TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ковачевски со новинарите го чека исходот од дијалогот Белград-Приштина во Охрид

Макфакс - 18.03.2023

Премиерот Димитар Ковачевски ги посети новинарите во прес-центарот кои на највисоко ниво ја следат денешната рунда дијалог меѓу Белград и Приштина. Инаку, повеќе од 200 новинарски екипи од Македонија, Србија, Косово, од регионот и од Европа веќе 12 ...

Ковачевски заедно со новинарите го чека исходот од дијалогот во Охрид

Либертас

ВО ЖИВО: Изјава на премиерот Ковачевски

Либертас

(ВИДЕО) Охрид: Премиерот Ковачевски остана без тон среде прес-конференција

Press24

ВО ЖИВО: Обраќање на премиерот Ковачевски во Охрид

Press24

Вучиќ од Охрид: Ковачевски е добар домаќин кој сака да придонесе кон конструктивното продолжување на дијалогот

MakPress

Вучиќ од Охрид: Ковачевски добар домаќин кој сака да придонесе кон конструктивното продолжување на дијалогот

Опсервер

+инфо Опсервер Слободен Печат Република Либертас еМагазин Сител Канал5

Ковачевски заедно со новинарите го чека исходот од дијалогот во Охрид

ТВ21 - 18.03.2023

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со новинарите го чека исходот од дијалогот меѓу Косово и Србија. По повеќе од десет часа разговори во Охрид се уште во тек е средбата меѓу премиерот на Косово, Албин Курти, српскиот претседател Александар Вучиќ и ...

Ковачевски: Тешките одлуки се за подобра иднина – според Пендаровски има држави кои не мислат добро на регионот

ТВ21

Ковачевски до Вучиќ и Курти: Дијалог значи и отстапки, но тоа е за подобра иднина на следните генерации

Скопје инфо

Ги охрабрувам да бидат конструктивни, дијалогот значи и отстапки, вели Ковачевски за средбата Курти – Вучиќ

360 степени

Ковачевски во Охрид: Тешките и државнички одлуки се оние кои носат прогрес за земјите и за регионот, Западниот Балкан припаѓа во ЕУ

Бриф

Дијалогот значи и отстапки, им порача Ковачевски на Вучиќ и Курти

Н.Македонија

Сакаме во ЕУ заедно со нашите соседи, сакаме модерен и мирен Балкан, рече Ковачевски пред средбата Вучиќ - Курти

МКД

Макфакс CivilMedia 360 степени Фактор OhridNews Во Центар +инфо Press24

Ковачевски: Ескобар изрази поддршка за Македонија како НАТО партнер

Канал5 - 18.03.2023

Интервју со премиерот Димитар Ковачевски, во кое говори за пораките што ги добил за Македонија на средбите со високите претставници на САД и ЕУ, Ескобар и Борел. Со Ковачевски во Охрид разговараше Александар ...

Ковачевски го поздрави Екобар: Северна Македонија е препознаена како доверлив партнер на меѓународната заедница

Во Центар

Ковачевски-Ескобар: Македонија е кредибилен партнер на меѓународната заедница

Канал5

Ковачевски-Ескобар: Северна Македонија кредибилен партнер на меѓународната заедница

Бриф

Ковачевски-Ескобар: Македонија кредибилен партнер на меѓународната заедница

Макфакс

Ковачевски-Ескобар: Северна Македонија кредибилен партнер на меѓународната заедница

ТВ21

Ковачевски-Ескобар: Северна Македонија кредибилен партнер на меѓународната заедница

Опсервер

4NEWS 24Инфо Вечер Прес Либертас Пулс24 MakPress Локално

ДРАГИ МИЛО, АБЕ ЦРНОГОРЦИТЕ МУ ГО СМЕНИЈА ИМЕТО НА СДСМ Социјалдемократски сојуз на Северна Македонија?! (ВИДЕО)

+инфо - 18.03.2023

Во титлуваниот превод на пораката на поддршка што лидерот на СДСМ Димитар Ковачевски го упати до Мило Ѓукановиќ, за прв пат се промовира ново име на оваа партија: Социјалдемократски сојуз на Северна Македонија.

(видео) ЦРНА ГОРА МУ ГО СМЕНИ ИМЕТО НА СДСМ: „Драги Мило“ од Социјалдемократскиот сојуз на Северна со поддршка од Ковачевски

Денешен

“Социјалдемократски сојуз на Северна Македонија” – Мило и’ го смени името на партијата на Ковачевски (ВИДЕО)

Курир

„Социјалдемократски сојуз на Cеверна Македонија” – Мило ѝ го смени името на партијата на Таче

Република

ВИДЕО I „Социјалдемократски сојуз на Северна Македонија” – Мило Ѓукановиќ и го смени името на партијата на Ковачевски

Нетпрес

(ВИДЕО) „Социјалдемократски сојуз на Cеверна Македонија” – Мило ѝ го смени името на партијата на Таче

Lider

Ковачевски за МИА: Дијалогот Белград-Приштина во Охрид е потврда дека земјава е фактор на стабилност на Балканот

Бизнис Вести - 18.03.2023

Денешното одржување на дијалогот на високо ниво за нормализација на односите меѓу Белград и Приштина во Охрид се најголема потврда дека Северна Македонија во овој момент е фактор на стабилност на Балканот, што го потврдивме преку нашето зачленување ...

Ковачевски: Дијалогот значи и отстапки, тешките одлуки се за подобра иднина

Сител

Ковачевски: Дијалогот значи и отстапки, тешките одлуки се за подобра иднина

Во Центар

Ковачевски: Дијалогот значи и отстапки, тешките одлуки се за подобра иднина

Опсервер

Ковачевски: Дијалогот значи и отстапки, тешките одлуки се за подобра иднина

Република

Ковачевски: Дијалогот значи и отстапки, тешките одлуки се за подобра иднина

Zoom

Ковачевски: Дијалогот значи и отстапки, тешките одлуки се за подобра иднина

Lider

MakPress Мета PressingTV 24Инфо Локално Во Центар Опсервер Република

Ковачевски во Охрид го пречека Курти: Дијалогот е единствената алатка за решавање на отворени прашања

Фокус - 18.03.2023

Премиерот Димитар Ковачевски во Охрид оствари билатерална средба со косовскиот колега Албин Курти. Ковачевски му посака добредојде и успешни разговори, како важен чекор за консолидација на регионот и неговата европска интеграција.

(ВИДЕО) Ковачевски го пречека Курти во Охрид: Дијалогот е единствената алатка за решавање отворени прашања

360 степени

Ковачевски: Добрососедски односи, договор наместо конфликт и развој наместо уназадување кои треба да нѐ водат нас

24Инфо

Ковачевски: Ова се важни разговори за регионалната стабилност, одржување на мирот и патот кој води кон просперитетна иднина

CivilMedia

Премиерот Ковачевски во Охрид го пречека косовскиот премиер Курти – Дијалогот е единствената алатка за решавање на отворени прашања

Макфакс

Ковачевски во Охрид го пречека Курти – Дијалогот е единствената алатка за решавање на отворени прашања, регионот заслужува да се движи напред

ТВ21

Ковачевски-Курти: Дијалогот е единствената алатка за решавање на отворени прашања

А1 On

Локално Курир Н.Македонија Скопје1 Либертас MTM 24Инфо Бизнис Вести

Ковачевски во Охрид го пречека Вучиќ: Евроинтеграцијата на земјите од Западен Балкан е од политички, безбедносен и ...

ТВ21 - 18.03.2023

Премиерот Димитар Ковачевски во Охрид го пречека претседателот на Србија, Александар Вучиќ. Посакувајќи му добредојде и успешни разговори на претседателот Вучиќ во Охрид, премиерот Ковачевски ја потврди важноста која Република Северна Македонија ја ...

Ковачевски се сретна со Вучиќ, му посакува успех на денешните разговори во Охрид

Во Центар

Вучиќ од Охрид: Дијалогот е битен за подобрување на односите со Косово

Локално

Ковачевски-Вучиќ: Евроинтеграцијата на земјите од Западен Балкан е од политички, безбедносен и економски интерес на ЕУ

А1 On

Ковачевски во Охрид го пречека Вучиќ: Евроинтеграцијата на земјите од Западен Балкан е од политички, безбедносен и економски интерес на ЕУ

4NEWS

ВИДЕО | Вучиќ пречекан во Охрид од страна на Ковачевски

Слободен Печат

Ковачевски во Охрид го пречека Вучиќ – Евроинтеграцијата на земјите од Западен Балкан е од политички, безбедносен и економски интерес на ЕУ

24Инфо

Макфакс Бриф Press24 Фокус Н.Македонија Либертас Lider МКД