TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Официјално: Реал се сели од Бернабе

Спортклуб - 01.06.2020

Реал Мадрид нема да ги одигра преостанатите натпревари од шпанското првенство на домашен терен, објави претседателот на клубот Флорентино Перес. Причина за тоа се градежните работи кои се одвиваат на стадионот Сантијаго Бернабе поради што и теренот ...

Реал Мадрид нема да игра на „Сантијаго Бернабеу“ до крајот на сезоната

Дерби - 01.06.2020

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез, вечерва потврди дека „кралскиот клуб“ ќе ја доигра актуелната сезона на стадионот во својот тренинг центар. Реал сака да го забрза реновирањето на „Сантијаго Бернабеу“ и поради тоа, натпреварите на ...

Официјално: Реал сезонава домашните натпревари нема да ги игра на „Бернабеу“

Спортски - 01.06.2020

Ла Лига ќе продолжи на 11 јуни, а Реал Мадрид натпреварите нема да игра на „Сантијаго Бернабеу“. Сезоната како и во останатите првенства и во Шпанија ќе се игра без публика, па така Реал Мадрид своите домашни натпревари ќе игра на малото стадионче ...

Потврдено: Реал Мадрид нема да ги игра натпреварите на „Сантијаго Бернабеу“

СуперСпорт - 01.06.2020

Фудбалерите на Реал Мадрид ги продолжија подготовките пред продолжувањето на сезоната во шпанскиот шампионат. Тоа што се најавуваше, денес и официјално е потврдено. „Кралскиот клуб“ своите домашни натпревари нема да ги игра на „Сантијаго Бернабеу“.

Реал Мадрид нема да игра на „Сантјаго Бернабеу“ (ФОТО)

Слободен Печат - 01.06.2020

Оваа одлука е донесена поради неможноста да присуствува публика на натпреварите во „Ла Лига“ и поради реконструкцијата на главниот стадион „Сантјаго Бернабеу“. Фудбалерите на Реал ќе ги играат преостанатите натпревари во шпанскиот шампионатот како ...

Пет фудбалери за кои се скараа Зидан и Перез!

СуперСпорт - 01.06.2020

Проблемите меѓу Флорентино Перез и Зинедин Зидан често се случуваа во минатото, а нешто слично можеда се случи пак. Перез во своите два мандати од Реал направи машина за пари, земаа многу трофеи во Лигата на шампиони, но во шпанската лига не им оди ...

ОФИЦИЈАЛНО: Реал Мадрид ќе ја доигра Примера надвор од „Бернабеу“

Gol.mk - 01.06.2020

Шпанскиот фудбал го најави својот рестарт, а Реал Мадрид ќе ги продолжи натпреварите од Примера надвор од својот дом „Сантијаго Бернабеу“ и ќе ја доигра сезоната на малото стадионче. Европските натпреварувања ќе се доиграат во текот на летото, ама ...

И Минхен во игра за финалето во ЛШ!?

SportMedia - 01.06.2020

Како што веќе беше најавено од претходно, УЕФА планира да го смени градот домаќин на финалниот меч од Лигата на шампионите. Така наголемо се пишуваше дека од Истанбул ќе се пресели во Лисабон, а „АС“ пренесува дека и Минхен е еден од кандидатите.

“Кралевите“ на ова стадионче ќе играат во Ла Лига!

SportMedia - 01.06.2020

Реал Мадрид, најголемиот клуб во светот, престанатите свои натпревари од Ла Лига, ќе ги игра на стадиончето “Алфредо ди Стефано“. Познато е дека “Сантијаго Бернабе“ е во фаза на реконструкција, посебно теренот, па така помошниот стадион на Реал ќе ...

Вака сега изгледа еден од најпознатите стадиони во светот!

SportMedia - 31.05.2020

Погледнете ја убаво фотографијата, ќе видете дека сепак станува збор за “Сантијаго Бернабе“, култниот стадион на Реал Мадрид, едно од најпознатите спортски зданија во светот. Во тек е реновирање на теренот на “Бернабе“, ова е период на корона – ...