TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јанчев демантира дека се затвора „Дрекслмајер“

+инфо - 03.07.2020

Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев изјави дека фабриката „Дрекслмајер“ нема да се затвора и од август се враќа на работа во полн капацитет, истакнувајќи дека „Дрекслмајер“ е сериозна компанија на национално ниво, објави КТВ .

Николоски пласира лажна вест за затворање на Дрекслмајер, а од таму велат не затвораат туку ќе го шират производството

ММС - 03.07.2020

Голема паника денеска создаде во Тиквешијата тврдењето изнесено на предизборен митинг во неготинското село Криволак од носителот на изборната листа на ВМРО-ДПМНЕ во четвртата изборна единица Александар Николовски, дека ќе се затвора фабриката ...

Јанчев демантираше дека ќе се затвора „Дрекслмајер“

Локално - 03.07.2020

Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев во изјава за КТВ рече дека фабриката „Дрекслмајер“ нема да се затвора и од август се враќа на работа во полн капацитет. Тој појасни дека Дрекслмајер е сериозна компанија на национално ниво.

Демантирани невистините на Николоски за затворање на „Дрекслермајер“ во Кавадарци

Frontline - 03.07.2020

Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев рече дека фабриката не само што не се затвора, туку веќе од август се враќа на работа во полн капацитет. Имаме информации дека од фабриката Дрекслермајер побарале од Николовски да се извини за пласираните ...

Лажна е веста на Александар Николовски дека ќе се затвора Дрексел Маер

Centar - 03.07.2020

Лажна е веста дека ќе се затвора фабриката „Дрекслмајер“ како што тврдеше на предизборен собир во селото Криволак носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ во четврта изборна единица, Александар Николовски.

Двајца работници на Дрекслмаер во Кавадарци позитивни на коронавирусот

ТВ21 - 02.07.2020

Двајца работници во фабриката Дрекслмаер од Кавадарци се позитивни на коронавирусот. Од фабриката информираат дека случаите не се меѓусебно поврзани, но и дека за нив врвен приоритет е безбедноста на вработените.

Двајца работници на Дрекслмаер позитивни на коронавирусот

Слободен Печат - 02.07.2020

Двајца работници во фабриката Дрекслмаер се позитивни на коронавирусот. Од фабриката информираат дека случаите не се меѓусебно поврзани, но и дека за нив врвен приоритет е безбедноста на вработените.

Двајца работници на Дрекслмаер позитивни на коронавирусот

Бизнис Вести - 02.07.2020

Двајца работници во фабриката Дрекслмаер се позитивни на коронавирусот. Од фабриката информираат дека случаите не се меѓусебно поврзани, но и дека за нив врвен приоритет е безбедноста на вработените.

Двајца работници на Дрекслмаер позитивни на коронавирусот

Република - 02.07.2020

Двајца работници во фабриката Дрекслмаер се позитивни на коронавирусот. Од фабриката информираат дека случаите не се меѓусебно поврзани, но и дека за нив врвен приоритет е безбедноста на вработените.

Дрекслмајер: Двајца вработени се позитивни на ковид 19

Нетпрес - 02.07.2020

Пандемијата на коронавирусот за жал не стивнува – како на глобално, така и налокално ниво. Изминатите неколку денови во нашата компанија се регистрирани двајца вработени позитивни на коронавирус, чии случаи не се поврзани меѓусебно.

Двајца работници на Дрекслмаер ПОЗИТИВНИ НА КОРОНАВИРУС

Вечер - 02.07.2020

Двајца работници во фабриката Дрекслмаер се позитивни на коронавирусот. Од фабриката информираат дека случаите не се меѓусебно поврзани, но и дека за нив врвен приоритет е безбедноста на вработените.

Двајца вработени во две фабрики во Кавадарци позитивни на Корона вирус

Press24 - 02.07.2020

Позитивни на корона вирус се двајца работници во две кавадарчки фабрики. И двајцата работат во фабрики во кои се вработени илјадници луѓе, пренесува „Телма“. Од центарот за јавно здравје во Кавадарци потврдуваат дека двајцата се со позитивни тестови ...

Двајца работници на „Дрекслмаер“ позитивни на коронавирусот

ММС - 02.07.2020

Двајца работници во фабриката Дрекслмаер се позитивни на коронавирусот. Од фабриката информираат дека случаите не се меѓусебно поврзани, но и дека за нив врвен приоритет е безбедноста на вработените.

Двајца работници на фабриката „Дрекслмаер“ во Кавадарци позитивни на корона вирусот

еМагазин - 02.07.2020

Двајца работници во фабриката „Дрекслмаер“ во Кавадарци се позитивни на коронавирусот. Од фабриката информираат дека случаите не се меѓусебно поврзани, но и дека за нив врвен приоритет е безбедноста на вработените.

Двајца работници на Дрекслмаер позитивни на коронавирусот

Сител - 02.07.2020

Двајца работници во фабриката Дрекслмаер се позитивни на коронавирусот. Од фабриката информираат дека случаите не се меѓусебно поврзани, но и дека за нив врвен приоритет е безбедноста на вработените.

Двајца работници на Дрекслмаер позитивни на коронавирусот

Либертас - 02.07.2020

Двајца работници во фабриката Дрекслмаер се позитивни на коронавирусот. Од фабриката информираат дека случаите не се меѓусебно поврзани, но и дека за нив врвен приоритет е безбедноста на вработените.

Коронавирусот се врати во фабриката Дрекслмаер, двајца нивни работници позитивни на Ковид-19

MakPress - 02.07.2020

Двајца работници во фабриката Дрекслмаер се позитивни на коронавирусот. Од фабриката информираат дека случаите не се меѓусебно поврзани, но и дека за нив врвен приоритет е безбедноста на вработените.

Александар Николоски пласира лажна вест за затворање на Дрекслмајер, а од таму велат не затвораат туку ќе го шират ...

iPortal - 03.07.2020

Голема паника денеска создаде во Тиквешијата тврдењето изнесено на предизборен митинг во неготинското село Криволак од носителот на изборната листа на ВМРО-ДПМНЕ во четвртата изборна единица Александар Николовски, дека ќе се затвора фабриката ...

Лажна е веста на Александар Николовски дека ќе се затвора Дрекслмајер

Либертас - 03.07.2020

Лажна е веста дека ќе се затвора фабриката „Дрекслмајер“ како што тврдеше на предизборен собир во селото Криволак носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ во четврта изборна единица, Александар Николовски.

Николоски пласира лажна вест за затворање на Дрекслмајер, од фабриката велат, го шириме производството

Скопје1 - 03.07.2020

Голема паника денеска создаде во Тиквешијата тврдењето изнесено на предизборен митинг во неготинското село Криволак од носителот на изборната листа на ВМРО-ДПМНЕ во четвртата изборна единица Александар Николовски, дека ќе се затвора фабриката ...

Јанчев: Фабриката „Дрекслмајер“ нема да се затвора, политичките партии да не ги мешаат компаниите во предизборната ...

Слободен Печат - 03.07.2020

Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев изјави дека фабриката „Дрекслмајер“ нема да се затвора и од август се враќа на работа во полн капацитет, истакнувајќи дека „Дрекслмајер“ е сериозна компанија на национално ниво, објави КТВ .

Николоски пласира лажна вест за затворање на Дрекслмајер, а од таму велат не затвораат туку ќе го шират производството

Мак. Весник - 03.07.2020

„Беа на власт во деведесетите години ги затворија сите големи гиганти кои тогаш постоеја. Еве ги на власт овие три години пак ги затвораат новите гиганти. Ако во деведесетите години ја затворија фабриката за кабли во Неготино, сега ја затвораат ...

Новиот позитивен на ковид-19 во кавадарци, син на претходно заболен

24 Вести - 02.07.2020

Новиот позитивен на ковид-19 во кавадарци, на возраст од 57 години, е син на претходно заболен 80-годишен кавадарчанец. Од кавадаречкиот центар за јавно здравје, потврди ја дека новозаболеното лице претходно било во изолација, заради потврдениот ...

Двајцва вработени во две фабрики во Кавадарци позитивни на Корона вирус

Телма - 02.07.2020

Позитивни на корона вирус се двајца работници во две кавадарчки фабрики. Првиот е вработен во Дрекслермаер а вториот во Фени и двете фабрики кои вработуваат илјадници луѓе. Од центарот за јавно здравје во Кавадарци потврдуваат дека двајцата се со ...

Дрекслмајер: Двајца вработени се позитивни на ковид 19

+инфо - 02.07.2020

Вработените изминатите денови не доаѓаа на работа и се заразиле преку контакти во нивното приватно опкружување - соопштија денеска од „Дрекслмајер“. Од компанијата наведуваат: – И за двата случаи го контактиравме одговорниот епидемиолог во Општина ...

Двајца работници на Дрекслмаер позитивни на коронавирусот

Опсервер - 02.07.2020

Кавадарци, 2 јули 2020 () – Двајца работници во фабриката Дрекслмаер се позитивни на коронавирусот. Од фабриката информираат дека случаите не се меѓусебно поврзани, но и дека за нив врвен приоритет е безбедноста на вработените.

Новиот позитивен на КОВИД-19 во Кавадарци, син на претходно заболен

MakPress - 02.07.2020

Новиот позитивен на КОВИД-19 во Кавадарци, на возраст од 57 години, е син на претходно заболен 80-годишен кавадарчанец. Доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог при кавадаречкиот Центар за јавно здравје, утрово потврди дека новозаболеното ...

Во кавадаречките индустриски гиганти ФЕНИ и „Дрекслер маер“ први позитивни на КОВИД-19

Фактор - 02.07.2020

Двајца работници во две фабрики кои вработуваат илјадници луѓе во Кавадарци, се позитивни на коронавирусот. Оваа информација за Фактор ја потврдија и од Центарот за јавно здравје на Кавадрци, како и од Општината, од каде уверуваат дека сега нема ...