TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скопјанец за време на полициски час се движел без документи и дозвола, бил агресивен и кон полицајците

МКД - 09.04.2020

МВР информира дека синоќа во 18:40 часот во скопско Ново Село, уапсен бил 48-годишник од Волково поради тоа што со себе немал документ за идентификација, ни дозвола за движење, а исто така, се однесувал агресивно кон полициските службеници кои ...

Прво немал документ за идентификација ниту дозвола, потоа агресивно се однесувал кон полицајците

ТВ21 - 09.04.2020

На 08.04.2020 во 18.40 часот во с.Ново Село, скопско, од полициски службеници од СВР Скопје бил лишен од слобода Ј.К.(48) од с.Волково, скопско, поради тоа што немал со себе документ за идентификација ни дозвола за движење, а исто така, се однесувал ...

Уапсен скопјанец: Не носел документи и агресивно се однесувал кон полицајци во полициски час

Курир - 09.04.2020

Ј.К.(48) од с.Волково, скопско, вчера бил уапсен во скопско Ново Село во 18:40 часот. -Мажот е уапсен тоа што немал со себе документ за идентификација ни дозвола за движење, а исто така, се однесувал агресивно кон полициските службеници кои вршеле ...

За време на полициски час: Уапсен скопјанец, не носел документи и агресивно се однесувал кон полицајци

Локално - 09.04.2020

Ј.К.(48) од с.Волково, скопско, вчера бил уапсен во скопско Ново Село во 18:40 часот. -Мажот е уапсен тоа што немал со себе документ за идентификација ни дозвола за движење, а исто така, се однесувал агресивно кон полициските службеници кои вршеле ...

Уапсен скопјанец: Не носел документи и агресивно се однесувал кон полицајци во полициски час

Press24 - 09.04.2020

Министерството за внатрешни работи информира дека вчера, 48-годишниот Ј.К. од село Волково, скопско, вчера бил уапсен во скопско Ново Село во 18:40 часот. -Мажот е уапсен тоа што немал со себе документ за идентификација ни дозвола за движење, а исто ...

Уапсен скопјанец: Не носел документи и агресивно се однесувал кон полицајци во полициски час

Скопје инфо - 09.04.2020

Ј.К.(48) од с.Волково, скопско, вчера бил уапсен во скопско Ново Село во 18:40 часот. -Мажот е уапсен тоа што немал со себе документ за идентификација ни дозвола за движење, а исто така, се однесувал агресивно кон полициските службеници кои вршеле ...

Уапсен жител на скопско Волково, не носел документи и покажал агресија кон полицијата

Алсат-М - 09.04.2020

Жител на скопското село Волково е приведен откако при обид за негово легитимирање од страна на полициските службеници било утврдено дека нема документи за лична идентификација. Дополнително, лицето почнало и да се однесува агресивно кон полицијата.