TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мега викенд на Давидовски во Саудиска Арабија: Ќе стартува од првиот ред на последната трка!

Дерби - 26.11.2022

Последниот гран при викенд од WTCR се одржува во Саудиска Арабија, каде што на покусата верзија од Ф1 патеката во Џеда нив две вечерни трки, викендов се одлучува и прашањето на победникот за 2022 година од Светскиот ТЦР куп.

Давидовски испишува нова тркачка историја за македонскиот автомобилизам

24auto - 26.11.2022

Откако стана првиот Македонец што победил на трка од TCR Europe и по вторпат ја освои титулата од Daimond Cup, сега Виктор Давидовски испишува нова историја, не само сопствена туку и за македонскиот автомобилизам.

Давидовски ќе стартува од првиот ред на финалниот гран при викенд од WTCR

SportMedia - 26.11.2022

Македонскиот автомобилист Виктор Давидовски овој викенд настапува на финалниот гран при викенд од WTCR, кој се одржува на патеката во Џеда, Саудиска Арабија. Во саботните квалификации тој успеа да оствари пласман во втората квалификациска сесија, а ...

Давидовски ќе стартува од прв ред на последната трка од светско

А1 On - 26.11.2022

Македонскиот автомобилист Виктор Давидовски овој викенд настапува на финалниот гран при викенд од WTCR, кој се одржува на патеката во Џеда, Саудиска Арабија. Во саботните квалификации тој успеа да оствари пласман во втората квалификациска сесија, а ...

Давидовски деветти на стартот на Гран-при финалето во Џеда

Gol.mk - 27.11.2022

Македонскиот автомобилист Виктор Давидовски овој викенд настапува на финалниот Гран-при викенд од WTCR, кој се одржува на патеката во Џеда, Саудиска Арабија. Во саботните квалификации тој успеа да оствари пласман во втората квалификациска сесија, а ...

МАКЕДОНЕЦ НА ГРАН ПРИ ВО ЏЕДА, САУДИСКА АРАБИЈА Виктор Давидовски стартува од 9. позиција

+инфо - 27.11.2022

Давидовски настапува за тимот „Comtoyou", а неговиот тимски колеги Натаниел Бертон ја има пол позицијата во првата трка. Македонскиот автомобилист Виктор Давидовски овој викенд настапува на финалниот гран при викенд од WTCR, кој се одржува на ...

Македонскиот автомобилист Давидовски од првиот ред на последната трка во Џеда

Слободен Печат - 27.11.2022

Виктор Давидовски овој викенд настапува на финалниот гран при викенд од Светското првенство (WTCR) , кој се одржува на патеката во Џеда , Саудиска Арабија. Во саботните квалификации македонскиот автомобилист успеа да оствари пласман во втората ...

Давидовски ќе стартува од првиот ред на последниот WTCR гран при викенд!

CARClub - 27.11.2022

Македонскиот возач Виктор Давидовски од Comtoyou Racing ќе стартува од првиот ред на финалниот гран при викенд во Џеда, Саудиска Арабија! Во саботните квалификации тој успеа да оствари пласман во втората квалификациска сесија, а во неа го зазема ...

Давидовски на финалниот гран – при викенд во Саудиска Арабија

Опсервер - 27.11.2022

– Македонскиот автомобилист Виктор Давидовски овој викенд настапува на финалниот гран при викенд од WTCR, кој се одржува на патеката во Џеда, Саудиска Арабија. Во саботните квалификации тој успеа да оствари пласман во втората квалификациска сесија, ...