TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Некогаш најдобриот во Евролигата не се снаоѓа во НБА, сега ќе ја напушти Оклахома

Екипа - 30.11.2023

Василије Мициќ, некогашниот кошаркар на Ефес и поранешен МВП на Евролигата, не се прослави со НБА кариера. Откако одигра две одлични сезони во Ефес, замина во САД да се проба во најсилната кошаркарска лига. Тој замина во Оклахома, но не се прослави.

Мициќ може да ја доживее судбината на Петрушев

Кош - 30.11.2023

Откако Филип Петрушев ја напушти НБА и се врати во европската кошарка, по неговиот пат може да тргне уште еден српски репрезентативец. Американските медиуми тврдат дека Василије Мициќ е на излезна врата од Оклахома Сити Тандер и би било чудо ако го ...