TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Цунами од емоции на „Ѕвездено небо за Тоше“

+инфо - 06.10.2017

На јубилејното 10-то ѕвездено небо, емотивната публика повторно ја покажа својата огромна љубов и непребол кон Тоше Верните обожаватели на трагично загинатата музичка ѕвезда Тоше Проески и оваа година го наполнија плоштадот „Македонија“ во Скопје, ...

Лилјана, менаџерката на Проески: „Ако не се случеше несреќата, Тоше ќе направеше светска кариера“

Скопје24 - 06.10.2017

Вчера, на десет годишнината од последниот концерт на легендарниот Тоше Проески, на традиционалниот настан „Ѕвездено небо“ на плоштад „Македонија“ во Скопје, беше објавена неговата нова песна „Light the flame“, дело на англискиот продуцент Енди Рајт.

Се одржа 10 ѕвездено небо за Тоше – Слушнете ја новата песна – Видео

Скопје24 - 06.10.2017

Вчера на преполниот плоштад Македонија фановите на легендарниот Тоше Проески повторно се собраа и го направија традиционалното ѕвездено небо. Овојпат настанот траеше малку пократко од вообичаено, но беше промовиран и спотот за новата песна „Light ...

Плоштадот „Македонија“ осветлен од „Ѕвезденото небо“ за Тоше...

Н.Македонија - 06.10.2017

Плоштадот „Македонија“ осветлен од Ѕвезденото небо за Тоше Голем број обожаватели и почитувачи на Тоше Проески, вчеравечер во 20 часот беа дел од манифестацијата „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше“, што по десетти пат се одржа на плоштадот ...

Еве го последното интервју на нашата најголема ѕвезда ТОШЕ ПРОЕСКИ! (ВИДЕО)

Exclusive.mk - 06.10.2017

Вчера навршија 10 непреболени години од последниот концерт на нашиот голем Тоше Проески. Новата песна со најава на новиот албум и ѕвезденото небо на плоштад, повторно не присетија на никогаш незаборавениот и непрежалениот Тоше кој го загуби својот ...

Видео: „Ѕвездено небо за Тоше“ со промоција на нова песна

Канал5 - 06.10.2017

Музички хепенинг во чест на Тоше Проевски и најнова песна беше промовирана синоќа на плоштадот Македонија во Скопје. Песната со наслов „light the flame“, е најава за нов албум снимен во Лондон.

Неговиот пламен вечно ќе гори: Тоше Проески – „Light The Flame“ (ВИДЕО)

Вистина.мк - 06.10.2017

Вчеравечер, 5 октомври 2017 година, верните обожаватели на Тоше Проески како и секоја година и овој пат се собраа на плоштадот „ Македонија “ во Скопје, каде што го поздравија својот идол со уште едно ѕвездено небо. Во рамките на јубилејното 10.

(Видео) Како изгледа видеото за новата песна на Тоше „Light of Flame“

еМагазин - 06.10.2017

Фановите на Тоше Проески вчера промовираа нова песна и видео за „Light the Flame“ на Плоштадот Македонија. Тие направија ѕвездено небо, традиционален настан со кој секоја година се одбележува 5 октомври, кога Тоше го одржа последниот концерт на ...

Лилјана, менаџерката на Проески за ,,Фокус’’: Ако не се случеше несреќата, Тоше ќе направеше светска кариера!

Exclusive.mk - 07.10.2017

Вчера, на десет годишнината од последниот концерт на легендарниот Тоше Проески, на традиционалниот настан „Ѕвездено небо“ на плоштад „Македонија“ во Скопје, беше објавена неговата нова песна „Light the flame“, дело на англискиот продуцент Енди Рајт.

ВИДЕО: Промовирана новата песна на Тоше Проески

Факултети - 06.10.2017

Синоќа беше промовирана новата песна на Тоше Проески насловена „Light the flame“. Режисер на спотот е Дарио Јанковиќ додека сценариото е на Огнен Неделковски. ...

10 годишнина од последниот концерт на Тоше Проески

Факултети - 05.10.2017

На денешен ден пред 10 години Тоше Проески го одржа својот последен концерт на Градскиот стадион во Скопје. Ѕвезденото небо кое таа вечер го доби од присутните на концертот дури и него го остави без здив.

(ВИДЕО) Промовирана нова песна од Тоше Проески – „Light the flame“

Макфакс - 05.10.2017

Новата песна на Тоше Проески насловена „Light the flame“ беше промовирана на плоштадот „Македонија“ во Скопје, каде се одржа „Ѕвездено небо за Тоше“. Денеска се одбележуват 10 години од последниот концерт на Тоше Проески, по чиј повод фан-клубот ...

ВИДЕО: Промовирана нова песна од Тоше Проески – „Light the flame“

А1 On - 05.10.2017

Денеска се одбележуват 10 години од последниот концерт на Тоше Проески, а по тој повод на плоштадот „Македонија“ во Скопје се одржи настанот „Ѕвездено небо за Тоше“. Овој настан традиционално го организираат фан-клубот „Тоше Проески“ и Фондацијата ...

Објавена нова песна од Тоше „Light the flame“

Идивиди - 05.10.2017

Денес навршуваат точно 10 години од последниот концерт на Тоше Проески. Како и секоја година, така и оваа, обожавателите на прерано починатата ѕвезда го одбележаа денот со прекрасно ѕвездено небо во негова чест.

(ВИДЕО) Објавена нова песна од Тоше

Фокус - 05.10.2017

На десетгодишнината од последниот концерт на Тоше Проески, вечерва беше објавена нова негова песна на англиски јазик. Песната се вика „Light the flame“ и е авторско дело на англискиот продуцент Енди Рајт.

Десетто „Ѕвездено небо“ за Тоше на плоштадот „Македонија“...

Н.Македонија - 05.10.2017

Обожавателите на Проески, вечерва, премиерно ќе ја слушнат и песната „Light the Flame“, за која е снимен и видеозапис На плоштадот „Македонија“ во Скопје, вечерва, во 20 часот повторно ќе блесне „Ѕвезденото небо“ за Тоше, традиционална манифестација ...

Објавена новата песна на Тоше, 10 години по последниот концерт

Црнобело - 05.10.2017

Една деценија по концертот на кој сите се сеќаваме, денес за време на ѕвезденото небо во чест на Тоше, беше промовирана новата песна насловена Light the Flame. Воедно, песната е и најава за нов студиски албум кој се снимал во ...

Весна се присети наТоше: Знаеш бејби, нас никогаш нема да не сакаат такви какви што сме ,нас не гледаат како готово ...

Република - 05.10.2017

За Весна Петрушевска, како и за многумина кои добро го познаваа Тоше Проески, октомври е месец на тага, жал, непребол…Познатата актерка често се потсетува на починатиот македонски ангел, а во денешниот пост опишала една нивна средба…Последното ...

„Ѕвездено небо за Тоше“ – фан-клубот ќе промовира нова песна

Стандард - 05.10.2017

Фан-клубот „Тоше Проески“ и Фондацијата „Тоше Проески“ вечер од 20 часот на плоштад „Македонија“ ќе го организираат музичкиот хепенинг „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше”. На настанот ќе биде промовирана нова песна од Тоше, со наслов „Light ...

Десет години по последниот концерт на Тоше: Сеќавањата и спомените сеуште живеат

Скопје инфо - 05.10.2017

На денешен ден, пред точно десет години Тоше Проески го одржа својот последен концерт, кој беше хуманитарен и овозможи десетици илјади евра за обновување на училиштата во Македонија. На почетокот ја изрази својата огромна среќа и посака за неколку ...

(Видео) Денеска е 10-годишнина од последниот концерт на Тоше

Репортер - 05.10.2017

Фановите на Тоше Проески денеска ја одбележуваат 10-годишнината од одржувањето на неговиот последен концерт на Градскиот стадион. По тој повод вечерва на плоштадот Македонија повторно ќе се одржи манифестацијата „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на ...

Весна Бејби се сеќава на зборовите на Тоше: „Кога немав за леб никој немаше до мене освен моите, кога се враќав нов ...

Курир - 05.10.2017

Таа на своите пријатели на социјалните мрежи сподели моменти од нив двајца, овие зборови на нашиот ангел ќе ве замислат ...

Еве го „ѕвезденото небо“ на Тоше после 10 години НА ПЛОШТАД ВЕЧЕРВА: Спотот за новата песна на непреболениот Тоше ...

Exclusive.mk - 05.10.2017

Десет години по последниот концерт на македонскиот ангел Тоше Проески, беше промовирана негова нова песна. Песната „Light the Flame“ означува најава за новиот албум снимен во Лондон. Фановите на Тоше вечерва по десетти пат создадоа „ѕвездено небо“ ...

Десетто ѕвездено небо за Тоше!

Вечер - 06.10.2017

Затсиноќа се одбележаа точно десет години од последниот концерт на нашата легенда Тоше Проески, кој се одржа на Градскиот стадион во Скопје, а неговите верни обожаватели уште еднаш се собраа на плоштадот "Македонија" од каде што го поздравија својот ...

Промовирана нова песна од Тоше Проески – „Light the flame“

Кајгана - 06.10.2017

Новата песна на Тоше Проески насловена „Light the flame“ беше промовирана на плоштадот „Македонија“ во Скопје, каде се одржа „Ѕвездено небо за Тоше“. Денеска се одбележуват 10 години од последниот концерт на Тоше Проески, по чиј повод фан-клубот ...

(ВИДЕО) Промовирана нова песна од Тоше Проески – „Light the flame“

Локално - 06.10.2017

Синоќа по повод 10-те години од последниот концерт на Тоше Проески, на плоштадот „Македонија“ во Скопје се одржи настанот „Ѕвездено небо за Тоше“. Овој настан традиционално го организираат фан-клубот „Тоше Проески“ и Фондацијата „Тоше Проески“.

Слушнете ја новата песна од Тоше (Видео)

Република - 05.10.2017

На десетгодишнината од последниот концерт на Тоше Проески, вечерва беше објавена нова негова песна на англиски јазик. Песната се вика „Light the flame“ и е авторско дело на англискиот продуцент Енди Рајт.

Спомените како „Трофеј“: Весна – Бејби со емотивен цитат од нејзината книга се потсети на Тоше

Вистина.мк - 06.10.2017

Вчера, четврток, 5 октомври, беше денот кога неговите фанови направија уште едно, десетто по ред „Ѕвездено небо“ за него… Во негова чест, во чест на вечната непребол што повеќе го нема, во чест на споменот за нивниот, за нашиот ангел, нашата ...

„Ѕвездено небо за Тоше“ – фан-клубот ќе промовира нова песна

Скопје инфо - 05.10.2017

Фан-клубот „Тоше Проески“ и Фондацијата „Тоше Проески“ вечер од 20 часот на плоштад „Македонија“ ќе го организираат музичкиот хепенинг „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше”. На настанот ќе биде промовирана нова песна од Тоше, со наслов „Light ...

(Видео) Денеска е 10-годишнина од последниот концерт на Тоше

Exclusive.mk - 05.10.2017

Фановите на Тоше Проески денеска ја одбележуваат 10-годишнината од одржувањето на неговиот последен концерт на Градскиот стадион. По тој повод вечерва на плоштадот Македонија повторно ќе се одржи манифестацијата „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на ...

ЖАЛНО-Весна Бејби се сеќава на Тоше:ОВИЕ НЕГОВИ ЗБОРОВИ НИКОГАШ НЕМА ДА ГИ ЗАБОРАВИ(ФОТО)

Exclusive.mk - 05.10.2017

Македонската актерка Весна Бејби Петрушевска се присети на нашиот прерано загинат Тоше Проески. Таа на своите пријатели на социјалните мрежи им сподели моменти од нив двајца.Овие зборови на нашиот ангел ќе ве замислат. Прочитајте..

10 години по „ѕвезденото небо“: Спотот за новата песна на непреболениот Тоше Проески

Фемина - 05.10.2017

Десет години по последниот концерт на македонскиот ангел Тоше Проески, беше промовирана негова нова песна. Песната „Light the Flame“ означува најава за новиот албум снимен во Лондон. Фановите на Тоше вечерва по десетти пат создадоа „ѕвездено небо“ ...

Слушнете ја „Light the flame“, новата песна од Тоше Проески

Попара - 06.10.2017

Новата песна на Тоше Проески насловена „Light the flame“ беше промовирана на плоштадот Македонија во Скопје, во текот на настанот „Биди и ти дел од ѕвезденото небо за Тоше“. Новата песна е дело на англискиот продуцент Енди Рајт и е најава за нов ...

Слушнете ја Light The Flame – новата песна од Тоше Проески

Таратур - 06.10.2017

Вчера се одбележуват 10 години од последниот концерт на Тоше Проески, а по тој повод на плоштадот „Македонија“ во Скопје се одржи настанот „Ѕвездено небо за Тоше“. Овој настан традиционално го организираат фан-клубот „Тоше Проески“ и Фондацијата ...

Послушајте: Ова е новата песна од Тоше Проески

Сител - 05.10.2017

На десетгодишнината од последниот концерт на Тоше Проески, вечерва беше објавена нова негова песна на англиски јазик. Песната се вика „Light the flame“ и е авторско дело на англискиот продуцент Енди Рајт.

„Ѕвездено небо за Тоше“ - фан-клубот ќе промовира нова песна

Сител - 05.10.2017

Фан-клубот „Тоше Проески“ и Фондацијата „Тоше Проески“ вечер од 20 часот на плоштад „Македонија“ ќе го организираат музичкиот хепенинг „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше". На настанот ќе биде промовирана нова песна од Тоше, со наслов „Light ...

Весна Бејби се сеќава на зборовите на Тоше: „Кога немав за леб никој немаше до мене освен моите, кога се враќав нов ...

Телевизија Нова - 05.10.2017

Македонската актерка Весна Бејби Петрушевска се присети на нашиот прерано загинат Тоше Проески. Таа на своите пријатели на социјалните мрежи им сподели моменти од нив ...

(Видео) Ова е спотот за новата песна од Тоше, „Light the flame“

Шеталиште - 05.10.2017

Десет години по последниот концерт на македонскиот ангел Тоше Проески, беше промовирана негова нова песна, „Light the flame“. Фановите на Тоше вечерва по десетти пат создадоа „ѕвездено небо“ во негова чест на плоштадот „Македонија“ во ...

(Видео) Промовирана Light the flame, нова песна од Тоше Проески

Репортер - 06.10.2017

Новата песна на Тоше Проески насловена „Light the flame“ беше промовирана на плоштадот Македонија во Скопје, во текот на настанот „Биди и ти дел од ѕвезденото небо за Тоше“. Новата песна е дело на англискиот продуцент Енди Рајт и е најава за нов ...

ВИДЕО: Промовирана нова песна од Тоше Проески – „Light the flame“

Поглед - 06.10.2017

Денеска се одбележуват 10 години од последниот концерт на Тоше Проески, а по тој повод на плоштадот „Македонија“ во Скопје се одржи настанот „Ѕвездено небо за Тоше“. Овој настан традиционално го организираат фан-клубот „Тоше Проески“ и Фондацијата ...

ВИДЕО: Објавена нова песна од Тоше – „Light the flame“

Либертас - 05.10.2017

На десетгодишнината од последниот концерт на Тоше Проески, вечерва беше објавена нова негова песна на англиски јазик. Песната се вика „Light the flame“ и е авторско дело на англискиот продуцент Енди Рајт.

Вечерва „Ѕвездено небо за Тоше“ и промоција на нова песна

Тера - 05.10.2017

Фан-клубот „Тоше Проески“ и Фондацијата „Тоше Проески“ вечерва од 20 часот на плоштад „Македонија“ ќе го организираат музичкиот хепенинг „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше”. На настанот ќе биде промовирана нова песна од Тоше, со наслов „Light ...

Весна Бејби се сеќава на Тоше: Овие зборови на пејачот засекогаш ќе и бидат врежани

Скопје инфо - 05.10.2017

Македонската актерка Весна Бејби Петрушевска се присети на нашиот прерано загинат Тоше Проески. Таа на своите пријатели на социјалните мрежи им сподели моменти од нив двајца.Овие зборови на нашиот ангел ќе ве замислат.Прочитајте..

(ВИДЕО) Промовирана нова песна од Тоше Проески – „Light the flame“

Sky - 06.10.2017

Новата песна на Тоше Проески насловена „Light the flame“ беше промовирана на плоштадот Македонија во Скопје, каде што се одржа „Ѕвездено небо за Тоше“. Денеска се одбележуват 10 години од последниот концерт на Тоше Проески, по чиј повод фан-клубот ...

Слушнете ја новата песна од Тоше Проески

Телевизија Нова - 06.10.2017

На десетгодишнината од последниот концерт на Тоше Проески, вечерва беше објавена нова негова песна на англиски јазик. Песната се вика „Light the flame“ и е авторско дело на англискиот продуцент Енди Рајт.

„Ѕвездено небо за Тоше“ – фан-клубот ќе промовира нова песна

Точка - 05.10.2017

Фан-клубот „Тоше Проески“ и Фондацијата „Тоше Проески“ вечер од 20 часот на плоштад „Македонија“ ќе го организираат музичкиот хепенинг „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше”. На настанот ќе биде промовирана нова песна од Тоше, со наслов „Light ...

Објавена нова песна од Тоше „Light the flame“ (видео)

Скопје инфо - 06.10.2017

Новата песна на Тоше Проески насловена „Light the flame“ беше промовирана на плоштадот „Македонија“ во Скопје, каде се одржа „Ѕвездено небо за Тоше“. Се одбележуват 10 години од последниот концерт на Тоше Проески, по чиј повод фан-клубот „Тоше ...

Новата песна од Тоше – „Light the flame“ ВИДЕО

+инфо - 06.10.2017

Песната беше објавена на традиционалниот настан „Ѕвездено небо“ на плоштадот Македонија и е најава за нов англиски албум на Тоше. На десетгодишнината од последниот концерт на Тоше Проески, беше објавена нова негова песна на англиски јазик.

„Ѕвездено небо за Тоше“ - фан-клубот ќе промовира нова песна...

Н.Македонија - 05.10.2017

„Ѕвездено небо за Тоше“ - фан-клубот ќе промовира нова песна Фан-клубот „Тоше Проески“ и фондацијата „Тоше Проески“ вечер од 20 часот на плоштад „Македонија“ ќе го организираат музичкиот хепенинг „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше".

ВИДЕО: Ова е новата песна од Тоше Проески

Курир - 06.10.2017

Песната се вика „Light the flame“ и е авторско дело на англискиот продуцент Енди Рајт. Песната беше објавена на традиционалниот настан „Ѕвездено него“ на плоштадот Македонија и е најава за нов англиски албум на ...