TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Власта не е заразена. Власта е заразна!

Република - 18.04.2021

Власта не е заразена. Власта е заразна! Ќе се најде лек, не може ова лудило вечно да трае- Коментира денеска актерот Владо Јовановски откако денеска во Собранието, пратениците на владејачката коалиција, Бисера Костадиновска Стојчевска од СДСМ и ...

Пратеничката во скафандер била херој, а кумановскиот градоначалник лани доби пријава

Expres

Екс заменичката министерка во МВР во одбрана на пратеничката со скафандерот

Expres

Како „пратеничката во скафандер“ допатува од Битола???

Expres

Дали тоа што е забрането за граѓаните, треба да биде дозволено за пратениците?

Сител

Вториот пратеник што дојде во скафандер е Мирослав Богдановски од ДОМ

+инфо

Антонио Милошоски: За некои граѓани нема амбулантно возило, но за некои функционери има во секое време

Фактор

Алсат-М Фактор Lider Точка Lider Скопје24

Мирослав Богдановски од ДОМ е вториот заболен пратеник кој дојде во Собрание по скафандер

Република - 18.04.2021

Вториот пратеник од владејачката коалиција, кој денеска присуствуваше на собраниската седница и покрај тоа што има решение за изолација како заболено лице од ковид-19 е пратеникот на зелената ДОМ, Мирослав Богдановски.

ФОТО: Мирослав Богдановски од ДОМ е вториот заболен пратеник кој дојде во Собрание по скафандер и со сопствен автомобил

Курир

(ФОТО) Еве го вториот пратеник болен од Ковид кој со СОПСТВЕНО ВОЗИЛО влезе во Собранието

Lider

Мирослав Богдановски од ДОМ е вториот пратеник со Ковид-19 кој дојде во Собрание по скафандер и со сопствен автомобил

Нетпрес

Вториот пратеник што дојде во скафандер е Мирослав Богдановски од ДОМ

Слободен Печат

Мирослав Богдановски е вториот пратеник од владеачкото мнозинство кој излезе од изолација за да гласа во Собрание

Фактор

Мирослав Богдановски од ДОМ е вториот скафандер пратеник покрај Бисера Костадиновска Стојчевска

Денешен

Попладневен преглед: Изгласан петтиот сет економски мерки, позитивна пратеничка во Собранието пристигна со скафандер, ...

Frontline - 18.04.2021

Собранието едногласно, со гласовите на мнозинството и опозицијата, ги донесе законите од петтиот пакет економски мерки. Во Собранието присуствуваа и двајца пратеници позитивни на Ковид-19 облечени во скафандери, кои од посебни кабини учествуваа во ...

Собранието го усвои петтиот пакет економски мерки, гласаа и двајца пратеници во скафандери позитивни на коронавирус

24 Вести

Во скафандер И возило на Брза помош што сама си го платила, во Собранието стигна пратеничка позитивна на коронавирус

Сакам да кажам

Со гласовите на двајца пратеници позитивни на Ковид-19 изгласани антикризните мерки

Радио МОФ

Со гласови на двајца пратеници позитивни на Ковид-19, Собранието го усвои петтиот пакет економски мерки

Нова ТВ

Заразена пратеничка објави дека со скафандер пристигнува во Собрание за да гласа за антикризните мерки

Фокус

Пратеничка од СДСМ позитивна на Ковид во скафандер дојде во Собранието за да обезбеди кворум

Глас на Америка

Скопско Ехо Р.С.Европа Скопје24

Костадиновска – Стојчевска: Одлучна да му помогнам на народот – во скафандер ќе гласам за петтиот пакет мерки

Нова ТВ - 18.04.2021

– Пристигнувам во Собранието, со целосна заштитна КОВИД-19 опрема, за да учествувам на денешната седница на која ќе ги усвоиме законите кои обезбедуваат финансиска помош за илјадници граѓани и компании.

Пратеничката Костадиновска Стојчевска облече скафандер: Позитивна сум на Ковид-19 но денеска доаѓам во Собрание

Фактор

Костадиновска Стојчевска: Пристигнувам во Собранието, со целосна заштитна КОВИД-19 опрема

Frontline

Пратеничката Костадиновска-Стојчевска во скафандер пристигнува во Собранието

Тера

Пратеничка од СДСМ позитивна на Ковид ќе присуствува на денешната седница: „Нема да дозволиме уцени“

Press24

Заразена пратеничка со ковид-19 во објава на Фејсбук: „Пристигнувам во Собрание со целосна заштитна опрема“

Точка

Пратеничка од СДСМ позитивна на корона дојде во Собрание во скафандер

+инфо

CivilMedia iPortal Сител Независен Опсервер Кајгана Денешен МКД

Пратеничка позитивна на Ковид-19 најави дека во скафандер доаѓа да гласа во Собранието

Радио МОФ - 18.04.2021

Пратеничката на СДСМ, Бисера Костадиновска Стојчевска , која е позитивна на коронавирусот денеска на својот Фејсбук профил објави дека се подготвува да замине на денешната седница во Собранието облечена во скафандер.

Пратеничката на СДСМ Стојчевска со целосна заштитна КОВИД-19 опрема во Собрание

Канал5

Пратеничка позитивна на Ковид-19 и облечена во скафандер пристигна во Собранието

24Инфо

Пратеничка позитивна на ковид-19 влезе во Собранието

Н.Македонија

Пратеничка позитивна на Ковид-19 и облечена во скафандер пристигна во Собранието

MTM

Стојчевска: Пристигнувам во Собранието со целосна заштитна КОВИД-19 опрема, нема да дозволиме уцени (ФОТО)

Локално

Заразена пратеничка во скафандер најави присуство на собраниската седница за антикризни мерки

Слободен Печат

еМагазин Нетпрес Вечер Прес Expres Скопје инфо Локално Акцент

Возилo на Брза помош кај Собрание – пратеничката позитивна на Ковид пристигна во Законодавниот дом

Press24 - 18.04.2021

Возило на Итната медицинска помош е паркирано на паркингот кај Собранието, а во него пристигнала пратеничката Бисера Костадиновска-Стојчевска која иако позивитна на Ковид-19 ќе присуствува на собраниска седница.

Пратеничката од СДСМ пристигна во Собранието со возило на Брза помош

Сител