TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Велковски: Не го издржавме темпото, последните 10 минути беа кобни

Спортклуб - 23.01.2018

sportclub.mk, директно од Вараждин Младиот Мартин Велковски беше единственото решени за десната бековска позиција по повредата на Кире Лазаров, а денес за разлика од мечот со Шпанија, одигра мошне подобро.

Велковски: Жалосно е што загубивме добиен меч!

Gol.mk - 23.01.2018

Младиот десен бек на македонската селекција, Мартин Велковски одигра одличен натпревар, постигна четири гола од седум обиди, а имаше и серија на добри асистенции. Веројатно не очекуваше дека ќе добие толку голема минутажа на вака значаен меч, но ја ...

Мартин Велковски: Имавме одличен почеток, но паднавме во финишот

24 Ракомет - 23.01.2018

Десниот бек, Мартин Велковски денеска го одигра целиот натпревар против селекцијата на Чешка и беше на далеку повисоко ниво од она што го покажа против Шпанија. Далеку послободен при шутевите и проигрувањето, па може да биде задоволен од ...

ВИДЕО: Храбриот Велковски погоди меѓу нозете на немоќниот чешки голман

Gol.mk - 23.01.2018

Младиот Мартин Велковски храбро ја презеде улогата на Кире Лазаров како десен бек и по првите две пробивања, започна да ја игра својата вообичаена игра од Металург. Чести додавања до кружните напаѓачи и два гола во првите 30 минути, се сосема добар ...

Митревски засега прв, пред Ландин, Волф, Варгас......

Н.Македонија - 23.01.2018

Митревски засега прв, пред Ландин, Волф, Варгас... Македонскиот ракометен голман и член на романска Констанца, Никола Митревски (32), и покрај поразот од фаворизираната Шпанија беше единствениот што беше на ниво на својата задача со 14 одбрани, иако ...

Велковски: Штета, немаме награда за добро одиграниот натпревар

Република - 23.01.2018

Младиот десен бек на македонската селекција, Мартин Велковски одигра одличен натпревар, постигна четири гола од седум обиди, а имаше и серија на добри асистенции. Веројатно не очекуваше дека ќе добие толку голема минутажа на вака значаен меч, но ја ...

Двојната одбрана на Митревски против Душебаев (ВИДЕО)

Спортски - 22.01.2018

Голманите беа единствената светла точка во тешкиот пораз од Шпанија, Никола Митревски имаше фантастична партија во второто ...

Двојната одбрана на Митревски против Душебаев (ВИДЕО)

МКД - 22.01.2018

Голманите беа единствената светла точка во тешкиот пораз од Шпанија, Никола Митревски имаше фантастична партија во второто полувреме. Борко беше одличен во првиот дел, Митревски беше уште подобар во второто полувреме од натпреварот со Шпанија.

Македонија го има најдобриот голман на Европското првенство

24 Ракомет - 22.01.2018

Голманот на репрезентацијата на Македонија, го има најголемиот процент на одбранети удари во досегашниот дел од Европското првенство. Никола Митревски успеа да собере 28 одбрани, а додека тој бил на голот биле упатени 66 удари.

ЕХФ ја одбележа магијата на Митревски во двојниот двобој со Душебаев (Видео)

Дерби - 22.01.2018

Голманите Борко Ристовски и Никола Митревски беа единствените две светли точки во нашето најлошо издание на Европското првенство во Хрватска, а иако тоа ни одблиску не се покажа како доволно за поволен резултат со силната Шпанија, мала утеха може да ...

Кој ли ќе поверуваше – Македонија го има најдобриот голман на ЕП

Спортклуб - 22.01.2018

Добро прочитавте во насловот, Македонија во досегашниот дел од Европското првенство го има најдобриот голман, а изненадувањето е уште поголемо ако се земе предвид дека овој чувар на мрежата е резрва кај нас.

Митревски е најуспешниот голман по петте кола на ЕП!

Gol.mk - 21.01.2018

Македонската ракометна репрезентација го запиша првиот пораз на Европското првенство во Хрватска. Нашите ракометари беа надиграни од великанот Шпанија и на крај заслужено загубија со убедливи 20-31 (6-15).

Македонија го има најдобриот голман на Европското првенство (ФОТО)

СуперСпорт - 22.01.2018

Репрезентацијата на Македонија го претрпе најтешкиот пораз на ова првенство и најтежок за нас во последните години. Нашите момци загубија од репрезентацијата на Шпанија со високи 31:20. Сепак, по овој натпревар Македонија го доби моментално ...

Потег на мечот: Двојната одбрана на Никола Митревски (видео)

Екипа - 21.01.2018

ЕКИПА на ЕП во Хрватска, Билјана Б. Петрушева, Стеван Цаневски, Игор Паневски Во ситуација кога бевме целосно надиграни од страна на противникот, слаба утеха е што најдобриот потег на натпреварот е дело на наш репрезентативец.

(ВИДЕО) На цела мака и нешто убаво: Митревски го има потегот на натпреварот против Шпанија

Спортклуб - 21.01.2018

Трите врзани одбрани на Никола Митревски во второто полувреме се прогласени за потег на натпреварот меѓу Македонија и Шпанија. Митревски беше фантастичен на голот, одбрани дури 14 удари, но ни тоа не помогна и претрпевме убедлив пораз на стартот од ...

Митревски: Притисокот во главите пред натпреварот ни направи голем проблем...

Н.Македонија - 21.01.2018

Митревски: Притисокот во главите пред натпреварот ни направи голем проблем По високиот пораз и лошата игра македонските репрезентативци беа самокритични и ги признаа грешките што ги направија.

Потег на натпреварот – Двојната одбрана на Митревски (ВИДЕО)

24 Ракомет - 22.01.2018

Македонија го забележа првиот пораз во главната рунда и воопшто прв пораз на Европското првенство во Хрватска. Избраниците на Раул Гонзалес убедливо беа поразени од селекцијата на Шпанија со 20:31, но иако малку имавме и добри моменти на тој ...

Митревски: Имавме мала блокада , а пехот со Лазаров беше голем хендикеп

24 Ракомет - 22.01.2018

Никола Митревски имаше одлично второ полувреме на голот на Македонија, бранејќи голем број зицери на противникот, но и тоа беше доволно само за висок пораз од 20-31. И Митревски како и останатите негови колеги причините за високиот пораз ги гледа во ...

Голманот Митревски: Проблем беше притисокот...

Точка - 22.01.2018

Николче Митревски по вчерашниот натпревар на Македонија против Шпанија истакна дека „притисокот во главите“ им создал голем проблем на ракометарите. Македонија синоќа во Вараждин го претрпи првиот пораз на Европското првенство.

ВИДЕО: Двојната одбрана на Никола Митревски е потег на мечот од вчера

Скопје24 - 22.01.2018

Во ситуација кога бевме целосно надиграни од страна на противникот, слаба утеха е што најдобриот потег на натпреварот е дело на наш репрезентативец. Конкретно, Никола Митревски кој бранеше феноменално во второто полувреме (14 одбрани за 30 минути), ...

Митревски статистички е најдобар голман на ЕП (Видео)

TopSport - 22.01.2018

Македонската ракометна репрезентација на Македонија синоќа доживеа тежок пораз од Шпанија 20:31, во првиот меч од втората фаза на Европското првенство. Единствени светли точки во тимот на Раул Гонзалес беа голманите Никола Митревски и Борко ...

Митревски засега прв, пред Ландин, Волф, Варгас…

Локално - 23.01.2018

Македонскиот ракометен голман и член на романска Констанца, Никола Митревски (32), и покрај поразот од фаворизираната Шпанија беше единствениот што беше на ниво на својата задача со 14 одбрани, иако бранеше само во второто полувреме.

ЕХФ ја одбележа магијата на Митревски во двојниот двобој со Душебаев

Точка - 22.01.2018

Голманите Борко Ристовски и Никола Митревски беа единствените две светли точки во нашето најлошо издание на Европското првенство во Хрватска, а иако тоа ни одблиску не се покажа како доволно за поволен резултат со силната Шпанија, мала утеха може да ...

Потег на мечот: Двојната одбрана на Никола Митревски (видео)

Република - 21.01.2018

Во ситуација кога бевме целосно надиграни од страна на противникот, слаба утеха е што најдобриот потег на натпреварот е дело на наш репрезентативец. Конкретно, Никола Митревски кој бранеше феноменално во второто полувреме (14 одбрани за 30 минути), ...

ВИДЕО: Двојната одбрана на Никола Митревски е потег на мечот

Курир - 21.01.2018

Во ситуација кога бевме целосно надиграни од страна на противникот, слаба утеха е што најдобриот потег на натпреварот е дело на наш репрезентативец. Конкретно, Никола Митревски кој бранеше феноменално во второто полувреме (14 одбрани за 30 минути), ...

ВИДЕО: Двојната одбрана на Никола Митревски е потег на мечот

Sport M - 22.01.2018

Во ситуација кога бевме целосно надиграни од страна на противникот, слаба утеха е што најдобриот потег на натпреварот е дело на наш репрезентативец. Конкретно, Никола Митревски кој бранеше феноменално во второто полувреме (14 одбрани за 30 минути), ...