TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пред шест месеци го добија второто дете: Се разведуваат Шехерезад и Сулејман?

Локално - 25.09.2020

Актерката Бергузар Корел, попозната на нашите простори како Шехерезада од серијата 1001 ноќ во март, го роди своето второ дете со актерот Халит Ергенч, кој го паметиме по улогата на Сулејман во серијата Сулејман Величествениот.

Пред шест месеци го добија второто дете, а сега му ставаат крај на бракот – Се разведуваат Шехерезад и Сулејман?

Слободен Печат - 25.09.2020

Актерката Бергузар Корел, попозната на нашите простори како Шехерезада од серијата „1001 ноќ“, во март го роди своето второ дете со актерот Халит Ергенч, кого го паметиме по улогата во „Сулејман Величествениот“.

Уште еден шок од Турција, Шехерезад и Сулејман се разведуваат?!

Хитпортал - 25.09.2020

Скандали и разводи ја дрмаат Турската јавна сцена, па откако се слушна за разводот на Бали Бег сега наголемо се шпекулира за уште еден развод меѓу славните актери Бергузар Корел или кај нас позната како Шехерезад и нејзиниот сопруг актерот Халит ...

Турските медиуми шпекулираат дека бракот на Сулејман и Шехерезад е на стаклени нозе

Макфакс - 25.09.2020

Актерката Бергузар Корел, позната во нашите простори како Шехерезад од ТВ-серијата „Илјада и една ноќ“, во март го доби второто дете со 49-годишниот актер Халит Ергенч кого го паметиме по улогата Сулејман Величествениот.

,,Сулејман Величенствениот” се разведува од ,,Шехерезад”?

Скопје24 - 25.09.2020

Актерката Бергузар Корел, попозната како Шехерезада од серијата „1001 ноќ“, во март го роди своето второ дете со 49-годишниот актер Халит Ергенч, кого го паметиме по улогата на Сулејман, а сега се појавија информации дека славната двојка се ...

Турски медиуми шпекулираат бракот на Сулејман и Шехерзада е на стаклени нозе

Опсервер - 25.09.2020

Актерката Бергузар Корел, позната во нашите простори како Шехерзада од ТВ- серијата „Илјада и една ноќ“ во март го доби второто дете со 49-годишниот актер Халит Ергенч кого го паметиме по улогата Сулејман Величествениот.

,,Сулејман Величенствениот” и ,,Шехерезад” се разведуваат ?

iPortal - 25.09.2020

Актерката Бергузар Корел, попозната како Шехерезада од серијата „1001 ноќ“, во март го роди своето второ дете со 49-годишниот актер Халит Ергенч, кого го паметиме по улогата на Сулејман, а сега се појавија информации дека славната двојка се ...

,,Сулејман Величенствениот” и ,,Шехерезад” се разведуваат ?

Курир - 25.09.2020

Актерката Бергузар Корел, попозната како Шехерезада од серијата „1001 ноќ“, во март го роди своето второ дете со 49-годишниот актер Халит Ергенч, кого го паметиме по улогата на Сулејман, а сега се појавија информации дека славната двојка се ...