TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Samsung со Galaxy Note 10 ќе донесе и нови слушалки

Телефони.мк - 12.07.2019

Samsung Mobile заедно со новиот супер моќен фаблет Galaxy Note 10 ќе донесе и нови слушалки кои овој пат ќе имаат стандарден кабел, односно нема да бидат безжични. Исто така треба да се спомене дека новите слушалки со Samsung Galaxy Note 10 ќе се ...

Објавени првите „официјални“ слики од Samsung Galaxy Note 10

Smartportal - 11.07.2019

По неколкуте „рендери“ направени врз основа на информации за Note 10 уредите, сега ги имаме и првите официјални слики, барем така се тврди за нив, односно тие не се рекреирани и слично. Кога ќе се земат во предвид изворите, тие досега немаат ...

Сега и официјално: Ова е новиот Samsung Galaxy Note 10(фото)

Денар - 11.07.2019

Само десет дена откако беше објавена првата неофицијална фотографија на новиот Samsung Galaxy Note 10+, се појавија првите официјални рендери на овој премиум уред. Во објавената слика можете да го видите “обичниот” Galaxy Note 10 модел.

Официјални фотографии го откриваат дизајнот на Galaxy Note10 и Note10+

USB - 11.07.2019

Ishan Agarwal (во соработка со сајтот MySmartPrice) и WinFuture дојдоа до наизглед официјалните фотографии од претстојните Samsung Galaxy Note10 i Galaxy Note10+ модели. Двата модела се прикажани со уште потенки рамки од Galaxy S10 серијата, со ...

Samsung Galaxy Note 10 со „најдобар дисплеј“ (QHD+ Infinity) на пазарот

Телефони.мк - 11.07.2019

Помалку од 1 месец остана додека официјално да биде претставен Samsung Galaxy Note 10 . Ice Universe речиси секогаш е во право, кој овој пат тврди дека Galaxy Note 10 ќе има најдобар дисплеј на пазарот и ќе биде без 3,5 милиметарски влез за слушалки.

На каков мобилен зборува Заев?

Фактор - 11.07.2019

По наседнувањето на пренковите од страна на руските комичари и потврдата на Зоран Заев дека често се служи со неофицијална комуникација со колегите од странство, премиерот го покажа својот смартфон Samsung Galaxy S10 Plus кој доаѓа со безбедносниот ...

Каков телефон користи премиерот Заев?

Телефони.мк - 11.07.2019

Македонскиот премиер Зоран Заев беше жртва на руски "пренкстери" кои лажно се претставувале и на повеќе наврати разговарале со него преку WhatsApp. Премиерот Заев пред јавноста откри дека тој лично остварува контакти со претседатели на држави и ...

Samsung Galaxy Note 10 ќе има маска со боја која се прелева

Телефони.мк - 11.07.2019

Првиот неофицијален рендер кој се појави од претстојниот супер фаблет Samsung Galaxy Note 10 открива дека ќе има нов дизајн со маска чија боја ќе се прелева и ќе има различен ефект гледано од различни агли.

Новиот Samsung ќе го има „најдобриот екран на пазарот“

Кајгана - 10.07.2019

Уште само еден месец ни остана до премиерата на новиот Samsung Galaxy Note, а новите информации за смартфонот не престануваат да пристигнуваат. Последните новости ветуваат многу, како што и се очекува од еден уред на јужнокорејскиот гигант.

Samsung објави кратко промо-видео за Galaxy Note10

Локално - 10.07.2019

Сметката на Samsung Indonesia на Twitter сподели краток видео клип поврзан со настанот Galaxy Unpacked, на кој ќе биде претставен новиот предводник на компанијата – Galaxy Note10. Од него можеме да видиме дека Корејците ќе го постават својот нов ...

Снимка од Samsung Galaxy M60 прикажува 48MP + 16MP камери (ВИДЕО)

USB - 10.07.2019

Инсерт од видео на отпакување на Samsung Galaxy M60 се појави на YouTube, а сугерира дека телефонот ќе има најдобар систем на камери во M серијата. Меѓутоа, остатокот од деталите за телефонот не е познат во целост.

Откриени клучните спецификации на Samsung Galaxy A50s

Телефони.мк - 10.07.2019

Samsung Mobile наскоро ќе ја пушти во употреба новата верзија на Galaxy A50 со S моделот кој ќе биде и за нијанса поевтин со тоа што во клучните спецификации ќе има мали промени. Според направениот бенчмарк тест на сајтот Geekbench новиот Samsung ...

Каков смартфон користи премиерот Заев?

USB - 11.07.2019

По наседнувањето на пренковите од страна на руските комичари и потврдата на Зоран Заев дека често се служи со неофицијална комуникација со колегите од странство, премиерот го покажа својот смартфон Samsung Galaxy S10 Plus кој доаѓа со безбедносниот ...