TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Полицијата си замина од местото каде беше удрено детето, немала услови за работа поради демонстрантите

Фокус - 15.04.2018

Увидната полиција си замина од улицата „Борис Серафов“ каде вечерва 10-годишно дете беше прегазено во сообраќајна несреќа, објави Макфакс. Полицијата образложи дека нема услови за работа поради граѓаните кои демонстративно се собраа, бидејќи не е ...

Прегазеното дете во Ѓорче Петров Е во стабилна состојба на неврохирургија, Жителите ја блокираа улицата

Сакам да кажам - 15.04.2018

Десетгодишното дете, кое вечерва беше прегазено на улицата Борис Сарафов во Општина Ѓорче Петров, е во стабилна состојба. Дежурните на Клиниката за неврохирургија, каде детето е однесено со повреда на главата и на рамото, велат дека тоа има ...

Повредено е дете во сообраќајка во Ѓорче Петров, жителите ја блокираа улицата

МКД - 15.04.2018

Десетгодишно дете е повредено во тешка сообраќајна несреќа што се случи вечерва околу 19 часот на улицата „Борис Сарафов" во скопската населба Ѓорче Петров. Во детео удрило возило „опел астра“ со скопски регистарски ознаки.

Прегазено дете во Ѓорче Петров

24 Вести - 15.04.2018

Протест на жителите на населбата Ѓорче Петров пред основното учичиште „Мирче Ацев“ откако 10годишно момче е прегазено на пешачки премин. Автомобилот Опел астра удрило во детето кое е пренесено во болница и има потрес на мозокот, внатрешно крварење и ...

Жителите на Ѓорче Петров ја блокираа улицата со автомобили

Макфакс - 15.04.2018

Жителите на Ѓорче Петров, со своите автомобили ја блокираа улицата „Борис Серафов“. Тие се собраа во знак на протест, по сообраќајната несреќа што се случи вечерва, а во која со автомобил беше прегазено 10-годишно момче, кое според раскажувањата на ...

Петооделенец згазен на пешачки во Ѓорче Петров- жителите бараат безбеден сообраќај на кобната улица

Телма - 15.04.2018

Десетгодишно дете попладнево е прегазено на улица Борис Сарафов во Ѓорче Петров во Скопје додека ја минувало улицата на обележан премин, тврдат очевидци за Телма. Полицијата врши увид на местото на несреќата,која се случила околу 19 часот кога ...

Увидната полиција си замина, немало услови за работа

Макфакс - 15.04.2018

Увидната полиција си замина од улицата „Борис Серафов“ каде вечерва 10-годишно дете беше прегазено во сообраќајна несреќа. Полицијата образложи дека нема услови за работа поради граѓаните кои демонстративно се собраа, бидејќи не е прв пат на оваа ...

10-годишно дете прегазено во сообраќајна несреќа

Канал5 - 15.04.2018

Жители од улицата „Борис Сарафов“ во населбата Ѓорче Петров вечерва со контејнери го блокираа сообраќајот поради сообраќајната несреќа во која беше прегазено 10-годишно дете. Сообраќајка се случи вечерва околу 19:15 часот, кога автомобил Опел Астра ...

(ВИДЕО) Неофицијално: Прегазеното дете има напукнат череп и тежок потрес на мозокот

А1 On - 15.04.2018

Неофицијално, прегазеното дете од сообраќајката во Ѓорче Петров има внатрешно крварење, напукнат череп, тежок потрес на мозокот и исчашување на едното рамо. Се работи за лице со иницијали З.П. , дознава „А1он“.

(Видео) Граѓаните бесни: Ако уште еднаш падне жртва овде, ќе го запалиме цело Ѓорче

Макфакс - 15.04.2018

Граѓаните гневни на полицијата, велат не си ја извршуваат добро работата – „Ако уште еднаш падне жртва овде, ќе го запалиме цело Ѓорче“. Ваква е атмосферата пред основното училиште „Мирче Ацев“ во скопската населба „Ѓорче Петров“, откако 10-годишно ...

Детето од Ѓорче во стабилна состојба, но со тежок потрес на мозокот

Канал5 - 15.04.2018

Детето што вечерва беше повредено во сообраќајка на улицата „Борис Сарафов“ во населбата Ѓорче Петров е во стабилна здравствена состојба, но има скршеница на черепот и тежок потрес на мозокот, информира за МИА дежурниот лекар на Клиниката за ...

Очевидци за „Макфакс“: Детето поминуваше улица на пешачки премин

Макфакс - 15.04.2018

Стотина граѓани излегоа на протести пред Основното училиште „Мирче Ацев“ во скопската населба „Ѓорче Петров“, откако 10-годишно момче вечерва беше прегазено во сообраќајна несреќа. Очевидци за „Макфакс“ сведочат дека човекот што удрил во момчето, ...

Да се постави светлосна сигнализација, бараат жителите на Ѓорче по сообраќајката

Макфакс - 15.04.2018

Стотина граѓани излегоа на протести пред Основното училиште „Мирче Ацев“ во скопската населба „Ѓорче Петров“, откако 10-годишно момче вечерва беше прегазено во сообраќајна несреќа. Улицата „Борис Сарафов“, каде се случила несреќата, во моментов е ...

Сообраќајка во Ѓорче, повредено дете

Алсат-М - 15.04.2018

Во сообраќајка што се случила вечерва во 19:13 часот на улицата „Борис Сарафов“ во населбата Ѓорче Петров е повредено дете на возраст од околу десет години, потврди МВР ...

Протести во Ѓорче по сообраќајката, улицата „Борис Сарафов“ затворена

Макфакс - 15.04.2018

Група граѓани излегоа на протести во скопската населба „Ѓорче Петров“, откако 10-годишно момче вечерва беше прегазено во сообраќајна несреќа. Улицата „Борис Сарафов“, каде се случила несреќата, во моментов е затворена за сообраќај.

Жителите на „Борис Сарафов“ во Ѓорче го блокираа сообраќајот

ТВ21 - 15.04.2018

Жители од улицата „Борис Сарафов“ во населбата Ѓорче Петров вечерва околу 19 часот со контејнери го блокираа сообрќајот поради незгодата во која возило „опел астра“ удри десетгодишно дете.

Десет годишно дете прегазено во сообраќајка во Ѓорче, жителите се собираат на протест

Макфакс - 15.04.2018

Десет годишно дете вечерва беше прегазено во скопската населба Ѓорче Петров. Од МВР за „Макфакс“ соопштија дека сообраќајната несреќа се случила на улицата „Борис Сарафов“, спроти основното училиште „Мирче Ацев“, кога возило од марката „опел астра“ ...

Конетејнери на „Борис Сарафов“: Жителите бараат „легнати полицајци“

Бриф - 15.04.2018

Веднаш по трагедијата што се случи вечерна на улицата „Борис Сарафов“, жителите на Ѓорче Петров излегоа на протест и среде улица поставија контејенри. Тие бараат да се постават легнати полицајди на ова место бидејќи многу често овде се вози повеќе ...

Сообраќајка во Ѓорче, повредено дете

Канал5 - 15.04.2018

Во сообраќајка што се случила вечерва во 19:13 часот на улицата „Борис Сарафов“ во населбата Ѓорче Петров е повредено дете на возраст од околу десет години, потврди МВР за МИА. Случајот е пријавен во Единицата за информации и команда на Град Скопје.

Полицијата си замина од местото на сообраќајката, немале услови за работа

Слободен Печат - 15.04.2018

Полицијата која вршела увид во сообраќајката што се случи на улицата „Борис Сарафов“ во скопската населба Ѓорче Петров, си заминала со образложение дека нема услови за работа поради граѓаните кои демонстративно се собраа на местото на несреќата.

Дете настрада во сообраќајка, ѓорчепетровци на протест

+инфо - 15.04.2018

Граѓани од населбата Ѓорче Петров се собираат на протест кај училиштето „Мирче Ацев“ откако десетгодишно дете вечерва настрада во сообраќајна незгода на улицата Борис Сарафов, објави Радио МОФ .

[Фото] Жители на Ѓорче Петров се собраа на протест откако дете настрада во сообраќајка

Радио МОФ - 15.04.2018

Граѓани од населбата Ѓорче Петров се собираат на протест кај училиштето „Мирче Ацев“ откако дете вечерва настрада во сообраќајна незгода. Детето е пренесено во болница но се уште не се знае каква е неговата здравствена состојба.

Несреќа во скопско Ѓорче - прегазено 10 -годишно дете, нема информации за неговата состојба

Сител - 15.04.2018

Голема несреќа се случи предмалку во скопско Ѓорче Петров, прегазено 10 годишно дете. Несреќата се случила на улицата Борис Сарафов спроти основното училиште Мирче Ацев, според очевидците за Сител велат дека дете е пренесено во болница но се уште не ...

ФОТО: Тешка несреќа вечерва во Ѓорче, прегазено уште едно дете- градоначалникот Наумоски лани протестираше, сега го ...

Курир - 15.04.2018

Тежок инцидент се случи пред малку во скопско Ѓорче Петров, каде прегазено е 10 годишно дете. Несреќата се случила на улицата „Борис Сарафов“, спроти основното училиште „Мирче Ацев“. Очевидци велат дека детето е пренесено во болница, но се уште не ...

Уште едно дете прегазено во Ѓорче Петров

Фактор - 15.04.2018

Улицата Борис Сарафов во Ѓорче Петров навистина прераснува во црна точка во скопскиот сообраќај откако вечерва е прегазено уште едно дете. Според првичните информации автомобил удрил во 10 годишно дете кое било пренесено веднаш со повреди на ...

Предмалку тешка сообраќајка во Скопје – прегазено е дете

Sky - 15.04.2018

Вечерва тешка сообраќајка околу 19 часот и 10 минути се случила во населбата Ѓорче Петров каде што е прегазено десетгодишно дете. Според информациите детето итно е пренесено во болница, откако било удрено од возило со скопски гтаблички.

Жителите на Ѓорче протестираат, увид не е дозволен да се изврши од страна на МВР

24Инфо - 15.04.2018

Жителите на Ѓорче протестираат, увид не е дозволен да се изврши од страна на МВР Жителите на Ѓорче Петров, со своите автомобили ја блокираа улицата „Борис Серафов“. Тие се собраа во знак на протест, по сообраќајната несреќа што се случи вечерва, а ...

Прегазеното дете во Ѓорче Петров е во стабилна состојба на неврохирургија

Скопје инфо - 16.04.2018

Десетгодишното дете, кое вечерва беше прегазено на улицата Борис Сарафов во Општина Ѓорче Петров, е во стабилна состојба. Дежурните на Клиниката за неврохирургија, каде детето е однесено со повреда на главата и на рамото, велат дека тоа има ...

Жителите на Ѓорче Петров ја блокираа улицата со автомобили

А1 On - 15.04.2018

Жителите на Ѓорче Петров, со своите автомобили ја блокираа улицата „Борис Серафов“. Тие се собраа во знак на протест, по сообраќајната несреќа што се случи вечерва, а во која со автомобил беше прегазено 10-годишно момче, кое според раскажувањата на ...

ФОТО: Увидната полиција си замина, немало услови за работа

А1 On - 15.04.2018

Увидната полиција си замина од улицата „Борис Серафов“ каде вечерва 10-годишно дете беше прегазено во сообраќајна несреќа. Полицијата образложи дека нема услови за работа поради граѓаните кои демонстративно се собраа, бидејќи не е прв пат на оваа ...

(ВИДЕО) Демонстрантите бесни: Ако уште еднаш падне жртва овде, ќе го запалиме цело Ѓорче

А1 On - 15.04.2018

Граѓаните гневни на полицијата, велат не си ја извршуваат добро работата. „Ако уште еднаш падне жртва овде, ќе го запалиме цело Ѓорче“. Ваква е атмосферата пред основното училиште „Мирче Ацев“ во скопската населба „Ѓорче Петров“, откако 10-годишно ...

Сообраќајка во Ѓорче, повредено дете - жителите на „Борис Сарафов“ го блокираа сообраќајот

Сител - 15.04.2018

Жители од улицата „Борис Сарафов“ во населбата Ѓорче Петров вечерва околу 19 часот со контејнери го блокираа сообрќајот поради незгодата во која возило „опел астра“ удри десетгодишно дете.

(ВИДЕО) Очевидци за А1он: Детето поминуваше улица на пешачки премин, се вози со 200 на саат

А1 On - 15.04.2018

Стотина граѓани излегоа на протести пред Основното училиште „Мирче Ацев“ во скопската населба „Ѓорче Петров“, откако 10-годишно момче вечерва беше прегазено во сообраќајна несреќа. Очевидци за А1он сведочат дека човекот што удрил во момчето, станал ...

Жителите на улицата „Борис Сарафов“ во Ѓорче го блокираа сообраќајот

Алсат-М - 15.04.2018

Жители од улицата „Борис Сарафов“ во населбата Ѓорче Петров вечерва околу 19 часот со контејнери го блокираа сообрќајот поради незгодата во која возило „опел астра“ удри десетгодишно дете.

Дете настрада во сообраќајка во Ѓорче, жителите се собираат на протест

Sky - 15.04.2018

Десет годишно дете вечерва беше прегазено во скопската населба Ѓорче Петров. Од МВР за „Макфакс“ соопштија дека сообраќајната несреќа се случила на улицата „Борис Сарафов“, спроти основното училиште „Мирче Ацев“.

Сообраќајка во Ѓорче Петров, повредено дете

ТВ21 - 15.04.2018

Во сообраќајка што се случила вечерва во 19:13 часот на улицата „Борис Сарафов“ во населбата Ѓорче Петров е повредено дете на возраст од околу десет години, потврди МВР за МИА. Случајот е пријавен во Единицата за информации и команда на Град Скопје.

Прегазено дете во Ѓорче Петров, жителите на протест

Фокус - 15.04.2018

Граѓани од населбата Ѓорче Петров се собираат на протест кај училиштето „Мирче Ацев“ откако десетгодишно дете вечерва настрада во сообраќајна незгода на улицата Борис Сарафов, објави Радио МОФ .

Жители на Ѓорче Петров се собраа на протест откако дете настрада во сообраќајка

Независен - 15.04.2018

Граѓани од населбата Ѓорче Петров се собираат на протест кај училиштето „Мирче Ацев“ откако дете вечерва настрада во сообраќајна незгода на улицата „Борис Сарафов“. Детето е пренесено во болница но се уште не се знае каква е неговата здравствена ...

Несреќа во скопско Ѓорче - прегазено 10 -годишно дете

24Инфо - 15.04.2018

Несреќа во скопско Ѓорче - прегазено 10 -годишно дете Голема несреќа се случи предмалку во скопско Ѓорче Петров, прегазено 10 годишно дете. Несреќата се случила на улицата Борис Сарафов спроти основното училиште Мирче Ацев, според очевидците за ...

Жителите на Ѓорче Петров ја блокираа улицата со автомобили

Скопје инфо - 15.04.2018

Жителите на Ѓорче Петров, со своите автомобили ја блокираа улицата „Борис Серафов“. Тие се собраа во знак на протест, по сообраќајната несреќа што се случи вечерва, а во која со автомобил беше прегазено 10-годишно момче, кое според раскажувањата на ...

Познат идентитетот на прегазеното дете – Полицијата си замина од местото каде беше удрено, немала услови за работа ...

Скопје24 - 16.04.2018

Увидната полиција си замина од улицата „Борис Серафов“ каде вечерва 10-годишно дете беше прегазено во сообраќајна несреќа, објави Макфакс . Полицијата образложи дека нема услови за работа поради граѓаните кои демонстративно се собраа, бидејќи не е ...

ВИДЕО: Граѓаните бесни откако беше прегазено дете: Ќе го запалиме Ѓорче, ако падне уште една жртва

Либертас - 15.04.2018

Граѓаните гневни на полицијата, велат не си ја извршуваат добро работата – „Ако уште еднаш падне жртва овде, ќе го запалиме цело Ѓорче“. Ваква е атмосферата пред основното училиште „Мирче Ацев“ во скопската населба „Ѓорче Петров“, откако 10-годишно ...

Детето од Ѓорче во стабилна состојба, но со тежок потрес на мозокот

Либертас - 15.04.2018

Детето што вечерва беше повредено во сообраќајка на улицата „Борис Сарафов“ во населбата Ѓорче Петров е во стабилна здравствена состојба, но има скршеница на черепот и тежок потрес на мозокот, информира за МИА дежурниот лекар на Клиниката за ...

Да се постави светлосна сигнализација, бараат жителите на Ѓорче по сообраќајката

Република - 15.04.2018

Стотина граѓани излегоа на протести пред Основното училиште „Мирче Ацев“ во скопската населба „Ѓорче Петров“, откако 10-годишно момче вечерва беше прегазено во сообраќајна несреќа. Улицата „Борис Сарафов“, каде се случила несреќата, во моментов е ...

ФОТО: Жителите на улицата „Борис Сарафов“ во Ѓорче го блокираа сообраќајот

А1 On - 15.04.2018

Жители од улицата „Борис Сарафов“ во населбата Ѓорче Петров вечерва околу 19 часот со контејнери го блокираа сообрќајот поради незгодата во која возило „опел астра“ удри десетгодишно дете.

10-годишно дете прегазено во сообраќајка во Ѓорче Петров, жителите се собираат на протест

А1 On - 15.04.2018

Во сообраќајка што се случила вечерва во 19:13 часот на улицата „Борис Сарафов“ во населбата Ѓорче Петров е повредено дете на возраст од околу десет години, потврди МВР. Случајот е пријавен во Единицата за информации и команда на Град Скопје.

Жители на Ѓорче Петров се собраа на протест откако дете настрада во сообраќајка

Слободен Печат - 15.04.2018

Граѓани од населбата Ѓорче Петров се собираат на протест кај училиштето „Мирче Ацев“ откако дете вечерва настрада во сообраќајна незгода на улицата „Борис Сарафов“. Детето е пренесено во болница но се уште не се знае каква е неговата здравствена ...

Несреќа во скопско Ѓорче – прегазено 10 -годишно дете, нема информации за неговата состојба (Видео)

Република - 15.04.2018

Голема несреќа се случи предмалку во скопско Ѓорче Петров, прегазено 10 годишно дете. Несреќата се случила на улицата Борис Сарафов спроти основното училиште Мирче Ацев, според очевидците за Сител велат дека детето е пренесено во болница но се уште ...

Ако уште еднаш падне жртва овде ќе го запалиме Ѓорче, порачуваат демонстрантите

Слободен Печат - 15.04.2018

Граѓаните од Ѓорче Петров се гневни на полицијата, велат дека не си ја извршуваат добро работата. Граѓаните се собраа пред основното училиште „Мирче Ацев“ во населбата Ѓорче Петров во Скопје откако 10 годишно момче вечерва беше прегазено во ...

Детето од Ѓорче во стабилна состојба, но со тежок потрес на мозокот

Слободен Печат - 15.04.2018

Детето што вечерва беше повредено во сообраќајка на улицата „Борис Сарафов“ во населбата Ѓорче Петров е во стабилна здравствена состојба, но има скршеница на черепот и тежок потрес на мозокот, информира за МИА дежурниот лекар на Клиниката за ...