TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Поради пожар, откажани железничките линии во Италија

Макфакс - 22.07.2019

Се претпоставува дека трите пожари што ја зафатија железничка станица во предградието на Фиренца и предизвикаа доцнење од четири часа и откажани 42 железнички линии се подметнати, објави италијанската агенција АНСА.

Пожар во Фиренца предизвика хаос во железничкиот сообраќај

Макфакс - 22.07.2019

Италијанските патници се соочија со доцнења и откажувања на над дваесет железнички услуги во понеделникот откако пожар ја зафати инфраструктурата околу Фиренца. Пожарот избувна во раните утрински часови во мрежна контролна единица, а првичните ...

Пожар во Фиренца предизвика откажувања и хаос во железничкиот сообраќај

Локално - 22.07.2019

Пожар што утринава пламнал на железницата во Фиренца доведе до повеќечасовни доцнења и откажувања на повеќе од 20 брзи возови, јавија британските медиуми. Огнот се појавил во управувачката единица и најверојатно станува збор за подметнат пожар, ...

Пожар на пругата во скопско Драчево

Скопје1 - 21.07.2019

На 21.07.2019 околу 02.00 часот во Полициската станица Драчево било пријавено дека на железничката станица Драчево настанал пожар на стари железнички прагови кои биле извадени од пругата и биле оставени покрај неа.

Поради пожар, откажани железничките линии во Италија

24Инфо - 22.07.2019

Се претпоставува дека трите пожари што ја зафатија железничка станица во предградието на Фиренца и предизвикаа доцнење од четири часа и откажани 42 железнички линии се подметнати, објави италијанската агенција АНСА.

Пожар во Фиренца предизвика откажувања и хаос во железничкиот сообраќај

Опсервер - 22.07.2019

Пожар што утринава пламнал на железницата во Фиренца доведе до повеќечасовни доцнења и откажувања на повеќе од 20 брзи возови, јавија британските медиуми. Огнот се појавил во управувачката единица и најверојатно станува збор за подметнат пожар, ...

Пожар на железничката станица Драчево

Сител - 21.07.2019

Денеска околу 02.00 часот во Полициската станица Драчево било пријавено дека на железничката станица Драчево настанал пожар на стари железнички прагови кои биле извадени од пругата и биле оставени покрај неа.

Хаос во железничкиот сообраќај поради пожар во Фиренца

+инфо - 22.07.2019

Огнот се појавил во управувачката единица и најверојатно станува збор за подметнат пожар, соопшти РФИ, компанијата која управува со железницата. Пожар што утринава пламнал на железницата во Фиренца доведе до повеќечасовни доцнења и откажувања на ...

Пожар на железничката станица Драчево

МКД - 21.07.2019

Денеска околу 2 часот во Полициската станица Драчево било пријавено дека на железничката станица Драчево настанал пожар на стари железнички прагови, кои биле извадени од пругата и биле оставени покрај неа.

Пожар во Фиренца предизвика откажувања и хаос во железничкиот сообраќај

24Инфо - 22.07.2019

Пожар што утринава пламнал на железницата во Фиренца доведе до повеќечасовни доцнења и откажувања на повеќе од 20 брзи возови, јавија британските медиуми. Огнот се појавил во управувачката единица и најверојатно станува збор за подметнат пожар, ...

Пожар избувнал ноќеска на железничката станица Драчево

Република - 21.07.2019

Ноќеска околу 2 часот по полноќ во Полициската станица Драчево било пријавено дека на железничката станица Драчево настанал пожар на стари железнички прагови, кои биле извадени од пругата и биле оставени покрај неа.

Пожар во Фиренца предизвика откажувања и хаос во железничкиот сообраќа

MTM - 22.07.2019

Пожар што утринава пламнал на железницата во Фиренца доведе до повеќечасовни доцнења и откажувања на повеќе од 20 брзи возови, јавија британските медиуми. Огнот се појавил во управувачката единица и најверојатно станува збор за подметнат пожар, ...

Пожар на железничката станица во Драчево

Опсервер - 22.07.2019

На 21.07.2019 околу 02.00 часот во Полициската станица Драчево било пријавено дека на железничката станица Драчево настанал пожар на стари железнички прагови кои биле извадени од пругата и биле оставени покрај неа.

Пожар во Фиренца предизвика откажувања и хаос во железничкиот сообраќај

Сител - 22.07.2019

Пожар што утринава пламнал на железницата во Фиренца доведе до повеќечасовни доцнења и откажувања на повеќе од 20 брзи возови, јавија британските медиуми. Огнот се појавил во управувачката единица и најверојатно станува збор за подметнат пожар, ...

Пожар во Фиренца предизвика откажувања и хаос во железничкиот сообраќај

Курир - 22.07.2019

Пожар што утринава пламнал на железницата во Фиренца доведе до повеќечасовни доцнења и откажувања на повеќе од 20 брзи возови, јавија британските медиуми. Огнот се појавил во управувачката единица и најверојатно станува збор за подметнат пожар, ...

Пожар направи хаос во Фиренца

Фокус - 22.07.2019

Пожар што утринава пламнал на железницата во Фиренца доведе до повеќечасовни доцнења и откажувања на повеќе од 20 брзи возови, јавија британските медиуми. Огнот се појавил во управувачката единица и најверојатно станува збор за подметнат пожар, ...

Пожар во Фиренца предизвика откажувања и хаос во железничкиот сообраќај

Независен - 22.07.2019

Италија – Пожар што утринава пламнал на железницата во Фиренца доведе до повеќечасовни доцнења и откажувања на повеќе од 20 брзи возови, јавија британските медиуми. Огнот се појавил во управувачката единица и најверојатно станува збор за подметнат ...

Пожар во Фиренца предизвика откажувања и хаос во железничкиот сообраќај

А1 On - 22.07.2019

Пожар што утринава пламнал на железницата во Фиренца доведе до повеќечасовни доцнења и откажувања на повеќе од 20 брзи возови, јавија британските медиуми. Огнот се појавил во управувачката единица и најверојатно станува збор за подметнат пожар, ...

Колапс на железничкиот сообраќај во Италија

Слободен Печат - 22.07.2019

Причината за тоа е пожарот кој пламна на железницата во Фиренца. Поради пожарот кој пламна утринава на железницата во Фиренца, беше причина до повеќечасовни доцнења и откажувања на повеќе од 20 брзи возови, јавија британските медиуми.