TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Работно неделно утро: Вардар го потврди и четвртото летно засилување, второ од Скопје

Дерби - 03.07.2022

Вардар не успеа да се врати во Првата фудбалска лига во првата сезона која ја имаше во Втората лига, но ако се суди според активностите на „црвено-црните“ на почетокот на летниот преоден рок, најтрофејниот клуб има сериозна намера брзо да го напушти ...

Вардар ја засили средината со Филип Јаневски од Скопје

Gol.mk - 03.07.2022

Најтрофејниот фудбалски колектив во земјава, Вардар, продолжи да се екипира за следната сезона и новата битка за пласман во ПМФЛ. Ново име во „црвено-црниот“ табор е Филип Јаневски. Фудбалерот за врска кој има 28 години доаѓа од Скопје со кој се ...

Вардар го промовираше четвртото летно засилување

Sport 1 - 03.07.2022

Филип Јаневски е нов фудбалер на фудбалскиот клуб Вардар, кој доаѓа од редовите на градскиот ривал Скопје и потпиша договор на две години. Се работи за играч за врска, кој минатата сезона за тимот од Автокоманда настапи на 22 натпревари и постигна ...

Филип Јаневски, ново засилување на Вардар

Екипа - 03.07.2022

Вардар продолжува со засилување на играчкиот кадар за наредната сезона откако „црвено-црните“ го комплетираа трансферот на Филип Јаневски. Станува збор за фудбалер кој настапува во средниот ред и лани го носеше дресот на Скопје.

Вардар се засили со Филип Јаневски

МакФудбал - 03.07.2022

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар доведе уште едно засилување. Нов фудбалер на „црвено-црните“ е Филип Јаневски, досегашниот играч на ФК Скопје. Тој потпиша двегодишен договор со раководството на Вардар и треба да биде значајно ...

Вардар го засили средниот ред со Филип Jаневски

SportMedia - 03.07.2022

Филип Јаневски е новото име кое што ќе го носи црвено црниот дрес во наредната сезона. Фудбалерот од средниот ред доаѓа од екипата на ФК Скопје и потпиша договор на две години со црвено-црните.

Вардар се засили со Филип Јаневски

TopSport - 03.07.2022

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар доведе уште едно засилување. Нов фудбалер на „црвено-црните“ е Филип Јаневски, досегашниот играч на ФК Скопје. Тој потпиша двегодишен договор со раководството на Вардар и треба да биде значајно ...