TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нови 36 случаи со Ковид 19 во Охрид, 57 оздравени

OhridNews - 22.11.2020

Во последните 24 часа направени се 2553 тестирања, а регистрирани се 1112 нови случаи на Ковид 19, од кои 36 во Охрид. Вкупната бројка на дијагностицирани во земјата е 54743, оздравени се 709 пациенти, а починале 24 лица.

Починаа 24 пациенти со ковид: Шест од нив биле на возраст од 40-50 години

360 степени - 22.11.2020

Во изминатото деноноќие починале 24 пациенти со ковид-19, информираше Министерството за здравство. Меѓу нив се петмина пациенти кои биле на возраст од 40 до 50 години: двајца имале по 41 година, а останатите по 40, 45, 47 и 48 години.

Нови 24 пациенти ја изгубија битката со Ковид-19, шестмина на возраст од 40-тина години

Фокус - 22.11.2020

Според најновата статистика, во изминатите 24 часа со Ковид-19 биле заразени 1.112 граѓани, а регистрирани се и 24 починати. -Починати се 24 лица, четири пациенти од Скопје (76, 62, 67 и 70г), еден од Куманово (64г), еден од Штип (87г), тројца од ...

24 лица ја загубија битката со коронавирусот, шестмина на возраст од 40 до 48 години

ТВ21 - 22.11.2020

Министерството за здравство денеска регистрираше 24 починати лица, од кои дури шест се на возраст од 40 до 48 години. Најмладиот пациент кој ја загуби битката со Ковид-19, е 40-годишен пациент од Македонски Брод.

Нови 1.112 случаи со корона, починаа 24 лица

Локално - 22.11.2020

Во последните 24 часа се регистрирани 1112 нови случаи на КОВИД-19, вкупната бројка на дијагностицирани е 54743, оздравени се 709 пациенти, а починале 24 лица. Како што соопшти Министерството за здравство, направени се 2553 тестирања, а регистрирани ...

Вкупно 1.511: Од Ковид-19 починаа 24 лица

еМагазин - 22.11.2020

Од Министерството за здравство информираат дека од Ковид-19 починати се 24 лица, четири пациенти од Скопје (76, 62, 67 и 70г), еден од Куманово (64г), еден од Штип (87г), тројца од Прилеп (69, 45 и 79г), двајца од Тетово (41 и 65г), двајца од Велес ...

Македонија завиена во црно: Дури шест лица од починатите 24 се на возраст од четириесетина години

Centar - 22.11.2020

Во изминатите 24 часа починале 24 лица, или на секој час починувал по еден пациент. Фрапантен е фактот дека дури шест лица се на возраст од 40 до 48 години. 4 пациенти од Скопје (76, 62, 67 и 70г), еден од Куманово (64г), еден од Штип (87г), тројца ...

Од Ковид-19 починаа уште 24 пациенти, дури шестмина се од 40 до 48 години

Независен - 22.11.2020

Според денешната статистика, во изминатите 24 часа со Ковид-19 биле заразени 1.112 граѓани, а регистрирани се и 24 починати. Загрижува фактот ѓто дури шестмина од починатоте се навозраст од 40 до 48 години.

24 починати лица, од нив 5 од Битола, 3 од Прилеп, 1 од Крушево

Тера - 22.11.2020

Министерството за здравство во денешниот извештај соопшти дека починати се 24 лица, четири пациенти од Скопје (76, 62, 67 и 70г), еден од Куманово (64г), еден од Штип (87г), тројца од Прилеп (69, 45 и 79г), двајца од Тетово (41 и 65г), двајца од ...