TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Видео) Голем пожар на Хаваи, евакуирани туристи и население

Макфакс - 12.07.2019

Огромен пожар изби на хавајскиот остров Мауи поради што евакуирани се илјадници туристи и жители, пренесе Ројтерс. Пожарот почнал околу 10.30 часот по локално време, а ветрови со брзина до 20 километри на час го прошириле огнот по околните ...

Масовни евакуации на Хаваите поради страшен пожар (ВИДЕО)

Слободен Печат - 12.07.2019

Пожарот почнал околу 10.30 часот по локално време, а ветрови со брзина до 20 километри на час го прошириле огнот. Поради огромен пожар кој избил на островот Мауи на Хаваите биле евакуирани илјадници туристи и жители, пренесуваат медиумите ширум ...

(Видео) Голем пожар на Хаваи, евакуирани туристи и население

24Инфо - 12.07.2019

Огромен пожар изби на хавајскиот остров Мауи поради што евакуирани се илјадници туристи и жители, пренесе Ројтерс. Пожарот почнал околу 10.30 часот по локално време, а ветрови со брзина до 20 километри на час го прошириле огнот по околните ...