TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kaра Делевин ја интервјуираше Кендал Џенер

Локално - 13.01.2018

Видовме супермодели кои интервјуираат многу реномирани уредници, во многу добро познати медиуми. Но, сега имаме задоволство да пронајдеме нешто навистина интересно – супермодел да поставува прашања на друг супермодел, претворајќи го интервјуто во ...

Магијата се случи Џиџи Адид и Кејт Мос заедно

Локално - 12.01.2018

Кога иконите во модната индустрија доаѓаат заедно, сите молчат. Пример за тоа беше церемонијата на Versace, во чест на Џани Версаче, во која ги видовме најголемите лица на модата од 90-тите години, рака под рака, кои нè потсетија што точно ...

Строги правила кои мора да ги почитувате ако работите за семејството Кардашијан

Црнобело - 12.01.2018

Големиот број вработени во нивниот дом животот си го организираат според часовникот на кланот Кардашијан-Џенер. Веќе години наназад го гледаме семејството Кардашијан-Џенер на телевизија. Тие се лидери во реалната телевизија и едни од најпознатите ...

Емотивно интервју на Кендал Џенер: „Се будам среде ноќ со панични напади“

Црнобело - 12.01.2018

Во трката да стигне на сите кастинзи, ревии и јавни појавувања, Кендал понекогаш нема време за себеси. На насловната страница во февруарскиот број на магазинот „ Harper's Bazaar “ ќе се појави Кендал Џенер.

Кендал Џенер позираше во проѕирна кабаница! (фото)

Таратур - 12.01.2018

Кендал Џенер во едиторијалот кој го снимила за Харпер`с Бразар докажа дека може да биде секси дури и во кабаница. 22 годишната девојка потполна гола позираше во проѕирна кабаница и веднаш предизвика бурни реакции.

Кајли Џенер оваа недела конечно ќе ја потврди бременоста?

ЗаЗабава - 11.01.2018

Реалното шоу во Чекор со Кардашијан се враќа на малите екрани во јануари, кога ќе биде емитувана епизода полна со изненадувања. Кога е збор за најавите, семејството има толку големи вести што ни треба и недела и понеделник се да се покрие.

За неа зборуваат сите: Вака изгледа сестрата на Кејт Мос

Курир - 11.01.2018

Лоти Мос има 19 години, и веќе е успешна манекенка. За британската манекенка, 43-годишната Кејт Мос се знае се, а во последно време се повеќе се зборува за нејзината полусестра Лоти Мос, која има само 19 години.