TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ристиќ објави шокантно видео: „Зошто е таков Вардар?! Еве, гледајте!“

Курир - 22.09.2019

Актерката Ирена Ристиќ објави шокантно видео од реката Вардар. „Зошто е таков Вардар?! Еве, гледајте! Инспекцијата искочила на терен и наводно е од каналот (а каналот се наоѓа после мостот близнаци, на потегот према Долно Лисиче.

Ристиќ: Не ви тече Вардар во дневна, па да си истурате што сакате!

Фокус - 22.09.2019

Вардар е денеска обоен во портокалово, а актерката Ирена Ристиќ, објави видео од каналот кој се влева во Вардар и од каде најверојатно доаѓа загадувањето што предизвика помор на риби. Според информации на Ристиќ изворот на загадувањето доаѓа од ...

Помор на риби во Вардар, инспекторите се сомневаат дека загадувањето на реката е од кругот на „Железара“

Сакам да кажам - 22.09.2019

Помор на риби поради загаденост на водата во Вардар утрово е забележан во течението на реката од населбата Аеродром до Трубарево. Жителите на населбата Аеродром утрово во Центарот за управување со кризи пријавиле дека забележале голем помор на риби ...

Помор на риби во Вардар по течението кај населба Аеродром

AKO - 22.09.2019

Поради помор на риби по течението на реката Вардар во Аеродром, дежурните инспектори од Инспекторат на Град Скопје заедно со екипи на ЈП „Водовод и канализација“ веднаш излегоа на увид на терен.

Помор на риби во реката Вардар

24Инфо - 22.09.2019

Помор на риби поради загаденост на водата во реката Вардар утрово е забележан по течението од населбата Аеродром до Трубарево. За оваа несекојдневна слика во водите на Вардар жителите од Аеродром го алармирале Центарот за управување со кризи.

Помор на риби во Вардар, загадувањето доаѓа од правец на „Железара“

Фокус - 22.09.2019

Помор на риби е забележан по течението на Вардар во општината Аеродром, а според првичните сознанија загадувањето најверојатно доаѓа од кругот на поранешна „Железара“. Од Град Скопје велат дека спровеле вонреден инспекциски надзор и дека се земени ...

Град Скопје: Помор на риби по течението на Вардар, загадувањето доаѓа од кругот на поранешна „Железара“

Радио МОФ - 22.09.2019

Поради помор на риби по течението на реката Вардар во Аеродром, дежурните инспектори од Инспекторат на Град Скопје заедно со екипи на ЈП „Водовод и канализација“ излегле на вонреден увид на терен, соопштија денес од Град Скопје.

Помор на риби во Вардар

24 Вести - 22.09.2019

Помор на риби е забележан по течението на Вардар во општината Аеродром, а според првичните сознанија загадувањето најверојатно доаѓа од кругот на поранешна „Железара“. Од Град Скопје велат дека спровеле вонреден инспекциски надзор и дека се земени ...

Помор на риби во Вардар: Град Скопје во вонредна инспекција, се сомнева во загадување од „Железара“

+инфо - 22.09.2019

Поради помор на риби по течението на реката Вардар во Аеродром, дежурните инспектори од Инспекторат на Град Скопје заедно со екипи на ЈП „Водовод и канализација“ веднаш излегоа на увид на терен, соопштија градските власти.

Помор на риби во реката Вардар, од Град Скопје велат загадувањето од кругот на поранешна „Железара“

Република - 22.09.2019

Помор на риби поради загаденост на водата во реката Вардар утрово е забележан по течението од населбата Аеродром до Трубарево. За оваа несекојдневна слика во водите на Вардар жителите од Аеродром го алармирале Центарот за управување со кризи.

Еколошка катастрофа во реката Вардар – земени се примероци за испитување

Нова ТВ - 22.09.2019

Граѓаните во Скопје се вознемирени од невообичаено бакарната боја на реката Вардар, откако на социјалните мрежи се објавени неколку видеа на кои може да се забележи натпросечното ниво на загаденост на реката.

Помор на риби во Вардар (ФОТО)

PressingTV - 22.09.2019

Помор на риби поради загаденост на водата во реката Вардар утрово е забележан по течението од населбата Аеродром до Трубарево. За оваа несекојдневна слика во водите на Вардар жителите од Аеродром го алармирале Центарот за управување со кризи.

Вардар со променета боја, инспекциските екипи на терен поради помор на риби

Сител - 22.09.2019

Утрово помор на риби поради загаденост на водата во реката Вардар е забележан по течението од населбата Аеродром до Трубарево. „По добиени сознанија за загадување на водите од реката Вардар екипи на општината, заедно со екипи од Водовод и ...

Реката Вардар смени боја, инспекциските екипи на терен поради помор на риби

Курир - 22.09.2019

Утрово помор на риби поради загаденост на водата во реката Вардар е забележан по течението од населбата Аеродром до Трубарево. „По добиени сознанија за загадување на водите од реката Вардар екипи на општината, заедно со екипи од Водовод и ...

Реката Вардар смени боја, инспекциските екипи на терен поради помор на риби

Нетпрес - 22.09.2019

Утрово помор на риби поради загаденост на водата во реката Вардар е забележан по течението од населбата Аеродром до Трубарево. „По добиени сознанија за загадување на водите од реката Вардар екипи на општината, заедно со екипи од Водовод и ...

Помор на риби во Вардар, инспекторите на терен

А1 On - 22.09.2019

Помор на риби денеска е забележан по течението на реката Вардар кај населбата Аеродром. По првичните проценки на инспекторите од Град Скопје, кои заедно со екипи на „Водовод и канализација“ излегле на терен, се дека загадувањето доаѓа од кругот на ...

Помор на риби во Вардар, инспекторите на терен

24Инфо - 22.09.2019

Помор на риби денеска е забележан по течението на реката Вардар кај населбата Аеродром. По првичните проценки на инспекторите од Град Скопје, кои заедно со екипи на „Водовод и канализација” излегле на терен, се дека загадувањето доаѓа од кругот на ...

Помор на риби во Вардар - инспекторите на терен

Press24 - 22.09.2019

Помор на риби денеска е забележан по течението на реката Вардар кај населбата Аеродром. По првичните проценки на инспекторите од Град Скопје, кои заедно со екипи на „Водовод и канализација“ излегле на терен, се дека загадувањето доаѓа од кругот на ...

Помор на риби во Вардар, инспекторите на терен

Вечер - 22.09.2019

Помор на риби денеска е забележан по течението на реката Вардар кај населбата Аеродром. По првичните проценки на инспекторите од Град Скопје, кои заедно со екипи на „Водовод и канализација” излегле на терен, се дека загадувањето доаѓа од кругот на ...

Помор на риби во Вардар, инспекторите на терен

Независен - 22.09.2019

Помор на риби денеска е забележан по течението на реката Вардар кај населбата Аеродром. По првичните проценки на инспекторите од Град Скопје, кои заедно со екипи на „Водовод и канализација“ излегле на терен, се дека загадувањето доаѓа од кругот на ...

Помор на риби во Вардар, инспекторите на терен

Република - 22.09.2019

Помор на риби денеска е забележан по течението на реката Вардар кај населбата Аеродром. По првичните проценки на инспекторите од Град Скопје, кои заедно со екипи на „Водовод и канализација“ излегле на терен, се дека загадувањето доаѓа од кругот на ...

„Макстил“: Водата од нашиот излез е бистра

Фокус - 22.09.2019

Помор на риби денеска е забележан по течението на реката Вардар кај населбата Аеродром. По првичните проценки на инспекторите од Град Скопје, кои заедно со екипи на „Водовод и канализација“ излегле на терен, се дека загадувањето доаѓа од кругот на ...

„Макстил“: Индустриската вода е бистра и без видливи примеси

Н.Македонија - 22.09.2019

Компанијата „Макстил“ ги демантира гласините што се појавија денеска според кои загадувањето на Вардар доаѓа од кругот на поранешна Железара. Од „Макстил“ вечерва преку соопштение информираа дека по информациите за загадување на Вардар со отпадни ...

Помор на риби во Вардар кај Аеродром

Денешен - 22.09.2019

Помор на риби денеска е забележан по течението на реката Вардар кај населбата Аеродром. По првичните проценки на инспекторите од Град Скопје, кои заедно со екипи на „Водовод и канализација“ излегле на терен, се дека загадувањето доаѓа од кругот на ...

По поморот на риби во Вардар инспекторите на терен

PressingTV - 22.09.2019

Помор на риби денеска е забележан по течението на реката Вардар кај населбата Аеродром. По првичните проценки на инспекторите од Град Скопје, кои заедно со екипи на „Водовод и канализација“ излегле на терен, се дека загадувањето доаѓа од кругот на ...

Ристиќ за поморот на риби во Вардар: „ Не ви тече Вардар у дневна па да си истурате шо сакате“

365 - 22.09.2019

Утрово по долж течението на реката Вардар од Аеродром до Трубарево е забележан голем помор на риби. Причината се наведува загаденоста на водата во Вардар. Случајот утрово е пријавен во Центарот за управување со кризи од страна на жителите на ...

Помор на риби во Вардар кај Аеродром, инспекторите излегоа на терен

MakPress - 23.09.2019

Помор на риби е забележан по течението на реката Вардар кај населбата Аеродром. По првичните проценки на инспекторите од Град Скопје, кои заедно со екипи на „Водовод и канализација“ излегле на терен, се дека загадувањето доаѓа од кругот на поранешна ...