TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лазовски: Никој не може да ни го земе правото да се надеваме на подобри игри

SportMedia - 22.07.2019

Ждрепката за квалификациите за ЕП 2021 година во женска конкуренција кај нас мина во сенка на припадниците на посилниот пол. Нашите девојки дефинитивно немаа среќа, за противници во битката за место на контненталното натпреварување ги добија ...

Македонските кошаркари ги дознаа противниците во квалификациите за ЕП 2021

Спортски - 22.07.2019

Познати се противници на кошаркарската репрезентација на Македонија во квалификациите за ЕП 2021. Денеска во Минхен беа извлечени квалификациските групи за Европските првенства 2021 во двете конкуренции.

Кошаркарките дебитираат во евро-квалификациите во Германија

Gol.mk - 22.07.2019

Нашата женска кошаркарска репрезентација ќе се надигрува со репрезентациите на Летонија, Хрватска и Германија во рамки на квалификациите за Европското првенство закажано за две години (2021 година) откако на денешната ждрепка во Минхен беа извлечени ...

Познати противниците на македонските кошаркарски селекции во евро-квалификациите

Сител - 22.07.2019

Познати се противници на кошаркарските македонски репрезентации, мажи и жени, во квалификациите за ЕП 2021. Денеска во Минхен беа извлечени квалификациските групи за Европските првенства 2021 во двете конкуренции.

Почнуваат и завршуваат дома: Македонските кошаркари против Русија, Италија и Естонија кон ЕП 2021

Нова ТВ - 22.07.2019

Русија, Италија и Естонија се ривали на македонската машка кошаркарска репрезентација во квалификациската група Б за Европското првенство во 2021 година. Со ждрепка на аеродромот во Минхен беа формирани уште седум конкуренции, а во вкупно четири се ...

Koшаркарите ќе ги започнат и завршат квалификациите на домашен терен

Gol.mk - 22.07.2019

Репрезентациите на Италија, Естонија и на Русија се на патот на нашите сениори кон пласман на уште еден континентален собир. Денес во Минхен беа извлечени евроквалификациските групи за Евробаскет 2021, а нашата репрезентација е дел од групата Б.

Кошаркарките во група со Латвија, Германија и Хрватска

TopSport - 22.07.2019

Женската кошаркарска репрезентација на Македонија ги доби противничките во квалификацискиот циклус за пласман на Европското првенство во 2021 година. Македонија е во И-групата заедно со Латвија, Германија и Хрвтска.

Давитков: Македонија ќе игра на ЕП 2021!

Фокус - 22.07.2019

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација, Јорданчо Давитков изјави дека е сигурен во тоа дека Македонија ќе игра на Европското Првенство во 2021 година. „Со две раце потпишувам дека Македонија ќе игра за следното ЕП.

Кошаркарите ги дознаа противниците во квалификациите за ЕП 2021, Естонија е нашата шанса

МКД - 22.07.2019

Македонската кошаркарска репрезентација ги дозна противниците во квалификации за Европското првенство 2021 година. Македонија ќе игра против Италија која е еден од домаќините, потоа силната селекција на Русија, како и Естонија.

ВОЈДАН: Само ако сме сериозни, може да се надеваме

Basketball - 22.07.2019

Капитенот на нашата селекција ни изјави дека имаме реални шанси за пласман на следниот континентален собир, иако групата што ја добивме навидум е спектакуларно комплексна за предвремени математики.

Давитков: Сигурен сум дека Македонија ќе игра на ЕП, глупаво е да ја пропуштиме оваа шанса

SportMedia - 22.07.2019

И додека квалификациската група (Италија, Естонија и Русија) за место на Европското првенство 2021 година за голем дел изгледа тешка и страшна, потребната надеж дека Македонија може да избори место доаѓа од вистинското место.

Добар распоред: Кошаркарите првиот и последните два меча ќе ги одиграат на домашен терен!

Sport 1 - 22.07.2019

Веднаш по ждрепката за квалификациските групи за пласман на Европското првенство (ЕП) 20021 година во Германија, Чешка, Италија и Грузија беше објавен и распоредот на натпревар, кој и тоа како оди во прилог на македонската репрезентација која првиот ...

Давитков: Со две раце потпишувам дека Македонија ќе игра на ЕП 2021!

Sport 1 - 22.07.2019

Македонија има голема шанса да се врати во кошаркарската елита односно да го забележи шестиот настап на едно Европско првенство, барем ако се суди по огромниот оптимизам на селекторот на нашата национална селекција, Јорданчо Давитков, по веста дека ...

Македонските кошаркарки ќе се соочат со Германија, Летонија и Хрватска во квалификацискиот циклус за Евробаскетот

Дерби - 22.07.2019

Истовремено со ждрепката за квалификацискиот циклус во машка конкуренција, се одржа и извлекувањето за квалифициската фаза за жени. Македонската женска кошаркарска репрезентација се најде во последната квалификациска група, во која покрај нашите ...

Војдан: Групата е тешка, но имаме шанси за пласман на ЕП

Екипа - 22.07.2019

Среќата не им беше наклонета на македонските кошаркари при денешното извлекување на групите за квалификациите за Евробаскет 2021, во кои нашиот национален тим ќе се сретне со Русија, Италија и со Естонија.

Неповолна ждрепка: Македонија доби тешки противници во квалификациската група за ЕП

Дерби - 22.07.2019

Македонската кошаркарска репрезентација навистина немаше среќа при извлекувањето на квалификациските групи за Европското првенство кое ќе се игра во 2021 година, бидејќи се најде во групата Б во која се најдоа три навистина тешки ривали.

Распоред: Кошаркарите почнуваат со Естонија дома, завршуваат со Италија

Екипа - 22.07.2019

Против репрезентацијата на Естонија, на домашен терен, македонската кошаркарска селекција ќе го отвори квалификацискиот циклус за пласман на Европското првенство по две години. Првите натпревари се предвидени за втората половина на февруари.

Нема да биде лесен патот до ЕП 2021 – познати противниците во квалификациите

1tv - 22.07.2019

Најдобрите македонски кошаркари немаа наклонета жрепка во обидот за враќање на големата сцена во овој случај – Евробаскет 2021. Во главната квалификациска група за противници ги добиме Италија, Русија и Естонија.

Кошаркарите во квалификациска група со домаќин, некогашен првак и со - голем должник!

Sport 1 - 22.07.2019

Кошаркарската репрезентација на Македонија доби незгодна група во квалификациите за ЕП 2021 во кои ќе се натпреварува во групата Б заедно со еден од домаќините кои директно обезбедуваат пласман, повеќекратниот европски шампион Русија како и против ...

Потешко не можеше: Пеколна група за кошаркарите

Екипа - 22.07.2019

Македонската кошаркарска репрезентација доби пеколно тешка група во квалификациите за Евробаскет 2021. Нашиот национален тим ќе биде дел од групата Б, каде за ривали ќе ги има селекциите на Русија, Италија и на Естонија.

Кошаркарките ги добија противниците во квалификациите за ЕП 2021

МКД - 22.07.2019

Македонската женска кошаркарска репрезентација ги дозна противниците во квалификациите за пласман на Европското првенство 2021. Кошаркарките ќе имаат тешка задача во квалификациите. Македонија се најде во група со Летонија, Германија и Хрватска.

Позната групата: Македонија ја чека битка за ЕП со Русија, Италија и Естонија!

Gol.mk - 22.07.2019

Денешната ждрепка во Минхен ги откри противниците на сениорската кошаркарска селекција на Македонија во квалификациите за Европското првенство 2021 година. Избрани се осум групи по четири учесници, а нашата репрезентација се најде во група „Б“ ...

Војдан по ждрепката: Групата е незгодна, но желбата за ЕП е голема

SportMedia - 22.07.2019

Македонската репрезентација во квалификациите за пласман на Европското првенство 2021 година ќе игра во групата Б, заедно со еден од домаќините Италија, како и со Естонија и Русија. Јасно е дека патот нема да биде едноставен, за противник го има ...

Кошаркарите и кошаркарките добија пеколни групи во квалификациите за ЕП

Вечер - 22.07.2019

Кошаркарската сениорска машка репрезентација на Македонија доби незгодна група во квалификациите за Европското првенство во 2021 година. За противници во Групата – Б, „црвено – жолтите“ ќе ги имаат селекциите на Италија, Русија и Естонија.

Квалификациите ги отвараме, но и затвараме дома: Прва е Естонија, последна Италија

SportMedia - 22.07.2019

Нашата најдобра кошаркарска репрезентација ги доби имињата на противниците во квалификациската битка, последниот чекор за враќање на Европските првенства, овој пат она во 2021 година. Македонија е во групата Б заедно со Естонија, Италија и Русија.

Македонија ги доби противниците во квалификациите за Евробаскетот

Независен - 22.07.2019

Италија, Русија и Естонија. Тоа се ривалите на Северна Македонија во Групата Б за престојните квалификации за Евробаскетот 2021. година, каде домаќини ќе бидат Италија, Чешка, Германија и Грузија.

Кошаркарките добија ептен силна група во квалификациите за ЕП 2021

Sport 1 - 22.07.2019

Женската кошаркарска репрезентација на Македонија ги доби противниците во квалификациите за пласман на следното Европскот првенство (ЕП) 2021 година, во кое се најдоа во групата И заедно со селекциите со Летонија, Хрватска и Германија.

Германија, Хрватска и Летонија противници на македонските кошаркарки во еврокалификациите

Екипа - 22.07.2019

Македонската женска кошаркарска репрезентација ќе се бори против Германија. Хрватска и против Летонија во квалификациите за пласман на Европското првенство во 2021 година. Нашите најдобри кошпаркарки ќе бидат дел од групата И.

Кошаркарките против Хрватска, Летонија и Германија во квалфикациите за ЕП

Gol.mk - 22.07.2019

Женската македонска репрезентација по денешната ждрепка ги дозна противниците во квалификацискиот циклус за Европското првенство 2021 година. Нашите најдобри кошаркарки ќе играат во група И заедно со Летонија , Германија и Хрватска .

Треба да се подобри само од еден ривал: Кошаркарите ги добиваат противниците за ЕП 2021!

Sport 1 - 22.07.2019

Македонската кошаркарска репрезентација на денешната ждрепка во Минхен (12.15 часот) ќе ги дознаат противниците во квалификациите за пласман на Европското првенство (ЕП) за две години во Германија, Чешка, Грузија и Италија), без некоја посебна желба ...

Кошаркарите против Италија, Русија и Естонија во квалификациите за ЕП 2021

SportMedia - 22.07.2019

Македонската кошаркарска репрезентација ги доби противниците во квалификациите за место на Европското првенство 2021 година. На патот кон континенталното натпреварување стојат селекциите на Италија, Русија и Естонија.

Кошаркарите во квалификациите против Италија, Русија и Естонија

TopSport - 22.07.2019

Македонските кошаркарски репрезентативци не беа миленици на среќата на денешната ждрепка во Минхен, со која беа одредени квалификациските групи за пласман на Европското првенство во 2021 година.

Тежок е патот на македонските кошаркарки до ЕП 2021

1tv - 22.07.2019

Женската сениорска кошаркарска репрезентација на Македонија ќе има тешка задача за место на Еврособирот 2021.година. Нашите најдобри кошаркарки за противници во квалификациската „група И“ ги добија далеку поквалитетните селекции на Германија, ...

Многу познаници и должници во квалификациите за следното ЕП

Basketball - 22.07.2019

Македонија ќе игра во група со Русите, селекција што ни беше среќна за нашето прво учество на ЕП 1999, иако тогаш во квалификациската група два пати загубивме, а во Скопје дојдоа со 7 играчи, но и голем должник од ЕП 2011 и борбата за бронзата.

Тешка група за сениорките во евроквалификациите (ФОТО)

Слободен Печат - 22.07.2019

Македонската женска кошаркарска репрезентација ќе игра против Летонија, Хрватска и Германија во квалификациите за ЕП 2021 година. Во квалификациите нашите најдобри кошаркарки немаат да имаат лесна задача на патот да се обезбеди настап на ...

ДАВИТКОВ: На Косово му вративме, на ред е Естонија

Basketball - 22.07.2019

Нашиот селектор најави нови засилувања за репрезентацијата, разговарано е со неколку странци кои што прифатиле, нашата шанса за пласман на ЕП се ...

Страшно тешка група за кошаркарите: Ќе биде пеколно да се стигне до ЕП

Спортклуб - 22.07.2019

Сениорските репрезентации на Италија, Естонија и на Русија се на патот на нашите сениори кон пласман на уште еден континентален собир. Денеска во Минхен беа извлечени евроквалификациските групи за Евробаскет 2021, а нашата репрезентација е дел од ...

Тешка задача за сениорките на патот кон ЕП 2021

SportMedia - 22.07.2019

Женската кошаркарска репрезентација ги доби противниците во квалификациите за настап на Европското првенство 2021 година. Нашите двојки се најдоа во група со Летонија, Германија и Хрватска .

Кошаркарите ги дознаваат ривалите: Евробаскет 2021 е на дофат

Екипа - 22.07.2019

Македонската кошаркарска репрезентација денеска ќе ги дознае ривалите за главната квалификациска рунда за Евробаскет 2021, во обид нашиот национален тим по шест години пауза повторно да биде дел од еден континентален собир.

Македонија чека противници за пласман на ЕП 2021

Н.Македонија - 22.07.2019

Словенија, Грција, Хрватска и Русија се можните противници од еден од најсилните барабани на македонската кошаркарска репрезентација во квалификациите за пласман на Европското првенство во 2021 година.

Кошаркарската репрезентација во 12 часот ќе ги добие противниците за пласман на ЕП 2021

Gostivarpress.mk - 22.07.2019

Денеска од 12 часот во Минхен, Германија ќе се одржи ждрепката за Европското првенство во кошарка 2021. Кошаркарската репрезентација на Македонија, ќе ги дознае противниците за главната квалификациска рунда за Евробаскет 2021.

Од шестиот шешир ги чекаме ривалите за ЕП 2021

Слободен Печат - 22.07.2019

Според пропозициите, во квалификациите ќе има осум групи со по четири селекции, а стартот на натпреварите е најавен за февруари идната година. Кошаркарската репрезентација на Македонија од шестиот шешир ќе ги чека противниците во квалификациите за ...

Македонските кошаркари го дознаа противниците во квалификациите за ЕП 2021

ЗаЗабава - 22.07.2019

Познати се противници на кошаркарската репрезентација на Македонија во квалификациите за ЕП 2021. Денеска во Минхен беа извлечени квалификациските групи за Европските првенства 2021 во двете конкуренции.

Кошаркарките во група со Латвија, Германија и Хрватска

Макфакс - 22.07.2019

Женската кошаркарска репрезентација на Македонија ги доби противничките во квалификацискиот циклус за пласман на Европското првенство во 2021 година. Македонија е во И-групата заедно со Латвија, Германија и Хрвтска.

Неповолна ждрепка: Македонија доби тешки противници во квалификациската група за ЕП

Точка - 22.07.2019

Македонската кошаркарска репрезентација навистина немаше среќа при извлекувањето на квалификациските групи за Европското првенство кое ќе се игра во 2021 година, бидејќи се најде во групата Б во која се најдоа три навистина тешки ривали.

Кошаркарите во квалификациите против Италија, Русија и Естонија

Макфакс - 22.07.2019

Македонските кошаркарски репрезентативци не беа миленици на среќата на денешната ждрепка во Минхен, со која беа одредени квалификациските групи за пласман на Европското првенство во 2021 година.

Кошаркарките против Летонија, Хрватска и Германија ќе бркаат пласман на ЕП

Независен - 22.07.2019

Нашата женска кошаркарска репрезентација ќе се надигрува со репрезентациите на Летонија, Хрватска и Германија во рамки на квалификациите за Европското првенство закажано за две години (2021 година) откако на денешниот ждреб во Минхен беа извлечени ...

Италија, Естонија и Русија противници на кошаркарите во квалификациите за ЕП 2021

Бриф - 22.07.2019

Денеска беа извлечени квалификациските групи за ЕП 2021, а нашата кошаркарска репрезентација се најде во групата „Б“, каде противници ќе и бидат Италија, Естонија и Русија. Првиот квалификациски прозорец е предвиден да се одигра во февруари 2020 ...

Пеколен пат до Еуробаскет 2021

Слободен Печат - 22.07.2019

Сениорските кошаркарски репрезентации на Италија, Естонија и на Русија се на патот кон пласман на уште еден континентален собир. На ждрепката во Минхен беа извлечени евроквалификациските групи за наредното Европското првенство 2021, а нашата ...

Во квалификациите за кошаркарското ЕП против Естонија, Русија и Италија

Н.Македонија - 22.07.2019

Македонските кошаркарски репрезентативци немаа многу среќа на денешната ждрепка во Минхен, со која беа одредени квалификациските групи за пласман на Европското првенство во 2021 година. Македонија, во квалификациите ќе игра во Б-групата против ...