TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Цеца Ражнатовиќ ја прими втората доза на кинеската вакцина стокмена во комплет на Викторија Бекам (ФОТО)

Убавина и Здравје - 14.05.2021

Вакцинирањето на популарната Цеца Ражнатовиќ , која денес ја прими втората доза на кинеската вакцина, повторно привлече големо медиумско внимание. А мегапопуларната пејачка дополнително ги зачини работите појавувајќи се со нова фризура.

Цеца ја прими втората доза од вакцината, но сите гледале во нејзината фризура

Локално - 14.05.2021

Познатата пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ денеска на саемот во Белград ја примила втората доза на вакцината на кинеската компанија Синофарм. Цеца ја прими првата доза на вакцината на 23 април, а денес се појави во елегантно издание и со нова ...

Цеца денеска на вакцинацијата дојде облечена во облека вредна колку еден стан – само чантата од познатиот бренд чини ...

Курир - 14.05.2021

Балканската ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ денеска ја прими втората доза од кинеската вакцина од компанијата Синофарм на белградскиот саем, а нејзиниот стајлинг ги воодушеви сите присутни.

Цеца премиерно ја прошета новата фризура (ФОТО)

Убавина и Здравје - 14.05.2021

Цеца Ражнатовиќ денес ја прими втората доза од кинеската вакцина „Синофарм“, и во таа пригода пред насобраните фоторепортери ја прошета новата фризура. Имено, популарната пејачка во рамките на своите инста-стори вчера ја заитригира јавноста ...

Српската дива ја прими втората доза на вакцина – ниту медицинскиот персонал не ја препозна Цеца во оваа нова ...

Курир - 14.05.2021

Фолк-sвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ пристигна на саемот во Белград денес околу 12 часот, каде во салата 3 ја прими втората доза на вакцината „Синофарм“, кинески производител. Насмеана и расположена, пејачката ги поздрави собраните медиуми и ја ...

Српската дива ја прими втората доза на вакцина – ниту медицинскиот персонал не ја препозна Цеца во оваа нова ...

Пулс24 - 14.05.2021

Фолк-sвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ пристигна на саемот во Белград денес околу 12 часот, каде во салата 3 ја прими втората доза на вакцината „Синофарм“, кинески производител. Насмеана и расположена, пејачката ги поздрави собраните медиуми и ја ...

Цеца го промени личниот опис – Пејачката не личи на себе!

ММС - 14.05.2021

Пејачката Светлана Цеца Ражњатовиќ покажа коку голема промена направила на својата коса, а судејќи по коментарите, тоа е полн погодог. Цеца решила да ја промени фризурата, па така пејачката исшишала шишки кои се тренд оваа сезона.

Драстична промена: Цеца Ражнатовиќ има нова фризура, погледнете како изгледа сега (ФОТО)

Хаштаг - 14.05.2021

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ ја покажа големата промена што ја направи на денот на ревакцинирањето. Денес Цеца се ревакцинираше и прими втора доза од вакцината против коронавирус, а таму дојде со потполно променет имиџ.

Цеца се ревакцинираше со нов имиџ: Немам никаква болка

Република - 14.05.2021

Цеца Ражнатовиќ денеска ја прими втората доза од кинеската вакцина. Таа вели дека нема никаква болка и оти се чуствува добро. Цеца апелира сите да се вакцинираат бидејќи така се штитат не само себеси туку и другите.

Цеца направи впечатлива промена: „Воодушевена сум“ (фото)

Вистина.мк - 14.05.2021

Српската пејачка Цеца Ражнатовиќ направи драстична промена во својот изглед и ги воодушеви следбениците. Имено, пејачката сакаше да направи впечатлива промена односно направи шишки кои се во тренд оваа сезона.

Откриена голема тајна за сопругот на Јелена Карлеуша: Во младоста бил опседнат со ова пејачка

Женски магазин - 13.05.2021

Фото: Фејсбук/Јелена Карлеуша Таа еднаш ја раскажа оваа, многу интересна приказна. Во една пригода, Јелена Карлеуша отворено зборуваше за нејзините младешки љубови, и призна дека некогаш и се допаѓал Слободан Милошевиќ, а потоа откри дека нејзиниот ...

Лидија Вукичевиќ и Јелена Карлеуша во ист костим за капење – На која подобро и стои?

Убавина и Здравје - 13.05.2021

Пејачката Јелена Карлеуша и Лидија Вукиќевиќ се доста активни на „Инстаграм“ и знаат како да бидат во центарот на вниманието. Секако, секоја на свој начин, едната со провокативни и разголени објави, другата со својот сексапил и згодно тело за ...

Јелена Карлеуша за сопругот Душко Тошиќ: „Тој е опседнат со мене од својата 16-та година!“

Убавина и Здравје - 13.05.2021

Српската пејачка Јелена Карлеуша неодамна откри дека нејзиниот сегашен сопруг Душко Тошиќ бил опседнат и заљубен во неа уште во младоста. Инаку, Карлеуша од Душко е постара 7 години, а како работите стојат во младоста и двајцата сакале постари ...

Јелена Карлеуша за сопругот Душко Тошиќ: „Тој е опседнат со мене од својата 16-та година!“

Скопје24 - 13.05.2021

За бракот на српската пејачка Јелена Карлеуша многу се пишуваше и зборуваше, особено по скандалот кој пред околу две години излезе во јавноста, па се шпекулираше дека се пред развод. Сепак Карлеуша неодамна откри дека нејзиниот сегашен сопруг Душко ...

Цеца го крие погледот под… шишките! Пејачката ја смени фризурата (ФОТО)

Убавина и Здравје - 13.05.2021

Цеца Ражнатовиќ одлучи да ги заинтригира своите многубројни следбеници на Инстаграм, па во рамките на своите инста-стори објави фотографија на која позира со долга, права коса и густи шишки.

Непрепознатливи: Фотографија од Сека и Вељко што ќе ве шокира! (ФОТО)

Убавина и Здравје - 13.05.2021

Сека Алексиќ одлучи да го прифати предизвикот и да му ја исполни желбата на обожавателот што побара од неа на Инстаграм да ја објави првата заедничка фотографија од себе и сопругот Вељко Пиљикиќ.

Анастасија Ражнатовиќ во модна комбинација што совршено ги истакнува физичките атрибути (ФОТО)

Убавина и Здравје - 13.05.2021

Младата пејачка и ќерка на Цеца Ражнатовиќ , Анастасија , неодамна присуствуваше на еден јавен настан во Белград, на кој се појави во модна комбинација која во преден план ги истакнуваше долгите и вити нозе на оваа 22-годишна девојка.

Модна лекција од Анастасија Ражнатовиќ: Нема поубав и поедноставен фустан од овој – секоја жена треба да го има!

Убавина и Здравје - 13.05.2021

Им стои на сите жени, без оглед на градбата Младата пејачка Анастасија Ражнатовиќ , секогаш мами поглед со својот изглед, каде и да се појави, а така било и на отворањето на модното ателје на Наџе Павиќ.