TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Замена за дечко: Дали секси роботите ќе ги освојат женските срца? (фото)

Црнобело - 14.01.2018

Творците на најреалистичните женски роботи за секс, годинава најавуваат и машка верзија на својот изум. Тој ќе биде програмиран да помни датуми и да разговара со сопственичката. Ќе може и да издржи во сексот колку што нејзе ѝ е потребно.

Саем за роботи во Лас Вегас

Алсат-М - 13.01.2018

Технолошкиот саем во Лас Вегас беше исполнет со десетици роботи со разни функции кои беа во трка да привлечат повеќе внимание. Разновидноста на уредите на иднината почнуваше од роботи кои вршат работи од домаќинството, до роботи кои се во можност да ...

Терористички напади со дронови?...

Н.Македонија - 13.01.2018

Иако пушките, ножевите и возилата и понатаму ќе бидат главен избор за џихадистите во намерите да извршат терористички напади, тие ќе се обидат да користат и други оружја. Нова можна тактика годинава е употребата на дронови во терористички напади ...

Спектакл на "CES": Дронови го осветлија небото над Лас Вегас

Точка - 12.01.2018

Небото над Лас Вегас синоќа беше осветлено од светлечки дронови кои што направија вистинско шоу над популарната фонтана пред хотелот „Белаџио“. Светлечкото шоу со синхронизираните дронови е направено по повод одржувањето на најголемиот саем за ...

Спектакуларно лајт шоу на CES во Лас Вегас (ВИДЕО)

USB - 13.01.2018

Небото над Лас Вегас синоќа беше осветлено од светлечки дронови кои што направија вистинско шоу над популарната фонтана пред хотелот „Белаџио“. Светлечкото шоу со синхронизираните дронови е направено по повод одржувањето на најголемиот саем за ...

Спектакуларно лајт шоу од дронови на CES во Лас Вегас (ВИДЕО)

БркајРабота - 13.01.2018

Небото над Лас Вегас вчера беше осветлено од светлечки дронови кои што направија вистинско шоу над популарната фонтана пред хотелот „Белаџио“. Светлечкото шоу со синхронизираните дронови е направено по повод одржувањето на најголемиот саем за ...