TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вo последните 24 часа во Италија починале 542 лица

Макфакс - 08.04.2020

Во последните 24 часа во Италија од коронавирус починале 542 лица, со што бројот на смртни случаи се искачи над 17.000, соопшти италијанскиот национален штаб за цивилна заштита во Рим. Во последните 24 часа има 3.836 нови пациенти.

Најнови податоци од Италија: Починаа 542 лица во еден ден

Слободен Печат - 08.04.2020

Во последните 24 часа има 3836 новозаразени пациенти. Италијанскиот национален штаб за цивилна заштита во Рим објави најнови информации за починатите и заразените од коорнавирусот во земјата.

Во Србија четири нови смртни случаи, вкупно заразени 2.666 лица

А1 On - 08.04.2020

Во Србија во изминативе 24 часа регистрирани се четири нови смртни случаи, со што вкупниот број на починати се зголеми на 65 лица, јави дописникот на МИА од Белград. -Четирите починати се од машкиот пол, со што од досега починатите лица 48 се од ...

Дали има надеж за Италијанците: Бројот на нови смртни случаи повторно опаѓа

Локално - 08.04.2020

Во Италија починале 542 лица во последните 24 часа, со што вкупната бројка на смртни случаи достигна 17.669 во таа земја. Бројот на новозаразени се зголеми и изнесува 3.836 во однос на 3.039, колку што биле претходниот ден.

Сите детали: 6 починати за 24 часа во Македонија, двајца имале контакт со потврден случај, еден неодамна патувал

еМагазин - 08.04.2020

Во последните 24 часа во Македонија е регистриран најголем број на починати, досега, вкупно шест. “Регистрирани се 6 смртни случаи од COVID-19 во текот на изминатите 24 часа. Се работи за пациенти од 5 градови.

Пациент вечерва почина по пат накај болница заразен од КОРОНАВИРУС

Пулс24 - 08.04.2020

Вечерва министерот за здравство, Венко Филипче гостуваше на „Топ Тема“. Тој рече дека пациентите заболени од коронавирусот во Македонија се со лесна слика. Во меѓувреме стигна вест како еден пациент на 45 години патувајќи накај болницата „8-ми ...

Почина 45-годишен скопјанец заразен од коронавирус на пат кон болницата „8 Септември”

ММС - 07.04.2020

Според дополнителната информација од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) 45-годишен пациент од Скопје, тестиран и потврден позитивен на Ковид-19 преку Ветеринарен факултет, починал на пат кон болницата „8- ми Септември”, соопшти владината прес-служба.

Скопјанец почина од корона вирус на пат до болница

Независен - 07.04.2020

Според дополнителната информација од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) почина 45-годишен пациент од Скопје, тестиран и потврден за позитивен на коронавирус преку Ветеринарен факултет. Тој починал на пат кон Градската општа болница ‘8 Септември’.

45-годишен скопјанец почина од коронавирус на пат кон болница

Макфакс - 07.04.2020

Четириесет и петгодишен пациент од Скопје заболен од коронавирус починал на пат кон болницата „8 Септември“. Според информација од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ), во дополнителниот извештај, кој е испратен попладнево, пациентот од Скопје бил ...

Скопјанец заразен од коронавирус починал на пат кон болница

Р.С.Европа - 07.04.2020

Маж на 45 години од Скопје заразен со коронавирус починал на пат кон болницата „8 Септември“, соопшти владината прес служба повикувајќи се на дополнителната информација од Институтот за јавно здравје.

Во Србија три нови смртни случаи, вкупно заразени 2.447 лица

Сител - 07.04.2020

Во Србија во изминативе 24 часа регистрирани се три нови смртни случаи, со што вкупниот број на починати се зголеми на 61 лице. Од тројцата починати лица, двајца се мажи и една жена, со што од досега починатите 44 се од машкиот пол и 17 жени, со ...

Италија со најмалку новозаразени од 10 март, Велика Британија со најмногу мртви во еден ден

Сакам да кажам - 07.04.2020

Во Италија продолжи да паѓа бројот на новозаразени откако во последните 24 часа биле регистрирани 3.039 нови случаи. Тоа е најмала дневна бројка од 10 март. Вкупната бројка сега изнесува 135.586, што уште пред неколку дена беше надминато од Шпанија.

Во Италија најмал број новозаболени денеска од 10. март

Канал5 - 07.04.2020

Италијанското национално седиште за цивилна заштита во Рим одржа прес-конференција на која објави нови информации за починатите и болните во таа земја. Според последните информации, во последните 24 часа починале 604 луѓе.

Најмалку новозаразени во Италија во последниот месец, починаа 604 луѓе

Press24 - 07.04.2020

Во последните 24 часа во Италија починаа 604 луѓе, со што вкупниот број на смртни случаи се искачи на 17.127. Вкупно, во таа земја од почетокот на епидемијата се заразија 135.586 луѓе. Во последните 24 часа забележани се 3.039 новозаразени, што е ...

Почина 45-годишен скопјанец заразен од коронавирус на пат кон болницата „8 Септември“

+инфо - 07.04.2020

Според дополнителната информација од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) 45-годишен пациент од Скопје, тестиран и потврден позитивен на ковид-19 преку Ветеринарен факултет, починал на пат кон болницата „8- ми Септември“, соопшти владината прес-служба.

Српска лекарка за короната: Вирусот има карактеристика наречена „леден брег“

Република - 07.04.2020

Српскиот епидемиолог Дарија Кисиќ Тепавчевиќ објаснува дека корона вирусот . Тоа значи дека повеќето инфицирани или воопшто нема симптоми на респираторни инфекции или пак тоа се благи облици кои личат на настинка.

КАНАЛ 5: Позитивен 45-годишен скопјанец, починал на пат кон „8 Септември“

Денешен - 07.04.2020

Канал 5 штотуку објави дека починал 45 годишен скопјанец. Според телевизијата, тој бил позтививен на корона вирсуот и бил на пат кон „8 Септември“. Телевизијата немаше повеќе ...

Вечерва регистрирана уште една жртва од коронавирус – скопјанец позитивен на заразата починал на пат кон болница

Centar - 07.04.2020

Пациент од Скопје на возраст од 45 години, тестиран и потврден позитивен на Ковид-19 преку Ветеринарниот факултет починал попладнево на пат кон болницата „8- ми Септември“. Оваа информација е објавена од страна на Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) ...

Синоќа три жртви на Ковид 19, двајца од Куманово и 67-годишник од Кратово

Република - 07.04.2020

Синоќа во болницата 8-ми Септември во Скопје почина 67-годишник од Кратово кој бил примен на болничко лекување пред три дена, потврдија за Сител извори од болницата. Претходно починаа и двајца мажи од Куманово на 52 годишна возраст, едниот починал ...

Во Србија три нови смртни случаи, вкупно заразени 2.447 лица

А1 On - 07.04.2020

Во Србија во изминативе 24 часа регистрирани се три нови смртни случаи, со што вкупниот број на починати се зголеми на 61 лице. Од тројцата починати лица, двајца се мажи и една жена, со што од досега починатите 44 се од машкиот пол и 17 жени, со ...

Во Србија три нови смртни случаи, вкупно заразени 2.447 лица

24Инфо - 07.04.2020

Во Србија во изминативе 24 часа регистрирани се три нови смртни случаи, со што вкупниот број на починати се зголеми на 61 лице, јави дописникот на МИА од Белград. Од тројцата починати лица, двајца се мажи и една жена, со што од досега починатите 44 ...

Во Србија три нови смртни случаи, вкупно заразени 2.447 лица

Вечер - 07.04.2020

Во Србија во изминативе 24 часа регистрирани се три нови смртни случаи, со што вкупниот број на починати се зголеми на 61 лице, јави дописникот на МИА од Белград. Од тројцата починати лица, двајца се мажи и една жена, со што од досега починатите 44 ...

Во Србија три нови смртни случаи, вкупно заразени 2.447 лица

Опсервер - 07.04.2020

Белград, 7 март 2020 () -Во Србија во изминативе 24 часа регистрирани се три нови смртни случаи, со што вкупниот број на починати се зголеми на 61 лице, јави дописникот на од Белград. Од тројцата починати лица, двајца се мажи и една жена, со што од ...

Во Србија три нови смртни случаи, вкупно заразени 2.447 лица

24 Вести - 07.04.2020

Во Србија во изминативе 24 часа регистрирани се три нови смртни случаи, со што вкупниот број на починати се зголеми на 61 лице, јави дописникот на МИА од Белград. Од тројцата починати лица, двајца се мажи и една жена, со што од досега починатите 44 ...

Во Србија три нови смртни случаи, вкупно заразени 2.447 лица

Курир - 07.04.2020

Во Србија во изминативе 24 часа регистрирани се три нови смртни случаи, со што вкупниот број на починати се зголеми на 61 лице, јави дописникот на МИА од Белград. Од тројцата починати лица, двајца се мажи и една жена, со што од досега починатите 44 ...

Во Србија три нови смртни случаи, вкупно заразени 2.447 лица

Слободен Печат - 07.04.2020

Вкупниот број на тестирни лица заклучно со денес во Србија изнесува 9.626 лица. Во Србија во изминативе 24 часа регистрирани се три нови смртни случаи, со што вкупниот број на починати се зголеми на 61 лице, јави дописникот на МИА од Белград.

Докторка Кисиќ: Повеќето од нас можат да го носат вирусот во себе а да не знаат

PressingTV - 07.04.2020

Српскиот епидемиолог Дарија Кисиќ Тепавчевиќ објаснува дека корона вирусот има карактеристичен феномен наречен „леден брег“. Тоа значи дека повеќето инфицирани или воопшто нема симптоми на респираторни инфекции или пак тоа се благи облици кои личат ...

Во Србија три нови смртни случаи, вкупно заразени 2.447 лица

MakPress - 07.04.2020

Во Србија во изминативе 24 часа регистрирани се три нови смртни случаи, со што вкупниот број на починати се зголеми на 61 лице, јави дописникот на МИА од Белград. Од тројцата починати лица, двајца се мажи и една жена, со што од досега починатите 44 ...

Во Србија три нови смртни случаи, вкупно заразени 2.447 лица

Frontline - 07.04.2020

Во изминатите 24 часа, зголемен е и бројот на тестирани до 1.074 лица, од кои регистрирани се 247 нови позитивни случаи на заразната болест. Во Србија во изминативе 24 часа регистрирани се три нови смртни случаи, со што вкупниот број на починати се ...

Почина 45-годишен скопјанец заразен од коронавирус на пат кон болницата „8 Септември“

А1 On - 07.04.2020

Според дополнителната информација од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) 45-годишен пациент од Скопје, тестиран и потврден позитивен на Ковид-19 преку Ветеринарен факултет, починал на пат кон болницата „8- ми Септември“, соопшти владината прес-служба.

Почина 45-годишен скопјанец заразен од корона вирус на пат кон болницата „8 Септември“

Frontline - 07.04.2020

Министерот за здравство Венко Филипче на прес-конференцијата попладнево информираше за пет починати пациенти Според дополнителната информација од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) 45-годишен пациент од Скопје, тестиран и потврден позитивен на ...

Почина 45-годишен скопјанец заразен од коронавирус на пат кон болницата „8 Септември“

Локално - 07.04.2020

Според дополнителната информација од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) 45-годишен пациент од Скопје, тестиран и потврден позитивен на Ковид-19 преку Ветеринарен факултет, починал на пат кон болницата „8- ми Септември“, соопшти владината прес-служба.

45 годишен Скопјанец почина од коронавирус на пат кон ГОБ „8 Септември“

MakPress - 07.04.2020

Според дополнителната информација од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) 45-годишен пациент од Скопје, тестиран и потврден позитивен на Ковид-19 преку Ветеринарен факултет, починал на пат кон болницата „8- ми Септември“, соопшти владината прес-служба.

Почина 45-годишен скопјанец заразен од корона вирус на пат кон болница

Фокус - 07.04.2020

Според дополнителната информација од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) 45-годишен пациент од Скопје, тестиран и потврден позитивен на Ковид-19 преку Ветеринарен факултет, починал на пат кон болницата „8- ми Септември“, соопшти владината прес-служба.

Почина 45-годишен скопјанец заразен од коронавирус на пат кон болницата „8 Септември“

iPortal - 07.04.2020

Според дополнителната информација од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) 45-годишен пациент од Скопје, тестиран и потврден позитивен на Ковид-19 преку Ветеринарен факултет, починал на пат кон болницата „8- ми Септември“, соопшти владината прес-служба.

Почина 45-годишен скопјанец заразен од коронавирус на пат кон болницата „8 Септември“

Press24 - 07.04.2020

Според дополнителната информација од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) 45-годишен пациент од Скопје, тестиран и потврден позитивен на Ковид-19 преку Ветеринарен факултет, починал на пат кон болницата „8- ми Септември“, соопшти владината прес-служба.

Почина 45-годишен скопјанец заразен од коронавирус на пат кон болницата „8 Септември“

Либертас - 07.04.2020

Според дополнителната информација од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) 45-годишен пациент од Скопје, тестиран и потврден позитивен на Ковид-19 преку Ветеринарен факултет, починал на пат кон болницата „8- ми Септември“, соопшти владината прес-служба.

Почина 45-годишен скопјанец заразен со Ковид-19 на пат кон болницата „8 Септември“

Република - 07.04.2020

Според дополнителната информација од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ), 45-годишен пациент од Скопје, тестиран и потврден позитивен на Ковид-19 преку Ветеринарен факултет, починал на пат кон болницата „8- ми Септември“, соопшти владината прес-служба.

45 годишен пациент од Скопје, позитивен на Ковид-19, починал на пат кон болницата “8-ми Септември”

Телма - 07.04.2020

Според дополнителната информација од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) 45-годишен пациент од Скопје, тестиран и потврден позитивен на Ковид-19 преку Ветеринарен факултет, починал на пат кон болницата „8- ми Септември“, соопшти владината прес-служба.

Почина 45-годишен скопјанец заразен од коронавирус на пат кон болницата „8 Септември“

Опсервер - 07.04.2020

Скопје, 7 април 2020 () – Според дополнителната информација од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) 45-годишен пациент од Скопје, тестиран и потврден позитивен на Ковид-19 преку Ветеринарен факултет, починал на пат кон болницата „8ми Септември“, ...

Почина скопјанец заразен од коронавирус на пат кон болница

МКД - 07.04.2020

Според дополнителната информација од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) 45-годишен пациент од Скопје, тестиран и потврден позитивен на Ковид-19 преку Ветеринарен факултет, починал на пат кон болницата „8- ми Септември", соопшти владината прес-служба.

Почина 45-годишен скопјанец заразен од коронавирус

Курир - 07.04.2020

Според дополнителната информација од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) 45-годишен пациент од Скопје, тестиран и потврден позитивен на Ковид-19 преку Ветеринарен факултет, починал на пат кон болницата „8- ми Септември“, соопшти владината прес-служба.

Почина 45-годишен скопјанец заразен од коронавирус на пат кон болницата „8 Септември”

24Инфо - 07.04.2020

– Според дополнителната информација од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) 45-годишен пациент од Скопје, тестиран и потврден позитивен на Ковид-19 преку Ветеринарен факултет, починал на пат кон болницата „8- ми Септември”, соопшти владината ...

Почина 45-годишен скопјанец заразен од коронавирус на пат кон болницата „8 Септември“

Сител - 07.04.2020

Според дополнителната информација од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) 45-годишен пациент од Скопје, тестиран и потврден позитивен на Ковид-19 преку Ветеринарен факултет, починал на пат кон болницата „8- ми Септември“, соопшти владината прес-служба.

Почина 45-годишен скопјанец заразен од коронавирус на пат кон болницата „8 Септември“

Денешен - 07.04.2020

Според дополнителната информација од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) 45-годишен пациент од Скопје, тестиран и потврден позитивен на Ковид-19 преку Ветеринарен факултет, починал на пат кон болницата „8- ми Септември“, соопшти владината прес-служба.

Скопјанец (45) позитивен на коронавирус почина на пат кон болница

Бриф - 07.04.2020

Пациент од Скопје на возраст од 45 години, тестиран и потврден позитивен на Ковид-19 починал попладнево на пат кон болницата „8- ми Септември“.Оваа информација е објавена од страна на Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) во дополнителниот извештај ...

Заразен скопјанец почина на пат кон болница

Фактор - 07.04.2020

Скопјанец заразен од коронавирус почина на пат кон болница. Според дополнителната информација од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) 45-годишен пациент од Скопје, тестиран и потврден позитивен на Ковид-19 преку Ветеринарен факултет, починал на пат кон ...

Почина 45-годишен скопјанец заразен од коронавирус на пат кон болницата „8 Септември“

ТВ21 - 07.04.2020

Според дополнителната информација од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) 45-годишен пациент од Скопје, тестиран и потврден позитивен на Ковид-19 преку Ветеринарен факултет, починал на пат кон болницата „8- ми Септември“, соопшти владината прес-служба.

Почина 45 годишен Скопјанец заразен од коронавирус на пат кон болница

Нова ТВ - 07.04.2020

Според дополнителната информација од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) почина 45-годишен пациент од Скопје, тестиран и потврден за позитивен на коронавирус преку Ветеринарен факултет. Тој починал на пат кон болницата „8- ми Септември“, соопшти ...

Почина скопјанец заразен од коронавирус, на пат кон болница

Нетпрес - 07.04.2020

Според дополнителната информација од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) 45-годишен пациент од Скопје, тестиран и потврден позитивен на ковид-19 преку Ветеринарен факултет, починал на пат кон болницата „8- ми Септември“, соопшти владината прес-служба.