TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Груевски бара Пендаровски да каже кој барал амнестија за него

МКД - 18.09.2023

По последните информации за измените во Кривичниот закони и измените во Законот за амнестија, поранешниот македонски премиер Никола Груевски се јави на својот фејсбук-профил и побара од Стево Пендаровски да каже кој барал аменситија за него.

ВМРО-ДПМНЕ и денеска го повикаа Пендаровски да каже кој сѐ барал амнестија за Груевски

Канал5

Непознаница е кој навистина барал амнестија

24 Вести

Стоилковски: Пендаровски јасно да каже кој со него се консултирал за амнестија на политичари

Канал5

Стоилковски: Пендаровски мора да одговори кој тоа барал од него амнестија

MakPress

Немаме прифатено, ниту ќе прифатиме амнестија на Груевски, порачаа од СДСМ

Локално

Груевски: Пендаровски да каже кој барал амнестија за мене, измените на кривичниот закон ме спасуваат само од монтираниот случај ТНТ

4NEWS

ТВ21

„Пендаровски да каже кој побарал помилување на Груевски“, бараат од ВМРО

Алсат-М - 18.09.2023

ВМРО-ДПМНЕ бара од претседателот Стево Пендаровски, да каже кој побарал помилување на затворската казна на поранешниот премиер Никола Груевски, или да признае дека ја излажал јавноста. Од партијата на Мицкоски велат дека ова се лаги на претседателот ...

Политички обвинувања за тоа кој фаќал врски за помилување на Груевски

Телма

ВМРО со реакција: „Пендаровски лаже за амнестијата“

Алсат-М

Стоилковски: За жал претседател на државата е фикус на власта и претседател лажго

Канал5

(ВИДЕО) Стоилковски: Претседател на државата е фикус на власта и претседател лажго

Press24

СТОИЛКОВСКИ ЗА НАВОДНИОТ ПАЗАР ЗА АМНЕСТИЈА НА ГРУЕВСКИ: Пендаровски нека каже имиња, за жал тој е претседател лажго!

Денешен

Пендаровски фрли жешка топка во рацете на партиите – кој барал амнестија за Груевски?

Мета

360 степени

Гаши до Пендаровски: Ти благодарам – Дали претседателот го демантираше лидерот на Алтернатива?!

ТВ21 - 17.09.2023

Шефот на опозициската Алтернатива, Африм Гаши, смета дека претседателот Стево Пендаровски го дал одговорот на неговото прашање од пред неколку дена „дали првиот човек на ДУИ, Али Ахмети побарал амнестија за поранешниот премиер Никола Груевски“.

Гаши му се заблагодари на Пендаровски бидејќи „потврдил“ дека Ахмети молел за амнестија за Груевски!

Слободен Печат

Гаши смета оти Пендаровски потврдил дека Ахмети барал амнестија на Груевски!

Фокус

Гаши смета оти Пендаровски потврдил дека Ахмети барал амнестија на Груевски!

Либертас

Гаши: Ахмети ги молел меѓународните фактори за амнестија за Груевски

МКД

Гаши: Пендаровски го даде одговорот на прашањто дали Али Ахмети го молел за амнестија на Груевски!

Zoom

Пендаровски одговори дали Ахмети молел за амнестија на Груевски, смета Гаши

Локално

Фактор ММС

Кузеска: Нема пазар со правдата и судските случаи

Канал5 - 17.09.2023

Нема пазар за било каква амнестија, ниту пак со било кого пазар околу правдата и судските случаи. Одговор на новинарско прашање, Богданка Кузеска, портпаролка на СДСМ Прашање: Дали лицата кои се обратиле кај Пендаровски за амнестија на Груевски, се ...

(ВИДЕО) Кузеска: Нема пазар со правдата и судските случаи

Press24

Кузеска: Јавноста знае дека сме преговарале со ДПМНЕ, нема пазар со правдата и судските случаи (ВИДЕО)

Zoom

Кузеска: Јавноста знае дека сме преговарале со ДПМНЕ, нема пазар со правдата и судските случаи

Фокус