TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Изменет сообраќаен режим на магистралниот пат Групчин – Тетово

+инфо - 10.10.2019

Изменет сообраќаен режим од денеска ќе има на магистралниот пат Групчин – Тетово поради градежни активности за поставување индуктивни јами. Авто мото сојузот на Македонија информира дека изменетиот сообраќаен режим ќе трае во следните два ...

Изменет режим на сообраќај кај Групчин

OhridNews - 10.10.2019

Од АМСМ информираат дека фирмата Вијадукт Трејд, денес, 10-ти октомври, ќе почне со изведување градежни активности при поставување на индуктивни јамки на магистрален пат А2 Групчин – Тетово, во времетраење од 2 дена, за што ќе се изврши промена на ...

Градежни работи на патот Групчин – Тетово

Макфакс - 14.10.2019

“Виадукт Трејд Дооел” денеска ќе изведува градежни активности – поставување на индуктивни јамки на магистрален пат А2 Групчин – Тетово, наплана станица Желино во времетраење од еден ден, за што ќе се изврши промена на режимот на сообраќај, информира ...

Умерен интензитет на сообраќајот надвор од градовите

Курир - 10.10.2019

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

На патот Групчин – Тетово се избршуваат градежни работи

Нетпрес - 10.10.2019

Вијадукт Трејд известува дека денеска ќе се започне со изведување градежни активности при поставување на индуктивни јамки на магистрален пат А2 Групчин – Тетово, во времетраење од 2 (два) дена, за што ќе се изврши промена на режимот на ...

Градежни работи на патот Групчин – Тетово

Centar - 14.10.2019

“Виадукт Трејд Дооел” денеска ќе изведува градежни активности – поставување на индуктивни јамки на магистрален пат А2 Групчин – Тетово, наплана станица Желино во времетраење од еден ден, за што ќе се изврши промена на режимот на сообраќај, информира ...

АМСМ: Состојба на патиштата

ММС - 10.10.2019

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Изменет сообраќаен режим на магистралниот пат Групчин – Тетово

Курир - 10.10.2019

Изменет сообраќаен режим од денеска ќе има на магистралниот пат Групчин – Тетово поради градежни активности за поставување индуктивни јами. Авто мото сојузот на Македонија информира дека изменетиот сообраќаен режим ќе трае во следните два ...

Изменет сообраќаен режим на магистралниот пат Групчин – Тетово

А1 On - 10.10.2019

Изменет сообраќаен режим од денеска ќе има на магистралниот пат Групчин – Тетово поради градежни активности за поставување индуктивни јами. Авто мото сојузот на Македонија информира дека изменетиот сообраќаен режим ќе трае во следните два ...

Изменет сообраќаен режим на магистралниот пат Групчин – Тетово

Алсат-М - 10.10.2019

Изменет сообраќаен режим од денеска ќе има на магистралниот пат Групчин – Тетово поради градежни активности за поставување индуктивни јами. Авто мото сојузот на Македонија информира дека изменетиот сообраќаен режим ќе трае во следните два ...

Изменет сообраќаен режим на патот Групчин – Тетово

Пулс24 - 10.10.2019

Изменет сообраќаен режим од денеска ќе има на магистралниот пат Групчин – Тетово поради градежни активности за поставување индуктивни јами. Авто мото сојузот на Македонија информира дека изменетиот сообраќаен режим ќе трае во следните два ...

Градежни работи на патот Групчин – Тетово

24Инфо - 10.10.2019

Изменет сообраќаен режим од денеска ќе има на магистралниот пат Групчин – Тетово поради градежни активности за поставување индуктивни јами. Авто мото сојузот на Македонија информира дека изменетиот сообраќаен режим ќе трае во следните два ...

Изменет сообраќаен режим на магистралниот пат Групчин – Тетово

Канал5 - 10.10.2019

Изменет сообраќаен режим од денеска ќе има на магистралниот пат Групчин – Тетово поради градежни активности за поставување индуктивни јами. Авто мото сојузот на Македонија информира дека изменетиот сообраќаен режим ќе трае во следните два ...

Изменет сообраќаен режим на магистралниот пат Групчин – Тетово

Опсервер - 10.10.2019

Изменет сообраќаен режим од денеска ќе има на магистралниот пат Групчин – Тетово поради градежни активности за поставување индуктивни јами. Авто мото сојузот на Македонија информира дека изменетиот сообраќаен режим ќе трае во следните два ...

Изменет сообраќаен режим на магистралниот пат Групчин – Тетово

Скопје инфо - 10.10.2019

Изменет сообраќаен режим од денеска ќе има на магистралниот пат Групчин – Тетово поради градежни активности за поставување индуктивни јами. Авто мото сојузот на Македонија информира дека изменетиот сообраќаен режим ќе трае во следните два ...

Изменет сообраќаен режим на магистралниот пат Групчин – Тетово

МКД - 10.10.2019

Изменет сообраќаен режим од денеска ќе има на магистралниот пат Групчин – Тетово поради градежни активности за поставување индуктивни јами. Авто мото сојузот на Македонија информира дека изменетиот сообраќаен режим ќе трае во следните два дена.

Изменет сообраќаен режим на магистралниот пат Групчин – Тетово

MakPress - 10.10.2019

Изменет сообраќаен режим од денеска ќе има на магистралниот пат Групчин – Тетово поради градежни активности за поставување индуктивни јами. Авто мото сојузот на Македонија информира дека изменетиот сообраќаен режим ќе трае во следните два ...