TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Екстрадиран во САД синот на предводникот на најмоќниот наркокартел во Мексико

Слободен Печат - 21.02.2020

Картелот „Ново поколение на Халиско” во моментов е еден од најснилните и највлијателни криминални групи во Мексико. Мексико го екстрадираше во САД, Рубен Осегеру Гонзалес, синот на Немесио Осегеру Сервентес, предводникот на нарко картелот „Ново ...

Синот на најбараниот нарко бос екстрадиран во Америка: Наследникот на Ел Менчо на врвот на бруталниот картел Халиско ...

Точка - 21.02.2020

Синот на мексиканскиот нарко бос Немесио Осегуира Сервантес, попознат како Ел Менчо, е екстрадиран во САД, каде е баран поради трговија со дрога, изјавил денес неименуван извор од мексиканската влада за AFP.

Властите на Мексико екстрадираа во САД син на предводник на нарко картел

24Инфо - 21.02.2020

– Мексико го екстрадираше во САД, Рубен Осегеру Гонзалес, синот на Немесио Осегеру Сервентес, предводникот на нарко картелот „Ново поколение Халиско”, соопшти денеска мексиканското издание „Ел универзал”.

Властите на Мексико екстрадираа во САД син на предводник на нарко картел

Локално - 21.02.2020

Мексико го екстрадираше во САД, Рубен Осегеру Гонзалес, синот на Немесио Осегеру Сервентес, предводникот на нарко картелот „Ново поколение Халиско“, соопшти денеска мексиканското издание „Ел универзал“.

Властите на Мексико екстрадираа во САД син на предводник на нарко картел

Либертас - 21.02.2020

– Мексико го екстрадираше во САД, Рубен Осегеру Гонзалес, синот на Немесио Осегеру Сервентес, предводникот на нарко картелот „Ново поколение Халиско“, соопшти денеска мексиканското издание „Ел универзал“.

Мексико екстрадира во САД син на предводник на нарко картел

Денешен - 21.02.2020

Мексико го екстрадираше во САД, Рубен Осегеру Гонзалес, синот на Немесио Осегеру Сервентес, предводникот на нарко картелот „Ново поколение Халиско“, соопшти денеска мексиканското издание „Ел универзал“.

Властите на Мексико екстрадираа во САД син на предводник на нарко картел

+инфо - 21.02.2020

Мексико го екстрадираше во САД, Рубен Осегеру Гонзалес, синот на Немесио Осегеру Сервентес, предводникот на нарко картелот „Ново поколение Халиско“, соопшти денеска мексиканското издание „Ел универзал“.

Властите на Мексико екстрадираа во САД син на предводник на нарко картел

MakPress - 21.02.2020

Мексико го екстрадираше во САД, Рубен Осегеру Гонзалес, синот на Немесио Осегеру Сервентес, предводникот на нарко картелот „Ново поколение Халиско“, соопшти денеска мексиканското издание „Ел универзал“.

Властите на Мексико екстрадираа во САД син на предводник на нарко картел

Опсервер - 22.02.2020

Мексико го екстрадираше во САД, Рубен Осегеру Гонзалес, синот на Немесио Осегеру Сервентес, предводникот на нарко картелот „Ново поколение Халиско“, соопшти денеска мексиканското издание „Ел универзал“.