TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Eдна година од апсењето на Камчев во „Империја“, истрагата што го затвори СЈО

А1 On - 09.11.2019

На денешен ден точно пред една година, во јавноста одекна информацијата дека по налог на СЈО се уапсени пет лица и извршени 12 претреси во нова отворена истрага наречена „Империја“, а меѓу уапсените е бизнисменот Орце Камчев.

Камчев за Фактор: Поднесов барање за нов времен пасош, не планирам да бегам, ќе докажам дека заради рекет ми е ...

Фактор - 08.11.2019

Бизнисменот Јордан Камчев на кого денеска му истекува времената патна исправа, веќе аплицирал за нова, потврдува за Фактор. До Јавното обвинителство заедно со барањето за издавање на нова патна исправа вели дека доставил докази и документи кои ги ...

Камчев бара нов времен пасош за да не му „страда“ бизнисот, се чека мислење од Стефанова

Фокус - 07.11.2019

Времениот пасош на бизнисменот Орце Камчев, осомничен во случајот „Империја“, му истекува утре, што значи дека тој веќе нема да може да патува надвор од Македонија. Тој нема обврска физички да го врати пасошот во Кривичниот суд, туку едноставно ...

Камчев бара нов привремен пасош-претходниот што му го даде Јанева му истекува утре

Нова ТВ - 07.11.2019

Орце Камчев кој е осомничен во случајот „Империја“ бара од судот нов привремен пасош, бидејќи утре му истекувал претходниот, со траење од 6 месеци, што го доби од поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева.

Камчев бара нов пасош за бизнис-состаноци во Швајцарија и Турција

24 Вести - 07.11.2019

Бизнисменот- осомничен во „Империја“ Орце Камчев бара уште еден привремен пасош од судот. Планира во следната година да патува на веќе закажани бизнис состаноци во Турција, Швајцарија. Шестмесечниот пасош за кој доби зелено светло од Катица Јанева ...

Камчев побарал нов времен пасош

Р.С.Европа - 07.11.2019

Бизнисменот Орце Камчев, кој е осомничен во случајот Империја, побарал уште еден времен пасош, оти сегашниот времен пасош со рок од шест месеци, му истекува утре. Овојпат Камчев бара пасошот да има траење од 12 месеци, за да патува на состаноци во ...

Камчев бара нов времен пасош од Лиле Стефанова

+инфо - 07.11.2019

Бизнисменот Орце Камчев, кој е осомничен во случајот „Империја“, бара нов времен пасош од обвинителство поради деловни обврски и патувања. Актуелниот времен пасош му истекува утре. Мислење дали да му се издаде пасош или не, треба да даде ...

Републичкото обвинителство на потег - Камчев бара времен пасош 12 месеци

Press24 - 07.11.2019

Девет републички обвинители, меѓу кои и Државниот Љубомир Јовески ќе одлучуваат за барањето на главниот осомничен во истрагата „Империја“ Орце Камчев кој бара времен пасош. СДК.МК пишува дека камчев го бара времениот пасош на 12 месеци.

Камчев бара нов времен пасош

365 - 07.11.2019

Орце Камчев преку судот поднел барање Обвинителството да му издаде нова времен пасош, со важност од 12 месеци.За ова барање ќе одлучуваат девет републички обвинители, меѓу кои и Државниот Љубомир Јовески.

Камчев бара нов времен пасош, дали и Стефанова ќе даде согласност?

Скопје1 - 07.11.2019

Орце Камчев кој е осомничен во случајот „Империја“ бара од судот нов привремен пасош, бидејќи утре му истекувал претходниот, со траење од 6 месеци, што го доби од поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева.

Камчев бара нов времен пасош, сегашниот му истекува утре

Expres - 07.11.2019

Бизнисменот Орце Камчев, осомничен во случајот Империја, побарал уште еден времен пасош. Тој планира следната година да патува на веќе закажани бизнис состаноци во Турција, Швајцарија. Шестмесечниот пасош за кој доби зелено светло од Катица Јанева ...

Камчев бара нов пасош за да тера бизнис во Швајцарија и во Турција

Независен - 07.11.2019

Бизнисменот- осомничен во „Империја“ Орце Камчев бара уште еден привремен пасош од судот, јави ТВ 24 . Планира во следната година да патува на веќе закажани бизнис- состаноци во Турција, Швајцарија.

Камчев бара нов пасош за бизнис-состаноци во Швајцарија и Турција

Либертас - 07.11.2019

Бизнисменот- осомничен во „Империја“ Орце Камчев бара уште еден привремен пасош од судот. Планира во следната година да патува на веќе закажани бизнис состаноци во Турција, Швајцарија. Шестмесечниот пасош за кој доби зелено светло од Катица Јанева ...

Орце Камчев бара нов пасош за да оди на бизнис состаноци во Швајцарија и Турција

Нетпрес - 07.11.2019

Бизнисменот- осомничен во „Империја“ Орце Камчев бара уште еден привремен пасош од судот. Планира во следната година да патува на веќе закажани бизнис состаноци во Турција, Швајцарија. Шестмесечниот пасош за кој доби зелено светло од Катица Јанева ...

Камчев за Фактор: Барам времен пасош, не планирам бегство, ќе докажам дека заради рекет ми е конструиран случај

+инфо - 09.11.2019

Бизнисменот Јордан Камчев на кого денеска му истекува времената патна исправа, веќе аплицирал за нова, потврдува за Фактор . До Јавното обвинителство заедно со барањето за издавање на нова патна исправа вели дека доставил докази и документи кои ги ...

Камчев за Фактор: Барам времен пасош, но не планирам бегство

Нетпрес - 09.11.2019

Бизнисменот Јордан Камчев на кого денеска му истекува времената патна исправа, веќе аплицирал за нова, потврдува за Фактор . До Јавното обвинителство заедно со барањето за издавање на нова патна исправа вели дека доставил докази и документи кои ги ...

Камчев за Фактор: Барам времен пасош, ќе докажам дека ми е конструиран случај

Слободен Печат - 09.11.2019

Бизнисменот Јордан Камчев на кого му истекува времената патна исправа, веќе аплицирал за нова, потврдува за Фактор . До Јавното обвинителство заедно со барањето за издавање на нова патна исправа вели дека доставил докази и документи кои ги ...

Камчев: Барам времен пасош, не планирам бегство

Press24 - 09.11.2019

Бизнисменот Јордан Камчев на кого денеска му истекува времената патна исправа, веќе аплицирал за нова, потврдува за Фактор . До Јавното обвинителство заедно со барањето за издавање на нова патна исправа вели дека доставил докази и документи кои ги ...

Камчев за Фактор: Поднесов барање за нов времен пасош, не планирам да бегам, ќе докажам дека заради рекет ми е ...

Либертас - 09.11.2019

Бизнисменот Јордан Камчев на кого денеска му истекува времената патна исправа, веќе аплицирал за нова, потврдува за Фактор . До Јавното обвинителство заедно со барањето за издавање на нова патна исправа вели дека доставил докази и документи кои ги ...