TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Еурофарм Работник го прегази и Радовиш!

Sport 1 - 06.12.2018

Еурофарм Работник одигра уште еден фантастичен дуел во Суперлигата, па го совлада Радовиш со 43-25 за нивна 11. победа сезонава. Радовиш не беше дораснат противник за Е. Работник, кој играше моќно и на овој дуел, па на полувреме имаше предност од 12 ...

Радовиш лесен плен за Еурофарм Работник

Екипа - 06.12.2018

Лидерот на табелата Еурофарм Работник забележа лесна и убедлива победа на гостувањето против Радовиш со 25-43, во натпреварот од 12.коло во македонската Супер лига. Битолчани експресно го решија мечот, поведувајќи уште на стартот со 2-8.

Еурофарм како брз воз мина преку Радовиш

Gol.mk - 06.12.2018

Лидерот на ракометната Суперлига , Еурофарм Работник , одигра уште еден моќен натпревар и ја запиша својата 11 победа оваа есен од вкупно 12 натпревари во првиот дел од домашниот шампионат.

Еурофарм Работник доминантно против Радовиш

SportMedia - 06.12.2018

Битолчани, оечкувано го совладаа Радовиш на гостински терен со 25-43 во меч од 12. коло во Супер-лигата. Ракометарите на Еурофарм Работник ја запишаа 11 победа во Супер-лигата, на гостувањето кај Радовиш славеа со убедливи 25-43 во меч од 12. коло.

ИДЕАЛЕН ТИМ НА 12. КОЛО ОД СУПЕР МАШКАТА ЛИГА (анкета)

24 Ракомет - 06.12.2018

Со откажувањето на тимот на Борец од натпреварувањето во Супер машката лига се намали и бројот на голови по коло, но и изборот за најдобрата седумка до крајот од сезоната. Поради тоа што се одиграни повеќе од 51 проценти од натпреварите од сезоната ...