TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Престанете со валканите политички игри – реагира „Комунална хигиена“ откако Општина Кисела Вода ѝ поднесе прекршочна за ...

360 степени - 10.07.2024

Претходно денеска градоначалникот на Општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски, информира дека против „Комунална хигиена“ – Скопје е поднесена прекршочна пријава во износ од 1 500 евра поради ненавремено и нередовно собирање на отпадот во Општината ...

Ѓоргиевски: Нема толеранција кон Арсовска и скопски Комуналец, поднесовме пријава

Алфа

ЈП Комунална хигиена-Скопје со остра реакција за градоначалникот на општина Кисела Вода: Ве молиме да престанете со валканите политички игри и ниските удари

Скопје1

„Комунална хигиена“ доби прекршочна пријава во износ од 1 500 евра – ја поднесе Општина Кисела Вода поради нередовно собирање на сметот

360 степени

„Комунална хигиена“ треба да плати 1500 евра за ѓубрето во општина Кисела Вода

Слободен Печат

Шутот и стариот мебел завршуваат покрај контејнерите

Вечер Прес

Општина Кисела Вода поднесе прекршочна против „Комуналец“

Локално

365 Фокус Сакам да кажам Либертас ТВ21 24Инфо Скопје инфо МКД

Ѓорѓиевски: Нема повеќе толеранција кон Арсовска и скопски комуналец, поднесовме пријава

МКД - 10.07.2024

Изјава на градоначалникот на Кисела Вода Нема повеќе толеранција кон скопски комуналец и градоначалничката на Скопје, отпадот не се собира, а на високи температури постои опасност по здравјето, затоа поднесовме прекшочна пријава против ЈП Комунална ...

Орце Ѓорѓиевски: Доста е, поднесена пријава против ЈП „Комунална хигиена“

Фактор

Општина Кисела Вода поднесе прекршочна пријава за ЈП „Комунална хигиена“ Скопје

Скопје инфо

Ѓорѓиевски: Доста беше толеранција- ПОДНЕСЕНА Е ПРЕКРШОЧНА ПРИЈАВА ЗА ЈП ,,КОМУНАЛНА ХИГИЕНА” СКОПЈЕ!

Курир

Ѓорѓиевски: Доста беше толеранција – поднесена прекршочна пријава за ЈП Комунална хигиена Скопје

ТВ21

Ѓорѓиевски: Доста беше толеранција – поднесена прекршочна пријава за ЈП Комунална хигиена Скопје

4NEWS

Доста беше толеранција- поднесена е прекршочна пријава за ЈП ,,Комунална хигиена” – Скопје, вели Ѓоргиевски!

Нетпрес

Макфакс Опсервер Независен Канал5 +инфо Сител Точка Телма

ЈП Комунална хигиена Скопје: Комуналниот отпад секојдневно се собира и транспортира без никаков застој

ТВ21 - 10.07.2024

ЈП Комунална хигиена-Скопје ја демантира изјавата на градоначалникот на општината Чаир, којшто наведува низа невистинити информации поврзани со активностите на Претпријатието во оваа скопска општина.

Хигиената во Чаир на незадолително ниво, Ганиу ја обвинува ЈП Комунална хигиена и Град Скопје

ТВ21

Комунална хигиена со демант: Комуналниот отпад во Општина Бутел се собира редовно и навремено

Нетпрес

Арсовска до градоначалникот на Бутел: Ѓубрето во општината редовно се собира

Макфакс

„РЕДОВНО И НАВРЕМЕНО ГИ СПРОВЕДУВАМЕ АКТИВНОСТИТЕ“ Комунална хигиена го демантира градоначалникот на Бутел

+инфо

Арсовска тврди дека редовно се собира ѓубретo во Бутел

Опсервер

ЈП Комунална хигиена-Скопје: Комуналниот отпад во Општина Бутел се собира редовно и навремено

Скопје1

Press24 Слободен Печат Кајгана Вечер Прес Точка Канал5 МКД Фактор