – средба со Сунак, посета на украинските војници и говор во парламентот

Нова ТВ

Frontline Алсат-М А1 On Нетпрес Кумановски м.

Тајмс: Британскиот премиер Сунак денеска ќе објави промени во владата

Опсервер - 07.02.2023

Британскиот премиер Риши Сунак се подготвува денеска да објави кадровски промени во својата влада и разгледува опции за значително реструктуирање на министерствата, објави Тајмс. Информацијата за планираните промени доаѓа речиси една недела откако ...

Тајмс: Британскиот премиер Сунак денеска ќе објави промени во владата

Бриф

Сунак денеска ќе објави промени во британската влада

Курир

Тајмс: Британскиот премиер Сунак денеска ќе објави промени во владата

24Инфо

Британскиот премиер Сунак денеска ќе објави промени во владата?

Слободен Печат

Тајмс: Британскиот премиер Сунак денеска ќе објави промени во владата

24 Вести

ТАЈМС: Британскиот премиер Сунак денеска ќе објави промени во владата, една недела откако го разреши Захави

Денешен

MakPress Алсат-М Zoom