TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Имаш човек и нечовек

Оff.net - 12.02.2019

Минатата сабота Баерн со 3-1 го победи Шалке во Бундеслигата. После триумфот, бекот Јозуа Кимих дошол до трибините за да му го подари дресот на едно детенце кое цел меч стоело со парола за Кимих да му го подари дресот.

(Не)правда на трибини во Минхен: Му го зеде дресот на детето, па му се нафрлија

Спортклуб - 12.02.2019

Баерн Минхен во последното коло од Бундеслигата, успеа да победи против Шалке 04 со 3:1 и на најдобар можен начин да го искористи киксот на Борусија Дортмунд. Милинонерите иако беа пред победа, пропуштија водство од 3:0 и за 15 минути си го уништија ...

Кимих и другите фанови го засрамија алчниот навивач (видео)

TopSport - 11.02.2019

Еден навивач на Баерн Минхен се посрамоти и мораше да му го врати дресот на младиот навивач откако претходно му го грабна по убавиот гест на Џошуа Кимих по мечот со Шалке. По 3:1 победата, 24-годишниот Кимих забележа еден млад навивач на трибините ...