TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ова е разликата меѓу сексот на филм и сексот во реалноста

Република - 06.10.2017

Животот на порно актерките на многумина им звучи возбудливо. Секс имаат на претек. На екранот се делува совршено, складно. Сепак, има ли разлика меѓу она што го прават со колегите актери и во вистинскиот живот? Порно-ѕвездата Шарлот Крос изјавила ...

Со подобро здравје до подобар секс

Скопје инфо - 06.10.2017

Постојано слушаме и читаме дека за подобар сексуален живот потребно е да имаме жешка предигра, да купуваме секси долна облека, да владееме техники за заведување и т.н. Па, честопати го игнорираме очигледното – за добар сексуален живот треба да се ...

Најдобрите секс изуми на годината

Кајгана - 05.10.2017

Доколку ги исклучиме роботите за секс за кои во последно време активно се расправа, би можеле да кажеме дека сексот се нема драстично променето. И додека ова тврдење генерално гледано е точно, во обзир треба да се земе и дека постојат луѓе кои ...

10 едноставни начини да си ја разбудите желбата за секс

Скопје инфо - 05.10.2017

Стрес, депресија, ниска самодоверба, презафатеност, преумореност, отсуство на комуникација, хормони... Постојат најразлични причини за намалување на желбата за секс кај жените, а таквите убијци на либидото всушност уништуваат и важен дел од ...

3 непотребни секс грижи кои ги има апсолутно секоја девојка

Точка - 05.10.2017

Кога водите љубов со вашето момче едноставено препуштете се на атмосферата и заборавете на овие работи бидејќи тој апсолутно не размислува за нив. Колку повеќе обрнувате внимание на овие работи толку повеќе ги правите ненамерно.

Бизарни последици што можат да ви се случат после секс, а не сте чуле за нив

Република - 05.10.2017

Без разлика дали се работи за секс за една ноќ или секс со вашиот долгодишен партнер, сексот може да има чудни последици. Покрај многубројните сексуални болести, постојат помалку познати последици од сексот кои мажите и жените можат да ги ...

3 непотребни секс грижи кои ги има апсолутно секоја девојка

Пулс24 - 06.10.2017

Кога водите љубов со вашето момче едноставено препуштете се на атмосферата и заборавете на овие работи бидејќи тој апсолутно не размислува за нив. Колку повеќе обрнувате внимание на овие работи толку повеќе ги правите ненамерно.

Бизарни последици што можат да ви се случат после секс, а не сте чуле за нив

Вистина.мк - 06.10.2017

Без разлика дали се работи за секс за една ноќ или секс со вашиот долгодишен партнер, сексот може да има чудни последици. Покрај многубројните сексуални болести, постојат помалку познати последици од сексот кои мажите и жените можат да ги ...

3 непотребни секс грижи кои ги има апсолутно секоја девојка

Вистина.мк - 06.10.2017

Кога водите љубов со вашето момче едноставено препуштете се на атмосферата и заборавете на овие работи бидејќи тој апсолутно не размислува за нив. Колку повеќе обрнувате внимание на овие работи толку повеќе ги правите ненамерно.