TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дали сте го забележале овој детаљ на принцот Хари откако е со Меган?

Точка - 13.01.2018

Откако и официјално стана вереничка на принцот Хари, светот полуде по стилот на Меган Маркл. Штом зачекори во јавноста, сите сакаат да знаат што таа носи, а сè што ќе облече идната членка на кралското семејство, во моментот се распродава.

Меган Маркл ги избришала сите свои профили од друштвените мрежи

Боза - 13.01.2018

Поранешната глумица Меган Маркл и вереницата на принцот Хари полека се припрема за новиот начин на живот кој ќе го има во Англија и тоа по правилата на кралското семејство. Иако свадбата е закажана дури за 19 мај, Меган полека почнала да го менува ...

Принцот Хари го откри презимето кое ќе го носи кралската двојка

Exclusive.mk - 13.01.2018

Принцот Хари и актерката Меган Маркл веројатно ќе ги корситат само своите имиња, но при запишувањето во книгата на венчани, се претпоставува дека ќе го користат презимето Маунтбатен-Виндзор.

60 фотографии на Меган Маркл од профилот на Instagram кој го избриша пред свадбата со принцот Хари

Фемина - 12.01.2018

Меган Маркл планира кралска свадба. Поранешната актерка ќе стапи во брак со принцот Хари во мај, па се подготвува терен за нејзиното официјално влегување во британското кралско семејство. Пред неколку дена, профилите на Меган на сите социјални мрежи ...

Како се промени стилот на принцот Хари откако ја запозна Меган Маркл? (фото)

Црнобело - 12.01.2018

Првата промена која ја видовме на принцот Хари откако почна да се состанува со Меган Маркл, е тоа што многу почесто се смее. Втората промена дефинитивно е промената на стилот. До пред извесно време го гледавме во униформи, класично одело или ...

Како се промени принцот Хари откако ја запозна Меган Маркл

Среќа.mk - 12.01.2018

Новата љубов означува и нови промени. Тоа можат да бидат промени во однеусвањето, во начинот на облекување. Такви промени забележавме и кај принцот Хари. Откако е со Меган Маркл, принцот Хари се почесто се смее.

Сестрата до Меган Маркл: Кога можеш да потрошиш 75 илјади долари на фустан, можеш да му помогнеш и на татко ти

А1 On - 11.01.2018

Саманта Грант, полусестрата на Меган Маркл, вереницата на принцот Хари, смета дека актерката не направила доволно за да му помогне на својот татко Томас, кој банкротираше. Од кога беше соопштено дека Меган Маркл се вери со принцот Хари, во медиумите ...

Хари и Меган ќе носат две презимиња

Репортер - 13.01.2018

Принцот Хари и актерката Меган Маркл веројатно ќе ги корситат само своите имиња, но при запишувањето во книгата на венчани, ќе го користат презимето Маунтбатен-Виндзор. Со тоа презиме се служат наследниците на кралицата Елизабета Втора, а тоа е спој ...

ФОТО: Какво минато имаат снаите на кралското семејство?

Курир - 11.01.2018

Членовите на британското кралско семејство мора да водат грижа за своето однесување во јавноста. Тие ја претставуваат својата земја и целата британска нација. Децата кои се одгледувани како принцови и принцези во ова семејство, уште од мали нозе ...

Какво минато имаат снаите на кралското семејство?

Бриф - 11.01.2018

Членовите на британското кралско семејство мора да водат грижа за своето однесување во јавноста. Тие ја претставуваат својата земја и целата британска нација. Децата кои се одгледувани како принцови и принцези во ова семејство, уште од мали нозе ...

(ФОТО) Сега се стокмени и елегантни: Какво минато имаат снаите на кралското семејство?

Екран - 12.01.2018

Членовите на британското кралско семејство мора да водат грижа за своето однесување во јавноста. Тие ја претставуваат својата земја и целата британска нација. Децата кои се одгледувани како принцови и принцези во ова семејство, уште од мали нозе ...