TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Србија го отфрла предлогот на Трамп да го признае Косово

Нетпрес - 17.02.2019

Србија нема да го прифати предлогот на американскиот претседател Доналд Трамп да ја призна државата Косово, а Белград ја отфрла и преговарачката платформа на Приштина, којашто, како крајна цел на дијалогот, подразбира признавање на независноста на ...

Жестока дебата на Тачи и Вучиќ, можат ли Косово и Србија како Македонија и Грција?

ТВ21 - 17.02.2019

Разликите и недоразбирањата се големи помеѓу двете земји. Тоа го покажа дебатата на претседателите на Косово и Србија, Хашим Тачи и Александар Вучиќ за време на Минхенската безбедносна конференција.

Минхен: Вучиќ и Тачи во „жестока дебата“, а повод Договорот од Преспа

Вечер - 16.02.2019

Српскиот и косовскиот претседател, Александар Вучиќ и Хашим Тачи, во присуство на еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан и претседавачот со Минхенската конференција за безбедност Волфганг Ишингер, на денешната панел дискусија „Безбедноста во ...

Вучиќ не очекува оваа година да постигне договор со Косово

Р.С.Европа - 16.02.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ не е оптимист дека во оваа година е можно постигнување на договор со Косово за нормализирање на односите. Тој во изјавата за австриската агенција АПА изјави дека ќе се бори за компромисно решение, но предуслов ...

Вучиќ: Оваа година не може да се очекува договор со Косово

А1 On - 16.02.2019

Српскиот претседател, Александар Вучиќ „не е многу оптимистичен” дека оваа година ќе биде можно да се постигне договор со Приштина за нормализирање на односите. Александар Вучиќ во изјавата за австриската агенција АПА изјави дека со сета сила ќе се ...

Во Србија бесни поради предлогот на Трамп да го признаат Косово

МКД - 17.02.2019

Србија нема да го прифати предлогот на американкиот претседател, Доналд Трамп да ја признае државата Косово, а Белград ја отфрли и преговорачката платформа на Приштина, која како крајна цел на дијалогот, подразбира признавање на Косово, денес ...

Жестока дебата на Тачи и Вучиќ, можат ли Косово и Србија како Македонија и Грција?

4NEWS - 17.02.2019

Разликите и недоразбирањата се големи помеѓу двете земји. Тоа го покажа дебатата на претседателите на Косово и Србија, Хашим Тачи и Александар Вучиќ за време на Минхенската безбедносна конференција.

ВИДЕО: Жестока дебата на Вучиќ и Тачи во Минхен, повод Договорот од Преспа

А1 On - 16.02.2019

Српскиот и косовскиот претседател, Александар Вучиќ и Хашим Тачи, во присуство на еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан и претседавачот со Минхенската конференција за безбедност Волфганг Ишингер, на денешната панел дискусија „Безбедноста во ...

Вучиќ: Оваа година не може да се очекува договор со Косово

24Инфо - 16.02.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ „не е многу оптимистичен” дека оваа година ќе биде можно да се постигне договор со Приштина за нормализирање на односите. Александар Вучиќ во изјавата за австриската агенција АПА изјави дека со сета сила ќе се ...

Во Минхен, Вучиќ и Тачи во „жестока дебата“, ги предизвика Договорот од Преспа

1tv - 16.02.2019

Српскиот и косовскиот претседател, Александар Вучиќ и Хашим Тачи, во присуство на еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан и претседавачот со Минхенската конференција за безбедност Волфганг Ишингер, на денешната панел дискусија „Безбедноста во ...

Вучиќ: Оваа година не може да се очекува договор со Косово

Сител - 16.02.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ „не е многу оптимистичен” дека оваа година ќе биде можно да се постигне договор со Приштина за нормализирање на односите. Александар Вучиќ во изјавата за австриската агенција АПА изјави дека со сета сила ќе се ...

Вучиќ и Тачи се испокараа во Минхен прашани зошто не се договорат како Заев и Ципрас

+инфо - 16.02.2019

Српскиот и косовскиот претседател, Александар Вучиќ и Хашим Тачи, во присуство на еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан и претседавачот со Минхенската конференција за безбедност Волфганг Ишингер, на денешната панел дискусија „Безбедноста во ...

Вучиќ: Оваа година не може да се очекува договор со Косово

Опсервер - 16.02.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ „не е многу оптимистичен” дека оваа година ќе биде можно да се постигне договор со Приштина за нормализирање на односите. Александар Вучиќ во изјавата за австриската агенција АПА изјави дека со сета сила ќе се ...

Минхен: Вучиќ и Тачи во „жестока дебата”, а повод Договорот од Преспа

24Инфо - 16.02.2019

Српскиот и косовскиот претседател, Александар Вучиќ и Хашим Тачи, во присуство на еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан и претседавачот со Минхенската конференција за безбедност Волфганг Ишингер, на денешната панел дискусија „Безбедноста во ...

Вучиќ: Оваа година не може да се очекува договор со Косово

Либертас - 16.02.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ „не е многу оптимистичен” дека оваа година ќе биде можно да се постигне договор со Приштина за нормализирање на односите. Александар Вучиќ во изјавата за австриската агенција АПА изјави дека со сета сила ќе се ...

Караница помеѓу Вучиќ и Тачи во Минхен

Слободен Печат - 16.02.2019

Прашани зошто не се договорат како Заев и Ципрас. Српскиот и косовскиот претседател, Александар Вучиќ и Хашим Тачи, во присуство на еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан и претседавачот со Минхенската конференција за безбедност Волфганг Ишингер, ...

Вучиќ: Годинава не може да се очекува договор со Косово

+инфо - 16.02.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ „не е многу оптимистичен” дека оваа година ќе биде можно да се постигне договор со Приштина за нормализирање на односите. Александар Вучиќ во изјавата за австриската агенција АПА изјави дека со сета сила ќе се ...

Минхен: Вучиќ и Тачи во „жестока дебата“, а повод Договорот од Преспа

Локално - 16.02.2019

Српскиот и косовскиот претседател, Александар Вучиќ и Хашим Тачи, во присуство на еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан и претседавачот со Минхенската конференција за безбедност Волфганг Ишингер, на денешната панел дискусија „Безбедноста во ...

Вучиќ: Оваа година не може да се очекува договор со Косово

Независен - 16.02.2019

Српскиот претседател, Александар Вучиќ „не е многу оптимистичен” дека оваа година ќе се постигне договор со Приштина за нормализирање на односите. Вучиќ во изјава за австриската агенција АПА вели дека со сета сила ќе се бори за компромисно решение, ...

Минхен: Вучиќ и Тачи во „жестока дебата“, ги предизвика Договорот од Преспа

Либертас - 16.02.2019

Српскиот и косовскиот претседател, Александар Вучиќ и Хашим Тачи, во присуство на еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан и претседавачот со Минхенската конференција за безбедност Волфганг Ишингер, на денешната панел дискусија „Безбедноста во ...

Вучиќ: Оваа година не може да се очекува договор со Косово

1tv - 16.02.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ „не е многу оптимистичен” дека оваа година ќе биде можно да се постигне договор со Приштина за нормализирање на односите. Александар Вучиќ во изјавата за австриската агенција АПА изјави дека со сета сила ќе се ...

Вучиќ и Тачи во жестока дебата на Минхенската конференција

Република - 16.02.2019

Српскиот и косовскиот претседател, Александар Вучиќ и Хашим Тачи, во присуство на еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан и претседавачот со Минхенската конференција за безбедност Волфганг Ишингер, на денешната панел дискусија „Безбедноста во ...

Вучиќ „не е многу оптимистичен” дека оваа година ќе постигне договор со Косово

Република - 16.02.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ „не е многу оптимистичен” дека оваа година ќе биде можно да се постигне договор со Приштина за нормализирање на односите. Александар Вучиќ во изјавата за австриската агенција АПА изјави дека со сета сила ќе се ...

Минхен: Вучиќ и Тачи во „жестока дебата“, а повод Договорот од Преспа

Опсервер - 17.02.2019

Српскиот и косовскиот претседател, Александар Вучиќ и Хашим Тачи, во присуство на еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан и претседавачот со Минхенската конференција за безбедност Волфганг Ишингер, на денешната панел дискусија „Безбедноста во ...

Вучиќ „не е многу оптимистичен” дека оваа година ќе постигне договор со Косово

Курир - 16.02.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ „не е многу оптимистичен” дека оваа година ќе биде можно да се постигне договор со Приштина за нормализирање на односите. Александар Вучиќ во изјавата за австриската агенција АПА изјави дека со сета сила ќе се ...

Вучиќ не е оптимистичен за скоро решавање на најважното српско прашање

Н.Македонија - 16.02.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ „не е многу оптимистичен” дека годинава ќе биде можно да се постигне договор со Приштина за нормализирање на односите. Александар Вучиќ во изјавата за австриската агенција АПА изјави дека со сета сила ќе се бори ...