TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Кристијано Роналдо со гол и асистенција во својот 1200 меч во кариерата

Слободен Печат - 08.12.2023

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо со гол и асистенција го круниса јубилејниот 1200 натпревар во својата професионална кариера. Ал Наср во рамките од фудбалскиот шампионат на Саудиска Арабија со 4:1 го совлада градскиот ривал Ал Ријад .

Јубилеј за паметење: Роналдо со гол и асистенција на 1.200 натпревар во кариерата (видео)

Екипа - 08.12.2023

Кристијано Роналдо со стил го прослави големиот јубилеј, Португалецот го одигра својот натпревар број 1.200 во кариерата, предводејќи го својот Ал Наср до убедлива победа од 4-1 над составот на Ријад.

Гол и асистенција на Роналдо во победата на Ал Наср (ВИДЕО)

Дерби - 08.12.2023

Тимот на Ал Наср им се врати на победите во првата лига на Саудиска Арабија и тоа во соочувањето со Ал Ријад кое го реализираше со 4-1. Првата ѕвезда на екипата Кристијано Роналдо даде гол и забележа асистенција, две асистенции имаше Мане, а во ...

Гол и асистенција на Роналдо за нов триумф на Ал Наср (ВИДЕО)

Sport 1 - 08.12.2023

Ал Наср вечерва славеше со 4-1 против Ал Ријад во 16. коло од првенството во Саудиска Арабија, а одличен меч одигра Кристијано Роналдо. Роналдо го постигна првиот гол на мечот во 33. минута, а до крајот на првото полувреме му асистираше на Отавио за ...

(Видео) Роналдо со гол го прослави јубилејот

TopSport - 08.12.2023

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо го одбележа јубилејниот 1200. натпревар во кариерата со гол за Ал Наср во победата над градскиот ривал Ал Ријад (4:1). По повод големиот јубилеј, на стадионот на Ал Наср во Ријад пред почетокот на ...

Роналдо се чудеше како не му свирнаа пенал, па со гол и асистенција го одбележа натпреварот број 1.200 (ВИДЕО)

24Фудбал - 08.12.2023

Кристијано Роналдо вечерва го одигра натпреварот број 1.200 во својата кариера, Португалецот го одбележа овој убав јубилеј со гол и аситенција во победата на Ал Наср од 4-1 над Ал Ријад. Роналдо не покажува знаци дека планира да сопре во брзо време, ...

Роналдо со гол и асистенција на јубилејниот 1200-ти натпревар (ВИДЕО)

SportSport - 08.12.2023

Ал Наср на Кристијано Роналдо денеска славеше над Ал Ријад со 4-1 во натпревар од првенството на С. Арабија кој за португалската фудбалска легенда беше јубилеен 1200-ти во неговата кариера. На 1200.

Не можеше да не даде гол, Роналдо погоди на својот 1.200-ти меч во кариерата (Видео)

Спортманија - 08.12.2023

Кристијано Роналдо вечерва во Ријад го игра својот 1.200-ти официјален меч во кариерата, беше мотивиран да постигне гол, и успеа во тоа. На славниот Португалец му требаа 33 минути за да му донесе водство на Ал Наср против Ал Ријад од 1-0.

Со рака спречи гол за Роналдо, судијата не покажа пенал (ВИДЕО)

Sport 1 - 08.12.2023

Ал Наср е оштетен на почетокот на натпреварот против Ал Ријад, откако Кристијано Роналдо испрати одличен удар, а еден од противничките фудбалери спречи гол со рака. Иако многумина очекуваа пенал за Ал Наср, сепак судијата реши да не покаже на белата ...

Роналдо со гол и асистенција го прослави големиот јубилеј: Португалецот го одигра 1200 меч во кариерата

Во Центар - 08.12.2023

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо со гол го одбележа јубилејниот 1200. натпревар во професионалната кариера во кој денеска Ал Наср го совлада градскиот ривал Ал Ријад со резултат 4:1.

Роналдо влегува меѓу „бесмртните“, неверојатни бројки зад името на Португалецот!

Gol.mk - 08.12.2023

Кристијано Роналдо е пред уште еден нов и голем рекорд во својата блескава кариера. Португалската ѕвезда в петок ќе го одигра вкупно својот 1200. меч во кариерата, а неговиот клуб Ал-Наср најавува голем спектакл и официјална најава на овој важен ...

Кристијано Роналдо денеска ќе го одигра својот 1200 натпревар

Екипа - 08.12.2023

Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Кристијано Роналдо денеска ќе го одигра 1.200 натпревар во неговата професионална кариера, а по тој повод неговиот клуб Ал-Наср ќе одржи забава на стадионот.

Јубилеен 1200. натпревар на Кристијано Роналдо

Телма - 08.12.2023

Португалскиот репрезентативец Кристијано Роналдо на вечерашниот натпревар против Ал Ријад ќе го одигра 1200. натпревар во кариерата. По тој повод неговиот сегашен клуб Ал Наср ќе организира посебна прослава на која се очекува на трибините да има ...

Кристијано Роналдо денес го игра својот 1200 натпревар

TopSport - 08.12.2023

Португалецот Кристијано Роналдо (37) денеска ќе го игра 1.200 натпревар во неговата професионална кариера и по тој повод неговиот клуб Ал-Наср ќе одржи забава на стадионот. Ал-Наср ќе биде домаќин на Ал-Ријад и 25.000 луѓе ќе бидат сведоци на ново ...

Кристијано Роналдо денес го игра својот 1200 натпревар

Макфакс - 08.12.2023

Португалецот Кристијано Роналдо (37) денеска ќе го игра 1.200 натпревар во неговата професионална кариера и по тој повод неговиот клуб Ал-Наср ќе одржи забава на стадионот. Ал-Наср ќе биде домаќин на Ал-Ријад и 25.000 луѓе ќе бидат сведоци на ново ...

Кристијано Роналдо денес го игра својот 1200 натпревар

Опсервер - 08.12.2023

Португалецот Кристијано Роналдо (37) денеска ќе го игра 1.200 натпревар во неговата професионална кариера и по тој повод неговиот клуб Ал-Наср ќе одржи забава на стадионот. Ал-Наср ќе биде домаќин на Ал-Ријад и 25.000 луѓе ќе бидат сведоци на ново ...

Кристиано Роналдо вечерва испишува историја

Спортски - 08.12.2023

Португалскиот репрезентативец Кристијано Роналдо на вечерашниот натпревар против Ал Ријад ќе го одигра 1200. натпревар во кариерата. По тој повод неговиот сегашен клуб Ал Наср ќе организира посебна прослава на која се очекува на трибините да има ...

Роналдо се чудеше како не му свирнаа пенал, па со гол и асистенција го одбележа натпреварот број 1.200 (ВИДЕО)

МКД - 08.12.2023

Кристијано Роналдо вечерва го одигра натпреварот број 1.200 во својата кариера, Португалецот го одбележа овој убав јубилеј со гол и аситенција во победата на Ал Наср од 4-1 над Ал Ријад. Роналдо не покажува знаци дека планира да сопре во брзо време, ...

(Видео) Роналдо со гол го прослави јубилејот

Макфакс - 08.12.2023

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо го одбележа јубилејниот 1200. натпревар во кариерата со гол за Ал Наср во победата над градскиот ривал Ал Ријад (4:1). По повод големиот јубилеј, на стадионот на Ал Наср во Ријад пред почетокот на ...

(Видео) Роналдо со гол го прослави јубилејот

Опсервер - 08.12.2023

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо го одбележа јубилејниот 1200. натпревар во кариерата со гол за Ал Наср во победата над градскиот ривал Ал Ријад (4:1). По повод големиот јубилеј, на стадионот на Ал Наср во Ријад пред почетокот на ...

(Видео) Роналдо со гол го прослави јубилејот

Скопје1 - 09.12.2023

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо го одбележа јубилејниот 1200. натпревар во кариерата со гол за Ал Наср во победата над градскиот ривал Ал Ријад (4:1). По повод големиот јубилеј, на стадионот на Ал Наср во Ријад пред почетокот на ...

Кристијано Роналдо денес го игра својот 1200 натпревар

Скопје1 - 09.12.2023

Португалецот Кристијано Роналдо (37) денеска ќе го игра 1.200 натпревар во неговата професионална кариера и по тој повод неговиот клуб Ал-Наср ќе одржи забава на стадионот. Ал-Наср ќе биде домаќин на Ал-Ријад и 25.000 луѓе ќе бидат сведоци на ново ...