TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гејтс за светот по ковид-19, дали ни доаѓаат подобри денови или не?

+инфо - 23.02.2021

Неговата фондација, која ја води заедно со неговата сопруга Мелинда, одвои 1,75 милијарди долари за истражување и медицински материјали во борбата против коронавирусот. Релативно неодамна вакцинираниот против ковид-19, милијардерот и коосновач на ...

Гејтс за светот после коронавирусот: Дали ни доаѓаат подобри денови?

Точка - 23.02.2021

Неговата фондација, која ја води со сопругата Мелинда, издвоила 1,75 милијарди долари за истражување и медицински потрепштини во борбата против Ковид-19. Неодамна вакциниран против Ковид-19, милијардерот и со-основач на "Microsoft", Бил Гејтс, ...

На Гејтс му е непријатно што Трамп доживотно е протеран од Твитер

Оff.net - 23.02.2021

Иако застапник на ставот дека големите технолошки компании треба да преземаат мерки за елиминирање на „дезинформациите“ на нивните платформи, Бил Гејтс верува дека протерувањето на Трамп од Твитер не е соодветно, и дека треба да се зборува за тоа.

Гледате во новата куќа на Бил Гејтс: 43 милиони

Фактор - 23.02.2021

Мелинда и Бил Гејтс „искешираа“ дури 43 милиони американски долари за нивниот нов дом, а веќе првиот поглед на локацијата и луксузната вила, ќе ве остави без зборови. Имотот се наоѓа во Калифорнија Дел Мар и има неверојатен поглед на океанот, ...

Предвидувањата на Бил Гејтс и теориите за коронавирусот

Кајгана - 22.02.2021

Од избивањето на епидемијата на новиот коронавирус, се чини како името на Бил Гејтс да го слушаме на секои неколку дена со предвидувања за иднината или со нов коментар за епидемијата. Светот со големо внимание го следи секој негов збор за тоа што ...

Бил Гејтс се вклучува во борбата против климатските промени: Ќе вложи 2 милијарди долари за да спречи катастрофа!

Точка - 22.02.2021

Американскиот мултимилијардер и основач на „Мајкрософт“, Бил Гејтс најави дека во следните пет години планира да вложи 2 милијарди долари во борбата против климатските промени. Во интервјуто за германски „Ханделсблат“, Бил Гејтс изјави дека тоа ќе ...

Бил Гејтс ќе инвестира 2 милијарди долари во борба против климатските промени

24Инфо - 22.02.2021

Американскиот мултимилионер и основач на „Мајкрософт“, Бил Гејтс, објави дека во следните пет години планира да инвестира две милијарди долари во борбата против климатските промени. Во изјава за германски „Ханделсблат“, Гејтс вели дека тоа ќе бидат ...

Гејтс најавува голема инвестиција во борбата против климатските промени: „Не е невозможно“

Локално - 22.02.2021

Американскиот мултимилионер и основач на „Мајкрософт“, Бил Гејтс, најави дека во следните пет години има намера да инвестира две милијарди долари во борбата против климатските промени. Во изјава за германски „Ханделсблат“, Гејтс навел дека тоа ќе ...

Бил Гејтс ќе вложи 2 милијарди во борба против климатските промени

Р.С.Европа - 22.02.2021

Американскиот мултимилијардер и основач на „Мајкрософт“, Бил Гејтс најави дека во следните пет години планира да вложи 2 милијарди долари во борбата против климатските промени. Тој, во интервјуто за германски „Ханделсблат“, вели дека тоа ќе бидат ...