TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Републиканците бараат изборната комисија во Мичиген да го одложи потврдувањето на резултатите

Нетпрес - 21.11.2020

Републиканскиот национален комитет (RNC) и Републиканската партија во Мичиген, засебно од правните постапки на претседателот Доналд Трамп во врска со оспорувањето на резултатите од претседателските избори од 3-ти ноември, побараа во саботата од ...

Проблематичниот план на Бајден за предводењето на светот

Слободен Печат - 21.11.2020

Како го замислува Бајден враќањето на американското лидерство на глобалната сцена? Потпишувањето на огромниот трговски договор во Азија покажува дека светот се движи понатаму, без учество на САД Владите ширум светот изучуваат една статија што се ...

Нови докази за изборната кражба во САД, Доналд Трамп објави како биле пумпани гласови за Џо Бајден

Репортер - 21.11.2020

Доналд Трамп изнесе нови наводи кои одат во негова корист и во прилог на неговата теорија за неправилностите кои се случија по изборите на 3. ноември, поврзувајќи и пренесувајќи низа на соопштенија на аналитичарот на податоци Џастин Јарт, Во нив се ...

Трамп најави важна информација за манипулација на изборните резултати во Џорџија

ТВ21 - 21.11.2020

„Стигнува важна информација за изборните манипулации во Џорџија. Бидете во тек“, напиша Доналд Трамп на „Твитер“. Џорџија после рачното пребројување на гласови, вчера и официјално прогласи победа на Џо Бајден.

Бајден ќе работи на укинување на смртната казна во САД

А1 On - 21.11.2020

Избраниот претседател на САД Џо Бајден е против смртната казна и ќе работи на нејзино укинување, изјави денеска неговиот портпарол, додека Министерството за правда закажа уште три федерални егзекуции пред инаугурацијата на 20 јануари.

Трамп не се откажува: Најавува информации за изборна измама во Џорџија

А1 On - 21.11.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп најави дека наскоро ќе објави важна информација која се однесува на изборна измама во државата Џорџија. „Доаѓа важна информација за изборна измама во Џорџија. Бидете во тек“ – напиша Трамп на Твитер.

Кој му ја донесе победата на Бајден: Пензионерите и високообразуваните ја обоија картата на САД во сино

360 степени - 21.11.2020

Американските медиуми направија анализи при што издоија 6 фактори кои влијаеле Бајден да ги добие овие избори Како што стојат работите во моментов, Џозеф Бајден е се поблиску да стане 46. претседател на САД.

Твитер: Бајден на денот на инаугурацијата ќе добие официјален претседателски профил

360 степени - 21.11.2020

Сите официјални претставници добиваат профил на Твитер што можат да го користат додека се на функција, а кога им завршува функцијата тие се архивираат со сите содржини Трамп секогаш твиташе од својот профил Твитер објави дека на денот на ...

Последна шанса на Трамп да го запре Бајден

Локално - 21.11.2020

Со своите правни предизвици на победата на демократот Џо Бајден на претседателските избори на 3 ноември, кампањата на претседателот Доналд Трамп и неговите републикански сојузници ги засилија напорите да ги спречат локалните власти да ги потврдат ...

Твитер ќе му го предаде на Бајден службениот претседателски профил дури во јануари

Канал5 - 21.11.2020

Твитер ќе му ја предаде контролата врз претседателската сметка @POTUS на Џо Бајден откако ќе ја положи заклетвата како претседател на САД, дури и ако сегашниот претседател Доналд Трамп не го признае поразот, објавија американските медиуми.

Дали ќе се доцни со ковид-вакцинацијата во САД? Бјаден предупредува, Трамп вели-подготвени сме!

Алфа - 21.11.2020

Новоизбраниот американски претседател Џо Бајден предупреди дека неговите мерки за борба со корона вирусот ќе доцнат со недели и со месеци доколку актуелниот претседател продолжи да ја блокира транзицијата на власта.

Србите донирале 18 милиони долари за кампањата на Трамп

Канал5 - 21.11.2020

Пратеникот на ЛДК, Фатон Бислими, кој работел во изборниот штаб на демократот Џозеф Бајден, вели дека Албанците ја поздравуваат победата на Бајден. Тој истакнал дека од пристигнувањето на Бајден на чело на Белата куќа, луѓето во Косово не треба да ...

Бајден дефинитивно ја освои Џорџија, се поизвесна е и победата во Мичиген

360 степени - 21.11.2020

По две спротивставени изјави на гуверенерот во Џорџија, тој ги потврди резултатите Бајден е првиот демократски претседателски кандидат што победил во Џорџија од 1992 година Државниот секретар на Џорџија Бред Рафенспергер официјално ја потврди ...

Трамп и натаму тврди дека е победник, од него се оградуваат и републиканците

Макфакс - 21.11.2020

Две недели откако eо Бајден се прогласи за победник на претседателските избори во САД, Доналд Трамп се соочува со се повеќе порази во обид да го поништи изборниот резултат и по две недели молк, првите републиканци почнуваат да се дистанцираат од ...

За САД и за Европа нема враќање на времето пред Трамп

Н.Македонија - 21.11.2020

Сите може да здивнеме. Кошмарот од ерата на Доналд Трамп е при крај. Новоизбраниот претседател на САД, Џо Бајден, е личност со невообичаена пристојност, интегритет и добра процена. Новоизбраната потпретседателка на САД, Камала Харис, жена со ...

Бајден победи во Џорџија, потврди државниот секретар Рафенспергер

Независен - 21.11.2020

Државниот секретар на Џорџија Бред Рафенспергер официјално ја потврди тесната победа на новоизбраниот американски претседател Џо Бајден пред актуелниот претседател Доналд Трамп во таа сојузна држава.

Сандерс го предупреди Бајден: Не ги исклучувај прогресивците

Локално - 21.11.2020

Американскиот сенатор од Вермонт и член на Демократската партија, Берни Сандерс предупреди дека новоизбраниот претседател Џо Бајден ќе го почувствува гневот на политичката левица доколку ги исклучи прогресивците од важните позиции во неговата ...

Републиканците од Мичиген на средбата со Трамп без информации за изборна измама

Опсервер - 21.11.2020

– Републиканците од сојузната држава Мичигeн, кои синоќа се сретнаа со претседателот Доналд Трамп во Белата куќа, изјавија дека немаат информација што би можела да го промени резултатот од претседателските избори во државата и дека тие ќе се ...

Бајден конечно прогласен за победник во Џорџија

Независен - 20.11.2020

Гувернерот на Џорџија и највисокиот функционер за избори во петокот ги потврдија резултатите кои покажуваат дека Џо Бајден победил во претседателската трка над републиканскиот претседател Доналд Трамп.

Бајден денеска полни 78 години, спекулации во Вашингтон дали ќе биде претседател во само еден мандат

Кумановски м. - 20.11.2020

Џо Бајден денеска ќе наполни 78 години и иако неговиот прв мандат се уште не е официјално потврден, многумина веќе се прашуваат дали тој ќе се кандидира за втор мандат на чиј крај би имал 86 години.

Бајден денеска полни 78 години, спекулации во Вашингтон дали ќе биде претседател во само еден мандат

MakPress - 20.11.2020

Џо Бајден денеска ќе наполни 78 години и иако неговиот прв мандат се уште не е официјално потврден, многумина веќе се прашуваат дали тој ќе се кандидира за втор мандат на чиј крај би имал 86 години.

Со пребројување на гласовите во Џорџија е потврдена победата на Бајден

Нетпрес - 20.11.2020

Американската сојузна држава Џорџија го потврди новоизбраниот демократски претседател Џо Бајден за победник на изборите на 3 ноември во државата откако рачното пребројување на гласовите заврши во четвртокот, изјави државниот секретар Бред ...

Трамп преку судови се обидува да ја спречи победата на Бајден, но губи тужба по тужба

Опсервер - 20.11.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп и неговите сојузници изгубија три пресуди во обид да го спречат демократот Џо Бајден да прогласи победа на изборите. Судија во Џорџија, назначен од самиот Трамп, го одби барањето на конзервативниот адвокат Лин ...

Трамп преку судови се обидува да ја спречи победата на Бајден, но губи тужба по тужба

Вечер - 20.11.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп и неговите сојузници изгубија три пресуди во обид да го спречат демократот Џо Бајден да прогласи победа на изборите. Судија во Џорџија, назначен од самиот Трамп, го одби барањето на конзервативниот адвокат Лин ...

Бајден денеска полни 78 години и ќе биде најстариот претседател во историјата на САД

Вечер Прес - 20.11.2020

Џо Бајден денеска ќе наполни 78 години и иако неговиот прв мандат се уште не е официјално потврден, многумина веќе се прашуваат дали тој ќе се кандидира за втор мандат на чиј крај би имал 86 години.

Трамп преку судови се обидува да ја спречи победата на Бајден, но губи тужба по тужба

Точка - 20.11.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп и неговите сојузници изгубија три пресуди во обид да го спречат демократот Џо Бајден да прогласи победа на изборите. Судија во Џорџија, назначен од самиот Трамп, го одби барањето на конзервативниот адвокат Лин ...

Трамп преку судови се обидува да ја спречи победата на Бајден, но губи тужба по тужба

24Инфо - 20.11.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп и неговите сојузници изгубија три пресуди во обид да го спречат демократот Џо Бајден да прогласи победа на изборите. Судија во Џорџија, назначен од самиот Трамп, го одби барањето на конзервативниот адвокат Лин ...

Трамп преку судови се обидува да ја спречи победата на Бајден, но губи тужба по тужба

MTM - 20.11.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп и неговите сојузници изгубија три пресуди во обид да го спречат демократот Џо Бајден да прогласи победа на изборите. Судија во Џорџија, назначен од самиот Трамп, го одби барањето на конзервативниот адвокат Лин ...

Трамп преку судови се обидува да ја спречи победата на Бајден, но губи тужба по тужба

Centar - 20.11.2020

Американскиот претседател, Доналд Трамп, и неговите сојузници изгубија три пресуди во обид да го спречат демократот Џо Бајден да прогласи победа на изборите. Судија во Џорџија, назначен од самиот Трамп, го одби барањето на конзервативниот адвокат ...

Џорџија прво ја потврди победата на Бајден, па се пишмани

ТВ21 - 20.11.2020

Државниот секретар на Џорџија, Бред Рафенспергер, утринава изјави дека изборните органи во оваа сојузна држава ја сертифицирале победата на Џо Бајден, а по неколку часови ја повлече изјавата и рече дека постапката со сертификацијата се уште не е ...

Џорџија прво ја потврди победата на Бајден, а потоа се пишмани

Опсервер - 20.11.2020

Државниот секретар на Џорџија, Бред Рафенспергер, утринава изјави дека изборните органи во оваа сојузна држава ја сертифицирале победата на Џо Бајден, а по неколку часови ја повлече изјавата и рече дека постапката со сертификацијата се уште не е ...

САД: Џорџија прво ја потврди победата на Бајден, па се предомисли

А1 On - 20.11.2020

Државниот секретар на Џорџија, Бред Рафенспергер, утринава изјави дека изборните органи во оваа сојузна држава ја потврдиле победата на Џо Бајден, а по неколку часови ја повлече изјавата и рече дека постапката за сертификација се уште не е завршена.

Џорџија прво ја потврди победата на Бајден, а потоа се пишмани

24Инфо - 20.11.2020

Државниот секретар на Џорџија, Бред Рафенспергер, утринава изјави дека изборните органи во оваа сојузна држава ја сертифицирале победата на Џо Бајден, а по неколку часови ја повлече изјавата и рече дека постапката со сертификацијата се уште не е ...

Џорџија прво ја потврди победата на Бајден, а потоа се пишмани

Либертас - 20.11.2020

Државниот секретар на Џорџија, Бред Рафенспергер, утринава изјави дека изборните органи во оваа сојузна држава ја сертифицирале победата на Џо Бајден, а по неколку часови ја повлече изјавата и рече дека постапката со сертификацијата се уште не е ...

Џорџија прво ја потврди победата на Бајден, а потоа се пишмани

Денешен - 20.11.2020

Државниот секретар на Џорџија, Бред Рафенспергер, утринава изјави дека изборните органи во оваа сојузна држава ја сертифицирале победата на Џо Бајден, а по неколку часови ја повлече изјавата и рече дека постапката со сертификацијата се уште не е ...

Џорџија прво ја потврди победата на Бајден, а потоа се пишмани

Вечер Прес - 20.11.2020

Државниот секретар на Џорџија, Бред Рафенспергер, утринава изјави дека изборните органи во оваа сојузна држава ја сертифицирале победата на Џо Бајден, а по неколку часови ја повлече изјавата и рече дека постапката со сертификацијата се уште не е ...

Џорџија прво ја потврди победата на Бајден, а потоа се пишмани

MakPress - 21.11.2020

Државниот секретар на Џорџија, Бред Рафенспергер, утринава изјави дека изборните органи во оваа сојузна држава ја сертифицирале победата на Џо Бајден, а по неколку часови ја повлече изјавата и рече дека постапката со сертификацијата се уште не е ...

Републиканците од Мичиген на средбата со Трамп без информации за изборна измама

24Инфо - 21.11.2020

Републиканците од сојузната држава Мичигeн, кои синоќа се сретнаа со претседателот Доналд Трамп во Белата куќа, изјавија дека немаат информација што би можела да го промени резултатот од претседателските избори во државата и дека тие ќе се ...

Се помалку опции за Трамп, Мичиген го поддржа Бајден

А1 On - 21.11.2020

Републиканците од сојузната држава Мичигeн, кои синоќа се сретнаа со претседателот Доналд Трамп во Белата куќа, изјавија дека немаат информација што би можела да го промени резултатот од претседателските избори во државата и дека тие ќе се ...

Бајден победи во Џорџија, потврди државниот секретар Рафенспергер

Опсервер - 21.11.2020

– Државниот секретар на Џорџија Бред Рафенспергер официјално ја потврди тесната победа на новоизбраниот американски претседател Џо Бајден пред актуелниот претседател Доналд Трамп во таа сојузна држава.

Бајден победи во Џорџија, потврди државниот секретар Рафенспергер

Сител - 21.11.2020

Државниот секретар на Џорџија Бред Рафенспергер официјално ја потврди тесната победа на новоизбраниот американски претседател Џо Бајден пред актуелниот претседател Доналд Трамп во таа сојузна држава.

Потврдена победата на Бајден во Џорџија

Слободен Печат - 21.11.2020

Државниот секретар на Џорџија Бред Рафенспергер официјално ја потврди тесната победа на новоизбраниот американски претседател Џо Бајден пред актуелниот претседател Доналд Трамп во таа сојузна држава.

Бајден победи во Џорџија, потврди државниот секретар Рафенспергер

А1 On - 21.11.2020

Државниот секретар на Џорџија Бред Рафенспергер официјално ја потврди тесната победа на новоизбраниот американски претседател Џо Бајден пред актуелниот претседател Доналд Трамп во таа сојузна држава.

Бајден победи во Џорџија, потврди државниот секретар Рафенспергер

24Инфо - 21.11.2020

Државниот секретар на Џорџија Бред Рафенспергер официјално ја потврди тесната победа на новоизбраниот американски претседател Џо Бајден пред актуелниот претседател Доналд Трамп во таа сојузна држава.

Републиканците од Мичиген на средбата со Трамп без информации за изборна измама

Слободен Печат - 21.11.2020

Републиканците од сојузната држава Мичигeн, кои синоќа се сретнаа со претседателот Доналд Трамп во Белата куќа, изјавија дека немаат информација што би можела да го промени резултатот од претседателските избори во државата и дека тие ќе се ...

Републиканците од Мичиген на средбата со Трамп без информации за изборна измама

Курир - 21.11.2020

Републиканците од сојузната држава Мичигeн, кои синоќа се сретнаа со претседателот Доналд Трамп во Белата куќа, изјавија дека немаат информација што би можела да го промени резултатот од претседателските избори во државата и дека тие ќе се ...

Бајден победи во Џорџија, потврди државниот секретар Рафенспергер

Либертас - 21.11.2020

Државниот секретар на Џорџија Бред Рафенспергер официјално ја потврди тесната победа на новоизбраниот американски претседател Џо Бајден пред актуелниот претседател Доналд Трамп во таа сојузна држава.

Републиканците од Мичиген на средбата со Трамп без информации за изборна измама

Либертас - 21.11.2020

Републиканците од сојузната држава Мичигeн, кои синоќа се сретнаа со претседателот Доналд Трамп во Белата куќа, изјавија дека немаат информација што би можела да го промени резултатот од претседателските избори во државата и дека тие ќе се ...

Бајден и официјално победи во Џорџија

Фокус - 21.11.2020

Државниот секретар на Џорџија Бред Рафенспергер официјално ја потврди тесната победа на новоизбраниот американски претседател Џо Бајден пред актуелниот претседател Доналд Трамп во таа сојузна држава.

Републиканците од Мичиген на средбата со Трамп без информации за изборна измама

Нетпрес - 21.11.2020

Републиканците од сојузната држава Мичигeн, кои синоќа се сретнаа со претседателот Доналд Трамп во Белата куќа, изјавија дека немаат информација што би можела да го промени резултатот од претседателските избори во државата и дека тие ќе се ...